Keramicky strop

Ahojte Mam 2 otazky na majitelov keramickych stropov. Viete poradit vyhody, nevyhody stop rovno omietnut,alebo dat este sadrokarton? Mam osadene nosniky a vlozky a rozmyslam,ci hned natahat vrchom kable na svetla a zaliat to do stropu, alebo to riesit potom znizovanim stropu. A druha otazka. Pri 6metrovych nosnikoch mam predpisane predpatie 2cm...zda sa mi to hrozne vela...klesne to potom do roviny? Dakujem
Odpovedať
Nikto nič
Odpovedať
?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cololondon:

Ahojte Mam 2 otazky na majitelov keramickych stro…
@cololondon určite daj predpätie po zaťažení to klesne. Ja som dával káble z vrchu a dal som omietku. Keď je dobrý omietkar tak je to pekne rovné. Je na tebe čo si dáš. Kábel som dlhší a nechal vo vložke keby si manželka ešte rozmyslela rozmiestnenie svetiel
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od cololondon:

?
@cololondon predpätie musí byť. 2cm na 6 m by si človek ani nevšimol aj keby to náhodou nekleslo. Niekedy sú podlahy krivé centimeter na 2m a zistí sa to až keď si dáva nábytok. SDK strop si dávajú vtedy keď nevedia čo kde budú mať a dávať, prípadne sú tam rozvody rekuperácie. Inak aj pod omietku sa dajú dať káble, ale len tie ploché.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?