Máte skúsenosť so zvýšeným stropom v obyvačke 6x4m?

Profilova fotka
Zdravím všetkých, chcem poprosiť o radu, máte niekto skúsenosť alebo aký je váš názor na zvýšený strop v obývačke spojenej s jedálenským stolom o rozmeroch miestnosti cca 6x4m? ak má niekto foto pomohlo by mi to. Konkrétne uvažujem nad stavbou domu bungalov 972 z euroline. Vdaka za postrehy.
Odpovedať
@ewulka8 my staviame bungalow 869 tam su otvorene stropy, najvyssi bod je v obyvacke 4 m, este to nemame uplne dokoncene ale krasne to opticky zvacsi priestor, akurat budes musiet riesit ine svetla ako klasicke lustre...
Odpovedať
Profilova fotka
a podstatne viac kúriť, v našej zemepisnej šírke to nie je výhoda. Už som videl dom, kde to po rokoch znižovali.
Odpovedať
je to krásne,naozaj,ale pri cenách energii a m3 na vykurovanie-pozor na strešné okná-veľké tepelné straty sú práve cez strešný plášť 30-40 cm izolácie je tak akurát a strešné okno je tam ako komín na vykurovanie exteriéru+etika voči oteplovaniu našej planéty,atď, mne je to proti srsti,veľmi som však chcela takýto priestor a tak sme si ho dopriali v nevykurovanej zimnej záhrade,ktorá v zime bude slúžiť aj ako zásobník predhriateho vzduchu na vetranie domu+ jednoduchá ventilácia,ale je to prioritách estetika versus praktická stránka,ekologia a ekomomia by mali byť prioritou súčasnej architektúry,treba sa zamyslieť čo je lepšie ,či zaplatiť za kúrenie takéhoto obývačkového priestoru,alebo peniaze vložiť do priestoru,ktorý nám prinesie úspory na kúrení a samozrejme aj zvýši v prípade zimnej záhrady-kde 4-5-6 metrový strop je super, kvalitu bývania,toto sú veci ktoré však treba riešiť už v projektovej fáze a veru aj to čosi stojí,ale iste to nie sú vyhodené komínom ako pri kúreni 4 m stropu v obývke ;-) ;-) ;-) ,tu je foto jedného mega domu a nehovorím,že je to dobre ale ak, tak takýto veľký strop treba oddeliť od vykurovaného priestoru :-) ,prajem veľa zdaru pri domčeku ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
moja sestra ma v obyvacke v poschodovom dome zvyseny strop. resp. ona ma galeriu, cize ide to az to stitu strechy... efetne to je, ale mne (a nielen mne) je u nej stale zima..... :-S
Odpovedať
Profilova fotka
možno ozaj vymýšlam s tým stropom, chcela by som to vyskúšať a ak by to bolo zlé potom by som to znížila, na čo si viem predstavit reakciu manžela že ozaj nemáme kam vyhadzovať peniaze...máme ozaj malý pozemok na zimnú záhradu tam ani nepomyslím ked chcem ešte nechat kúsok trávičky pre malé dieta a tak:)
Odpovedať
@ewulka8 aj my máme v projekte zvýšený strop nad obývačkou a jedálenskou časťou, ale dávame normálne klasický strop práve kvôli tomu, aby sme nevytápali strechu. sestra má takto zvýšený strop, dokonca priznané trámy a vyzerá to efektne to áno, ale všetko teplo uniká hore a tiež známy to tak mal, a už to (po nejakých rokoch) znížil.
Odpovedať
Profilova fotka
my mame zvyseny strop 5 metrov, pacilo sa nam to.Este vsak nebyvame tak neviem povedat ci je pravda to s tym kurenim:-) ale paradne to teda je.....kukni u mna v albume.
