Mezdi OSB doskami a stenou sa necháva dilatácia?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravím stavebníkov!Na jar sa chystam robit vonkajsie podhlady a neviem co je najlepsie.Niekto uchytava polystyren priamo na sadrokartonovu konstrukciu niekto tam dava este OSB dosky co je asi aj drahsie, myslim pri vodorovnej konstrukcii.Pri fajermure by som chcel OSB dosky priamo srobovat na krokvy a kliestinu ktore trcia zboku ale nie som si isty ci tam nemusi byt nejaka pomocna konstrukcia ci to nebude pracovat.Samozrejme na OSB dosku prilepit polystyren preistotu ho este prisrobovat a zasietkovat.Mezdi OSB doskami a aj stenou sa nechava nejaka dilatacia?
Odpovedať
1
2
Ahoj. Přesně tak to mám i já. Akorát tam nemám tepelný most vytvořený tím svodem. Nicméně pořád to mám o něco horší. Asi tak 4 x :-D :-D :-D :-D :-D Teplená a vlhkostní roztažnost OSB desek a Cetrisu je taková, že to lehce rozškube perlinku i s lepidlem, jako daňovou upomínku. :-D :-D Před chvilkou jsem se díval na fotky z roku 2006. Skoro jsem opět plakal. Doufám, že se to už aspoň trochu zlepšilo. Ahoj Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
@mk7 Ide o to, ze ak zateplis, tazko uz das OSB dosku ako mam ja.. Mne to pracuje a nemam ziadny problem do dnes, ked to pozorujem... Strecha sa hybe vseliako, v strede viac, po krajoch menej atd.. ty to ovladas. Strecha sada dole a aj vyduva sa od domu smerom von.. Cize pohyb je dole a smykom do exterieru po mojom polystyrene, ta 4cm vrstva.. To su ale mm aby ostatny si to nepredstavovali nejako dramaticky... :-p :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva Ten zvod som vyhodnotil ako nic dramaticke, tam je plastova rura 9cm.. od plastovej rury najkratsia draha k murivu cize na roh muriva ma 32cm. Ale hadam sa nic nestane ze by ju vytrhlo atd... Prilo mi to take krajsie a nemusel som vrtat uchyty o murivo.. Cize stale mozem tvrdit, ze mne cez fasadu do muriva nic neprenika :-p
Odpovedať
@mio23 Ahoj mio. To mě spadl kámen ze srdce, protože na první pohled jsem nabyl dojmu, že tá plastová růra má průměr 11 cm. A to by bylo už na rozhraní dramatu a melodramatu říznutého komedií. Ale 32 cm toho šedého EPS pod růrou to zichruje naprosto dokonale. Ale z ryze psychologickomatematickofyzikálního hlediska tam máš tepelný most jak celý Poprad i s Vysokými Tatrami, části Nízkých Tater a celým Slovenským rájem. :-D :-D :-D :-D On se sice asi ani nedá vyčíslit, ale máš ho tam.hahahaha :-D :-D :-D :-D . Ale nic se z toho nedělej. Stačí snížit výměnu vzduchu v zimě o 0,0001 m za topnou sezónu a máš to v kapse. :-D :-D :-D Ahoj Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva Ano presne tak... a to je este tvar obly cize idealnejsi ako keby to bol stvorec :-D Ale v zime planujem vtych rurach mas uzavrety argon cize to bude izolant :-D ale myslim si ze to naozaj je 0,0001.. mozno v tych rurach bude aj + 5 :-D ked jet o napojene na sachtu v zemi.. hadam to nebude robit neplechu... lebo to neni z plechu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@spapulka ...zdravim,na osb dosky treba dat polystyren a osetrit to ako pri zateplovani!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Profilova fotka
@mio23 na dilatáciu "vo fasáde " by som skôr bral tento profil http://www.denbraven.sk/zateplovacie-...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte Mohli by ste mi poradiť? otvor v stene v obyvačke /povodne tam boli dvere/.chcem zakryť osb doskou.Potreboval by som poradit s čím mám zatmeliť-zalepit medzeru medzi osb doskou a stenou.Cele to chcem potom prekryt tapetou.Preto mi ide o to čim to vytmeliť aby to bolo naviazané aj na stenu aj na osb dosku a neprasklo to niekedy. Ďakujem za radu.
Odpovedať
Profilova fotka
po prekrytí tapetou stráca tmelenie výtnam, môže byť z hocičoho, pena, malta, silikon, akryl, podľa veľkosti medzery.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Taka mozno hlupa otazka.Ak dam OSB dosku 12mm na to 2-3cm aky polystyren?XPS alebo ine nieco?Ten polystyren okrem srobovania tercami treba prilepit lepidlom o OSB dosku?Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@porsche19 ano po spravnosti by sa to malo robit tak ze osb aspon 12mm potom adhezny mostik lepidlo a na to polystyren najlepsie styrodur ja som to robil rodicom asi 8rokov naspat a robil som to priamo na tatransky profil polystyren aprisrobovany s tercikmi a toje vse nic nepraska ziadny problem ani neodpadava (8 rokov drzi a predpokladam dalsich 20 rokov to udrzi)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?