Prasknuty sdk stredom

Zobraz úvodný príspevok
Vcera som zakuril v krbe a praskol mi sdk v strede, nie v spojoch. Ako sa to da opravit?
Odpovedať
1
2
@originalx mne tak praska omietka, ale uz som sa s tym zmieril i ked mi tam vzdy padne pohlad. 8-(
Odpovedať
@rkorba mne tiez jemnucko praskla omietka v technickej, lebo mi nedali sietku do omietky, ale mam to za regalom, tak to neni vobec vidiet.
Odpovedať
@rkorba iste... teplotne zmeny/rozdiely sposobuju mechanicke namahanie a sklenne vlakna zvysuju odolnost voci mechanickemu namahaniu... podla mna sa teda mylis v tom, ze "LEN viac vydrzi pokope v pripade kontaktu s ohnom"
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx ja som ti pisal z vlastnej skusenosti,tiez som to rezal do L a v tom rohu mi to viac krat prasklo tak ze som to ani nevidel..drzal to karton..
Odpovedať
DAVAJTE SDK PRED KRBOM Z JEDNEJ TABULE! Nesrobujte do UD.
Odpovedať
@profistavbari SI PORADIL 😄
Odpovedať
@gashtaan co sa ti na tom nepaci?
Odpovedať
@profistavbari ja len ze to tu odznelo uz v prvych 3 prispevkoch a ty si sem dosiel ako velka voda aj s CAPS LOCKOM S VYKRICNIKAMI
Odpovedať
Zasa zivotna skusenost ako vaňa? Dufam ze nepracukes v stavebnictve...
Odpovedať
Ano, staviam domy na kluc.
Odpovedať
@profistavbari pisem, ze nie si schopny si precitat diskusiu a vlastne ani len samotnu otazku, ale mas silnu potrebu sa vyjadrit... co to ma s tym ci som stavbar ci s mojimi zivotnymi skusenostami?
Odpovedať
@gashtaan napisem tu riesenie tak ako to odporucaju krbove studia. ja som tvoj koment posmesne nenapadol. Ja som na tvoj nereagoval. tvoje ego je dovod tvojho komentovania a nie snaha poradit alebo napisat svoju skusenost.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@profistavbari to co si pisal bolo riesenie? coho? pytajuci hned na zaciatku pisal, ze praskla doska z jednej tabule a do UD nesroboval... zosmiesnil si sa sam.
Odpovedať
Profilova fotka
Inak, k tomu kontaktu komína na drevo.. Si neviem predstaviť tú teplotu komínovej oblôžky (napr. Schiedel), ktorá by zapálila drevo... K tej vlhkosti v dome, my máme čerstvú novostavbu (no, ročnú aby som bol presnejší), vlhkosť máme teraz permanentne 38 percent.. Som myslel že bude opačný problém a nie že budem kupovať zvlhčovače..
Odpovedať
@quintes a pri vyhoreni sadzi v komine moze prist prave k tymto nepredstavitelnym teplotam, vtedy teplota vo vnutri vlozky dostahuje aj 1100°C aj na niekolko hodin. Na vzplanutia dreva staci 270°C, okolo kominovej vlozky je cca 3cm tepelnej izolacie, skus si to predstavit takto...
Odpovedať
Profilova fotka
Toto sa stava kvoli tomu ze je sadrokarton prisrobovany napevno o krb. Krb ked sa nahreje a roztiahne a sadrokarton je napevno oprety, tak praskne. Nema to ako dilatovat. Ja to uz takto nerobievam. Do krbu nesrobujem udecko, ale zavesim cedeka dookola a medzi sadrosom a krbom necham 3 az 5mm medzeru ktora sa zaakryluje
Odpovedať
@gashtaan dalsia vec ze koarton ma byt od krbu aspon 3mm a este raz ti pisem. neraguj na moj koment a nedokazuj tu svoje ego.
Odpovedať
@quintes komin je zatepleny 5cm kamenou vlnou, tak to splna normu.
Odpovedať
@pipulkoo neni sdk prisrobovany napevno o krb ani o ud a je tam 1cm medzera na dilatovanie.
