Kúpa storočných krovov pre priznaný strop

Ahojte. S manželkou rozmýšľame nad tým, sme vo fáze návrhu, že by sme strop obývačky (je spojená s kuchyňou) vyplnili starými krovmi. Na internete sme našli viacero firiem, ktoré takéto staré drevo ponúkajú. Ponúkajú ich už očistené a ak si má človek vybrať podľa patiny, zub času je asi najlepší "dekoratér". Moja otázka znie, nakoľko som v tomto laik, aké sú výhody a nevýhody tohto starého dreva (okrem ceny)? Dá sa povedať, že je to drevo kvalitnejšie - pevnejšie? Ak je zdravé, vydrží povedzme ďalších sto rokov? Pretože vzhľadovo je naozaj krásne, niektoré kúsky, čo sme pozerali, majú v sebe aj rôzne rytiny (od nápisov, cez roky...), dýcha to históriou. Ak by bolo na Vás, a na cene nezáležalo, išli by ste do nového alebo do takého starého dreva? Ďakujem za každú spätnú väzbu. 🙂
Odpovedať
jasná vec, drevo rokmi mladne a stáva sa kvalitnejším. teda to, čo má aspoň 100 rokov, tie mladšie normálne starnú a degradujú. mimochodom, väčšinou sú to "fejky". ale sprav, ako chceš.
Odpovedať
@rado72 stare iba ako soliterny kus, resp. dekoracne kusy. Do dreva nevidite. A ak to maju byt nosne kusy tak by som siel do noveho. Stare sa da vkusne zapracovat k novemu ale pozor na drevokazny hmyz, aby ste si ho nepriniesli domov.
Odpovedať
@pistikus Ďakujem za reakciu. Máte pravdu v tom, že existuje riziko a zasa tá predstava, že by to napadlo všetko ostatné... Ak sa smiem spýtať, ktoré drevo (čo do dizajnu tak do kvality - pevnosti) by ste odporučili? Môj zrak sa klasicky upiera k dubu ako k najlepšiemu variantu, ale teraz som našiel, že sú dosupné aj exotické dreviny (céder, teak a pod.).
Odpovedať
@rado72 ty budeš asi tiež nejaký exot... ak to má byť drevo na nosnú konštrukciu, tak projektant ti to vypočítal tak, ako treba. ak dáš niečo "pevnejšie", tak nič nepokazíš. môžeš prekonzultovať aj s ním. mimochodom, google by mal nájsť jasné odpovede na tvoje otázky. máme to hľadať za teba? ak to nie je nosné, iba okrasné, tak čo riešiš pevnosť?
Odpovedať
@rado72 a co chces s toho teaku robit? Akoze krov? Ak ano tak to prajem uspesne hladanie kto v strednej europe vyraba stavebne rezivo z exotickeho dreva a ktora firma ti to nahodi na strechu. Trosku zamyalenia pred vypustenim mysielnky.
Odpovedať
@rado72 V prvom rade treba zvazit o co Vam ide. O staticku zalezitost s ohladom na dostupnost materialu alebo o cisto dizajnovu zalezitost. My mame jedlove tramy a sme maximalne spokojni. A v nasom pripade splnaju oboje. Priama odpoved na Vasu otazku nie je nakoľko nevieme akú funkciu má to drevo plniť. A ak k tomu pristupujete takýmto zbohatlickym stylom,ze kludne aj teakove hranoly tak Vam odporucam vykaslat sa na modru strechu a zvolit si dobreho architekta, projektanta a bytoveho dizajnera a nic viac neriesit. Lebo ta poznamka o pouziti exotickeho dreva na take ucely mi pripada asi ako z fake profilu nasho premiera po vyplateni zmeniek z AC.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?