Je výhodný zvýšený strop v obývačke?

Ahojte, rozmylsame nad stavbou domu, mame vybrany projekt, air 302 v ktorom je zvyseny strop v ob. izbe Projekty Rodinných Domov. Chcem sa spytat ci tu ma niekto skusenosti s takto riesenou ob. izbou. hlavne teraz v zime. Nie su tam vysoke naroky na kurenie a spotreba ? Projektant nam vravel, ze v pripade zaujmu si mozme spravit klasikcu vysku stropu. Teraz sme na rozpakoch ci to mat efektne a zvyserny strop, alebo nechat vsade rovnaku vysku. Ak ma s tym niekto skusenost mohol by poradit. Dakujem 8-)
Odpovedať
Projekty Rodinných Domov dom air 302
Odpovedať
http://www.air-air.sk/?projekty-rodin...
Odpovedať
ahoj my v obyvačke nemame strop vobec. no kurenie čo ja viem ked si dobre zaizolujete strechu tak tam by nemal byť problem. my v nom ešte nebyvame tak neviem. ale bola som v dome kde maju obyvačku vysoku 7 metrov a kuria iba krbom lebo ešte nemajú kurenie a tam majitelia hovorili že je krasne teplučko. tak naších 3,5metra je nič. a my to budeme riešiť podlahovkov lebo teplo stupa nahor. a hotovo.
Odpovedať
Izolácia na strop 40-50 cm a mate po probléme. Aj v prípade zníženého stropu by som dala toľko.
Odpovedať
Profilova fotka
sadrokarton a tepelná izolácia by to urobila. V januári sme znížili o 10 cm, čo sa výrazne prejavilo na teple a znížení ruchu panelového.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?