Odpovedať
S kúrením je to tak... závisí to od toho, koľko izolácie ste dali do strechy. Zvýšený strop nemusí nutne znamenať horibilné náklady na kúrenie. Je pravda, že teplý vzduch stúpa hore, ale u poriadne izolovaných domov je rozdiel teplôt podlaha - stred - strop minimálny. "Poriadne" znamená oveľa viac, ako kážu dnešné normy. Ja osobne by som si vedela predstaviť bungalov, ktorý by mal "roh" stropu vo výške cca 3,5 m. 5 m sa mi zdá už moc... Ale ja som taká praktička, takže do svojho domu som nechcela žiadne také "úlety"... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@mirruska Zdravím, chcem sa spýtať a ked vy staviate bungalov 869 neodrádzali vás od toho vyvýšené stropu s tým, že ten priestor nevykúrite a že budete kúrit do neba a vyhadzovať tak peniaze a podobne? Ak teda ste mali takú dilemu čo vás presvedčilo?
Odpovedať
My sme mali tak riešenú izbu na poschodí. No nikdy tam nebolo teplo, všetko išlo hore. A tak sme sa konečne po 10 rokoch odhodlali znížiť strop. Hneď je lepšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr moja segra tam ma asi 9m , lebo to ma az po stit otvorene... :-p
Odpovedať
@katrin21 :-o
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
no ano.. kuk len tak zdialky, tam vzadu je obyvacka. nie je vidiet strop, nemam taku fotku,ale je to az do stitu..... a galeria je nalavo tam za stenou ruzovou... na fotke vidno ani nie polovicu vysky... samozrejme ide to hore dosikma.. ved podla strechy....
Odpovedať
@ewulka8 my sme vobec nemali dilemu nam sa to pacilo hned na zaciatku. A co sa tyka kurenia: v akej vyske ochladne vzduch z podlahoveho kurenia? 2 m? cize kym sa to teplo dostane od podlahy hore tak uz ani teple v podstate nebude... my mame dobre izolovanu strechu a nemame stresne okna takze tam unik tepla nebude... a plus ten priestor ktory vznika tym otvorenym stropom je uplne super :)
Odpovedať
@mirruska Nestúpa nahor teplo, ale teplý vzduch. Vždy je to tak, že pod stropom býva teplejšie. Ale pri podlahovke je to rozvrstvenie teplôt vzduchu rovnomerné. Je možné výpočtom porovnať dva totožné domy, jeden by ale mal zvýšený strop a druhý normálny. Pri slabo zateplených domoch bude rozdiel citeľný; ak však dáte do strechy 30-40 cm izolácie, bude rozdiel malý.
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr nasla som lepsie fotky, ale aj tak tam nevidno tu uplnu vysku. nikdy ma nenapadlo fotit jej to smerom do strechy :-D, ale vidis ze je to galeria cez dve poschodia + je otvorene akoby podkrovie az hore, nie tam za babami,ale tam odkial je to fotene nad tym , chapes ):) takze je to vysokoooooo
Odpovedať
@katrin21 Chápem. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
no, tak je to :) zima mi tam je stale... a vlastne ked si pozries este fotku od minule, ze ta obyvacka prechadza do jedalne a ta jedalen bez dveri do kuchyne a ta bez dveri do chodby.... no proste nehrozi vykurit.. teplo stale uteka..... kade tade..ale sami si to tak navrhli a vymysleli....
Odpovedať
Profilova fotka
okrem toho zábradlie odporuje bezpečnostným predpisom.