Odpovedať
@gashtaan fakt je ze vzdy sa najde clovek ako ty... clovek ktory nechce normalne komunikovat ale sa chce len hadat. Netusim cim to je...mozno vychova,prostredie kde zije alebo je to len povaha ale vsade su ludia ako ty. uznavaju len svoj nazor a pokial niekto napise svoj tak za kazdu cenu si potrebuju dokazat ze su viac. Prepac ale uz na toto reagovat nebudem a pokial uvidis moj koment rovnako tak nereaguj.Dakujem
Odpovedať
@profistavbari dvakrat si na mna reagoval s tym, ze nemam na teba reagovat 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx nejde mi do hlavy ze to prasklo krizom cez cedecko. Fakt haluz. Lebo presne pod tou prasklinou je cedecko. Cedecko je pozdlzne vsunute v udecku? Vsimol si si to? Slabo to je videt, som cez staru MS a tu si tie fotky dost nekvalitne. Ze by to ozaj ten krb zdvihol tym ze je cedecko v udecku? A nejako to vykrutilo? Skus to premalovat ked to bude najviac odcerene v tej praskline. Zatece tam trochu farba a bude to menej videt. Myslim si ze sa toho nezbavis. Az to ozaj robi to cedecko vsunute v udecku, tak jedine vysrobovat par srobov okolo praskliny na nejakych 15 cm od praskliny na kazdu stranu, potom zarezat drazku do praskliny a pretmelit to aj s paskou. A potom by to mohlo vydrzat. Ja som mal tiez hlavu v smutku z vela detajlov ktore si nikto nevsimol ani ked som mu ich ukazal, ale uz ma to preslo :-D sem tam si popicujem ked ma to napadne, ale inak neriesim. Zvyknes si aj ty ;-) a nemysli si ze betonovy strop by bol lepsie riesenie ;-) ten byva viac dopraskany. A aj napicu zasuchany. Malo komu sa podari pekne spravit strop.sadrokarton je aspon pekny rovny. ja nemam na sadrokartone zatial ziadnu prasklinu a to ho mam pozehnane. Vyse 200m2. Ale nemam krb, ani komin :-) zrus krb a budes mat pokoj :-D zapni si ohen v telke :-D
Odpovedať
@pipulkoo ano vsimol som si, ze cd je v ud, ale dalo sa s nim pohybovat, nebolo to tam zas tak napevno. Krb mohlo trosku dvihnut, ale zas nie moc, to by som zbadal na podlahe. Zatial kaslem nato, uvidim v lete co to bude robit.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx nemyslim ze by krb dvihlo, ale ze celkova konstrukcia krbu ked sa zohreje, ci sa neroztiahne a to nadvihne udecko ktore je na krbe a v nom je cedecko a mozno ho nejak skrizi, alebo nasponuje a vtedy to pukne. Sam od seba urcite ten karton nepraskol. Nieco sa tam musi pohybovat. Mozno len rychla zmena vlhkosti. Uvidis casom
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@tomm11 dik. A farbu mam aj obrusit? Teraz ked sa nekuri, tak prasklina sa otvorila a je hu vidiet. Ked zakurim v krbe prasklina sa zavrie a ani ju nieje vidiet. Neviem ci mam este tuff pasku, ked tam dam sklotextilnu tak tu roztrhne? Momentalne to je takto:
Odpovedať
@originalx podľa mňa to bude v pohode aj s tou sklotextilnou mriežkou ono tá mriežka je silnejšia než sa naoko zdá 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Podľa toho čo píšeš v poslednom príspevku,tak krb keď zákutia,ide smerom nahor.ked vychladne,tak ide spať dole. Vyzerá to tak že kozubova vložka sa dotýka superizolu,ak sa nahreje,zatlačí na superizol a uzavrie prasklinu...treba pozrieť či v hornej časti vložky máš aspoň 5mm dilataciu medzi vložkou a obmurovkou kozuba...ak nie, prerezal by som to...ani boky vložky by sa nemali dotýkať...tiež podobný postup,ak sa dotýkajú...verím že rúra sa nedotýka...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?