Je možné, aby poterári účtovali 107 m a sadrokartonári 124 m?

logicky, podla mna, by malo byt hore, to iste co je dole, ci sa mylim? mate skusenosti? dakujem moc
Odpovedať
@sonrep nejako tomu nerozumiem - poterári robia potery na podlahe (rozmer sa počíta šírka krát dĺžka poteru a výsledok je v metroch štvorcových, alebo šírka krát dĺžka krát hĺbka poteru (príp. výška) a výsledok je v metroch kubických) a SDKáči na stenách, príp. strope (rozmer sa počíta šírka (príp. dĺžka) krát výška steny a výsledok je v metroch štvorcových, resp. rozmer sa počíta šírka krát dĺžka stropu a výsledok je tiež v metroch štvorcových) - takže pozri poriadne v akých jednotkách to je (jedno aj druhé) a potom daj rozmery chalúpky, resp. bytu, resp. izieb a ešte, či robili aj stropy a ja ti to vypočítam ;-) ALEBO TI ROBILI IBA STROPY SDK A POTERY NA PODLAHE Z BETÓNU ??? V TOMTO PRÍPADE BY TO MALO BYŤ ROVNAKÉ (ak je to oboje v metroch štvorcových)
Odpovedať
Asi treba ukázať projektovú dokumentáciu. A ísť podľa nej. T.j. treba majstrom ukázať projekt, kde je plocha. Možno zle počítali.
Odpovedať
Profilova fotka
sadrokartonari mozno pocitaju aj s nejakym odpadom...
Odpovedať
Ak mate na sadrokartone aj sikminy, tak tam ide viac m2 sadrokartonu oproti podlahe, ktora je rovna
Odpovedať
Profilova fotka
jednoducho ste si to mali prepočítať, mňa chceli zase na poteri obtiahnuť o 6 štvorcov, potom som si to s nimi premeral este raz a vislo mu to uz spravne. 6 stvorcov nie je vela ale aj na tych 50 eur o ktore by som prisiel musim pracovať celi deň.
Odpovedať
@sonrep Dobrý den. Podlaha a rovný strop nad podlahou mají stejnou plochu. Podle mě máte ale plochu kolem 100 m2 a ti potěráři Vás okradli o 7 m2 a ti sádrokartonáři to viděli, tak si rovnopu troufli na 24 m2. Jak to znám z tohoto fóra, tak na Slovensku krade každý. V Česku, na Moravě i Slezsku je to to samé, akorát v bledě modrém. :-D :-D :-D :-D :-D PS. Jestli jste to zaplatila, tak asi už nic nenaděláte. :-p :-p S pozdravem Laďa
Odpovedať
@achelan, takto, celkova zastavana plocha je okolo 135 m2 minus priecky neviem kolko su, ale ide o to, ze robili nam potery, kde si premeriavali plochu s takym "laserovym meracom" :) a namerali plochu 107 m2 (ktoru aj uctovali), a teraz nam robili storpy sadrokartonove, a tam si namerali 124 m2, ale normalne rucne. Nemame ziadne sikminy, preto nerozumiem, ze hore je viac ako dole? :-|
Odpovedať
@ladajaskva, nie este sme to nezaplatili, povedali ze si to mozme premerat :)
Odpovedať
V projekte nemate napisanu podlahovu plochu jednotlivych miestnosti ?
Odpovedať
@pulo, hej, jasne, mame, idem to spocitat, aj by som pridala podorys, ale mam ho len v pdf, a tam to neviem upravit aby tam neboli aj vsetky nase udaje :/
Odpovedať
@sonrep najjednoduchsie, bez potreby nejakych extra najstrojov mozes dat najskor PDF do JPG http://pdf2jpg.net/ a potom vo windowse vymazat citlive udaje
Odpovedať
@pulo teraz som pocitala miestnost po miestnosti podla projektu, vratane chodby a vsetkeho a je to 112, 4 m2. Idem vyskusat to zmenit na jpg :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
podorys
Odpovedať

Odpovedať
@sonrep Dobrý den. Já si myslím, že není co řešit. Počítat to nebudu, ale plochy musí být stejné. Asi bych to utíkal doplatit těm potěrářům. :-D :-D :-D :-D. Ti sádroši asi neumí počítat. A nebo nedělali podhled i na té terase ? To by pak zřejmě vyšlo. :-p S pozdravem Laďa
Odpovedať
@sonrep ;-) máš to presne 110,5666 m2 v dome (terasu som nepočítal) takže buď tam rátali aj odpad, alebo ti robili aj terasu (čo asi nepredpokladám) - alebo ťa ocigánili o 13,4334 m2 na cene každopádne nezaplatiť, pokiaľ to nebude znovu premerané za vašej účasti a HLAVNÝ ARGUMENT POUŽIŤ ŽE POTERÁRI TO PRESNE ZMERALI na 107 m2 a basta fidli - šlus bodka ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Podľa mňa je vysvetlenie jednoduché.poter robili v interiéri nie na terase.Dom je obývaný aj nad terasou tak SDk stropu bde viac.
Odpovedať
@antonmesaros dom je obyvany aj nad terasou? tak tomu dost dobre nerozumiem....., oni na terase nerobili vobec nic! terasa neni urobena, neni su tam pristresky, nerozumiem, preco by malo byt stropu viac????
Odpovedať
Profilova fotka
@sonrep Ja som tompochopil tak že potery robili na prízemí a SDK na 1 podlaží.
Odpovedať
@antonmesaros,nie, je to bungalow
Odpovedať
Profilova fotka
@sonrep ;-) ok niektorý sa sekol.
Odpovedať
takze konecne vyriesene, majster dnes prisiel na dom, spolu s manzelom to premeravali a dospeli k cislu 111 m2, neviem akym zazrakom, ale som rada :)
Odpovedať
@sonrep Dobrý den. Hurá.Hurá. Hurá. Projekt skoro dobře, výpočet od achelana taktéž a bude to sedět i sádrokartonářům a Vám. To je OK. Co ale ti chudáci potěráři ? No? Ti se pěkně migli. Ale dobře jim tak. Mají umět lépe počítat. :-D :-D :-D S pozdravem Laďa
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?