Má niekto stropy z polystyrénu?

ahojte kočky... Chcem sa len popýtať má niektorá z Vás stropy z polystyrénu? Kúpili sme novostavbu domček - v dohodnutej cene boli okná, strecha , ele, ..... a samozrejme stropy z tvrdeného polystyrénu a na ňom izolácia / to sme si určili už my, že chceme 15cm. Vrch nemáme obývaný, ani neplánujeme bo rozhloha domu nám až až vyhovuje. Pokiaľ máte tiež stropy z polystyrénu čo na to hovoríte? My sme sa už stretli aj s výsmechom od našich známich, bo ty nám stále prízvukujú, že budú mať sklokeramiku.... Nemáme klasický bungalov ale alfa 105 od wrandersu...Poprípade má niekto postavený tento domček?
Odpovedať
Ahoj Micabo - přiznám se, že to slyším poprvé strop z polystyrenu + izolace. Z čeho je nosná část? Nějak to nechápu :-N Nosná stropní konstrukce + 15 cm polystyrenu jako izolace to je normální, ale to asi nemyslíš.... :-x
Odpovedať
Profilova fotka
Micabo....no ja to tiez pocujem prvy krat....izolacia je v pohode ale na polystyrene???....tak ako Blanka.k ani ja nerozumiem...co ti drzi ten strop aj s izolaciou? =-)
Odpovedať
asi to budu hrady ... a izolacia je medzi hradami ..Je to rychle ...
Odpovedať
ahojte...prepáčte ...sú to hrady na ktorých je zo spodnej časti tvrdený polystyrén a z vrchnej časti je izolácia..
Odpovedať
da sa to .. Niektory nedavaju od spodu tvrdeny polystyren ale sadrokarton ..koli bodovkam a tak .. Inak aj s tym polystyrenom je to dobry napad...
Odpovedať
Ahojte... my máme tiež nepochôdzny strop, máme dosť miesta dolu, tak sme nedávali riadny strop. len hrady a miesto stropu máme sadrokarton+ bodové svetlá. sadrokarton sme dali, aby sme mohli mať členený strop. na sadrokarton sme dali medzi hrady izoláciu, nie som si istá či 15 alebo 20 cm, ale izoluje to super, nemáme žiadny problém
Odpovedať
Ahoj, takže pokud to dobře chápu, je tam nějaká nosná konstrukce (přiznám se bez mučení, že nevím,co je slovensky "hrad", něco jako nosník? (třeba dřev.trám?)) a pod to chcete dát ten polystyren? Jak píše greghouse, běžně se dává sádrokarton, nebo třeba dřev.palubky, ale pokud nad tím bude 15cm izolace (nepíšeš jakou, ale podle českách norem i těch 15cm izolace stačí), tak mi přijde zbytečné tam ještě dávat další polystyren - zbytečné peníze navíc, nehledě na požádní riziko (SDK se naopak běžně využívá jako pož.ochrana dřevěných nebo ocelových konstrukcí), kdežto polystyren je hořlavý materiál ;-) ...v podstatě běžná konstrukce je ta co popisuje Stanislava , ta vaše taky bude fungovat, akorát mi to přijde zbytečné :-N
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Ahojte, my prerabame bytik a kedže bývame uplne pod strechou a mame tam dost teplo teraz v lete, tak nam poradili aby sme si dali na strop 2cm polystyren. Mate s tym niekto skusenosti? Ako na to? Len nalepiť? Aly polystyren? Ďakujem
Odpovedať
Možná by se někomu hodily tyto stropy - http://www.gom.cz/stropy.html Rychlá montáž a zárověň zatplený strop
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Neviem ako bývate pod strechou, či je to rovná strecha, či pultová. Na strop - podlaha sa dáva podlahový polystyrén, igelit a poter. Okolo sa dáva dilatácia 1 cm polystyrén, aby nestrhlo omietku, okolo komína apod. Ak chcete izolovať plochu strechu, tak to je náročnejšie na postup, pretože musíte dať aj izoláciu proti vode a špeciálny polystyrén na strechu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?