Odpovedať
Všetci Ťa odhovárajú. My máme tiež zvýšený strop, ale máme bungalov. Bungalov 15 od Prodomu. Ak Ťa to zaujíma, pozri si ho na webe. Mierne sme ho upravili, nemáme dom úplne bez stropu (v projekte je), tak sme to urobili iba v obývačkovej časti a v jednej izbe. Úplne sme vynechali strešné okná a okno nad posuvnými dverami v obývačke, pretože sú to tepelné mosty. Výška v najvyššom bode je 3,5 m. Chceli sme to takto, lebo sa nám to veľmi páči a teraz si dovolím tvrdiť, že je to veľmi pekné a priestranné. Človek nemá pocit, že mu padá na hlavu stop. Doma máme veľmi príjemne, vôbec nie zima. Ale máme veľmi dobre izolovaný dom s rekuperáciou a oknami s trojsklom. Ak to môžem teraz posúdiť a porovnať s inými, tak u nás je veľmi príjemne a teplo (u ostatných známych mi je stále zima). Kúrenie sa ešte teraz zapína iba občas (máme podlahovku v celom dome) a to nemáme ešte ani piecku (ktorú zatiaľ iba plánujeme). Teplota dnu je stále stabilná, keď však varím a pečiem, tak ešte stúpa. Moja skúsenosť - určite by som sa tak rozhodla znovu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 preco by odporovalo? ja ked vidim tie niektore " akoze " zabradlia aj v casopisoch,len take antikorove motuziky, to mi pride nebezpecne, ale toto je OK :) v pohode:) baby si tam naschval takto sadli :) a uz su velke, male deti v tom dome nie su :) inak, segra uci na skole techniku :-D aj BOZP:-D
Odpovedať
Katrin, to jzabradlie je ako rebrik, preto je nebezpecne. Je to modna vlna, ale tiez podla mojho nazoru nebezpecna. Dalsia neprakticka vec pri zvysenom strope je, ze ked tam vleti mucha alebo vela komarov, tak sa proste rozluc s tym, ze ich dostanes :-D Zas na druhej strane, ak by niekto chcel st rop znizit, da sa to celkom prakticky urobit ako odkladaci priestor, alebo spacia "hala" pre mladez. Je to potom take dobrodruzne :-p Vlez po rebrriku...
Odpovedať
A ja sa este chcem opyat, ake lustre do takychto priestorov? Myslim stylovo. pretoze co som pozerala, tak bud maju vsade klasika krystalve, alebo vsetky s kratkymi snurami.???
Odpovedať
Profilova fotka
segra tam ma krystalovy, ale tak vidite, ze ona nema moderne zariadeny dom, ze je skor orientovana na stylovy nabytok a pod.. takze u nej nebolo o com.. ma ho vysoko.. umyva ho asi raz za rok na vysokom rebriku :-D je vysokoo
Odpovedať
Profilova fotka
@irise Tak tie komáre a muchy sú dobrá poznámka :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@mimikl Vdaka :-) a strop jvo zvyšnej časte domu ste robili z klieštin ako je to uvádzané v tom projekte? Inak nad tým domom sme aj my uvažovali, je pekný :-) akurát že potom som zistila, že nevyhovuje na náš pozemok
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, my sme sa prave nastahovali. Mame otvoreny strop v obyvke spojenej s kuchynou a mozem povedat, ze najteplejsie je prave tam. Mame vsade podlahove kurenie, a ked sme zakurili este aj v krbe, tak tam bolo naozaj riadne teplo. Velmi sa mi ten otvoreny priestor paci a nemenila by som. Svetlo v obyvacke mame take reflektorove nad oknom plus LED pas pod stropom. V jedalni planujeme nieco visiace a tiez aj do kuchyne. Foto do albumu pridam zajtra, dnes sa mi uz moc nechce... Inak s tymi muchami - skor tam lezu pavuky a to je horsie, lebo vysavac mi tam nedociahne, ale naposledy ich povysaval manzel a odvtedy tam ziadne neprisli, tak uvidime neskor ;-)
Odpovedať
Strop vo zvyšnej časti domu sme robili klasicky sadrokartónom, čiže sme ho znižovali. V ostatných miestnostiach máme strop vo výške cca 2,75 cm. V tej jednej miestnosti máme vyvýšený strop z dôvodu, že tam chceme dať posteľ do výšky. -)
Odpovedať
Profilova fotka
kuk album...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?