Menu Forum

Predpäté stropné pnely/drevený strop

11. aug 2017  •  Otázka  • 
fotoportrét
fotoportrét
radulkoo
Registroval sa 14. januára 2017 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Okres Ružomberok.
fotoportrét
fotoportrét
radulkoo
Registroval sa 14. januára 2017 na modrastrecha.sk. Pridal 3 príspevky. Okres Ružomberok.
 Zdravím dobrí ľudia, som tu nový a neviem či tu táto téma už bola - rolujem tu už 2 hodiny (manželka zazerá emoticon ) a nenašiel som zatial odpoveď na môj problém.
Plánujeme rekonštrukciu a nadstavbu staršieho RD,v projekte mám navrhnutý strop z hranolov výšky 180, hore osb 2x25mm, dole sadroš,pomedzi izolácia. Švagor je stavbár a vraví že to bude slabé - vibrácie, hlučnosť, atd... Ja som z toho celkom jeleň, moja prax je typu podrž, miešaj, dones emoticon .Aký máte názor na to vy?bolo by to pevnejšie keby sa dali trámy hustejšie ako je v projekte?
Ďalej ma zaujali celkom predpäté stropné panely, hlavne kôli rýchlosti pokládky a okamžitej pochôdznosti. Len neviem prečo mi všetky oslovené firmy núkajú hrúbku 200mm keď podla rozmerov by mohli byť aj 160mm - tie môžu byť do dĺžky 8-9m, ja mám miestnosti široké 4,7m a 5,8m(starý pozĺžny dom). + ešte navrch chcú dať 6cm betónu - je toto nutné?jedná sa mi o výšku podkrovia, pravdepodobne by som musel dvíhať výšku celého domu.
Ako som spomínal, nevyznám sa do toho a švagor rád predimenzováva(aby držalo)...preto sa pýtam tu, ak máte skúsenosti. Panely preto, lebo som sa chcel vyhnúť betónovaniu, čo je zdlhavé, chcem to mať rýchlo zakryté nech mi tam neprší.
11. aug 2017 o 22:28  •  Páči sa mi to
Zatiaľ žiadna odpoveď.