Je lepšia stropná vložka Ytong alebo Premac?

Chcel by som sa poradiť aku dat stropnu vlošku ytong alebo premac. Aku máte skusenosť.
Odpovedať
rades,ine volby nemas????????????dal by som keramicky strop z pezinskych tehelni. nie je studena ako betonova,a ani tak nerezonuje ,a ytog sa mi na strop zda kapanek neprakticky.neviem mam z neho pocit ze je tazky...moj nazor
Odpovedať
aku hrubku stropu by som mal dať, dom je to prizemny bungalov bez podkrovia
Odpovedať
beton je 5cm,+karisiet+poter,ale ten neviem aku dame hrubku. ale klikni si na www.pezinske-tehelne.sk tam mas podrobnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som kľudne dala premac, je to rozumný systém a myslím si, že je lepší ako keramický. Už na palete sa keramický drolí. tak neviem... naša skúsenosť s keramickým dobrá nebola. rozhodol premac.
Odpovedať
my mame tiez premac, u nas v prvom rade rozhodla cena a ak si dobre pamatam, tak pri rozmeroch domu 9,5 x 7,75 sme oproti ytongu usetrili cez 30tis. A je to v podstate ta ista skladacka (az na to, ze kazda z cca 300ks tvarnic vazila cez 30kg).
Odpovedať
Profilova fotka
když je to jednopodlažní bungalov, tak já osobně bych v takovémto případě nevolila vubec takový "těžký" strop, šla bych spíše do podhledu s nějakých desek + tepelná izolace...přijde mi to zbytečné, když se po tom nebude chodit např. něco takového http://www.cetris.cz/pdf/PPP_CZ_09.pdf cca od strany 22 jsou vodorovné konstrukce
Odpovedať
Profilova fotka
Z nějakých desek...omlouvám se :-p
Odpovedať
Profilova fotka
janickabez my budeme davat dreveny strop,je to lahsie a ked nase podkrovie nebude ani v buducnosti obyvatelne tak sme sa rozhodli tak.A ani v buducnosti ho neplanujeme zobydlit to podkrovie,ratat s tym ze deti budu s nami byvat v dospelosti je utopia :-D
Odpovedať
mate pravdu,naco tazky strop,ked nevyuzijem podkrovie,ale u nas rozhodlo,ze ked uz mam zaplatit drahu strechu,tak ju aspon vyuzijem na pripadne podkrovie do buducna!!!!!!!!!!z bungalova mame vlastne" poschodovy " ,ale s tym ,ze ho mozme na vrchu uzavriet a otvorit a zariadit az ked budeme mat 9 deti. :-D :-) vsetko na byvanie 4clennej rodiny totiz mame dole,bez barier.a co sa tyka stropu,tak dali sme keramicky hlavne kvoly tomu ,ze tehla je predsa len lepsia ako beton,co sa tyka tepelnej izolacie a odizolovanie hluku.a je aj lahsie,tak ze ziadne 30kg.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my sme riešili s naším architektom situáciu, ak by bolo raz treba riešiť obytné podkrovie kvôli tým 9.deťom :-). A jednoznačne nám odporúčal premac. Isteže, je potrebné seriózne zateplenie premacu, žiadne odfláknutie... My máme tiež finančne nákladnú strechu, nie je to vec, na ktorej by sa malo šetriť. Ale ak niekto nepočíta s možnosťou využitia podrovia, stačí aj drevený strop. Mám skúsenosť so spirolovými panelmi, ktoré v r. 1991 dávali do rodinného domu mojich rodičov, čo sú samozrejme betónové ťažké panely. Vtedy nebolo toľko možností, ako je teraz... ale tiež sú podľa môjho názoru dobré. A tiež je na nich komletne obytné podkrovie... Ono, je to otázka podľa mňa skôr otázka individuálnej voľby každého stavebníka, čo si kto zvolí. Jednoznačné stanovisko Ti nedá nikto.
Odpovedať
Dakujem za tipy asi som sa rozhodol pre premac je lacnejši keby ste mi poradili aku hrubku stropnej vložky?
Odpovedať
rades ,neukecam ta na tehlu??? :-) :-D srandujem!!!!!!!! :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
rades • 12. apr 2009 o 09:01 Vie mi niekto poradiť či po odstojkovani stropu klesne. tixo • 13. apr 2009 o 15:00 mierne ano
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím. Chcem sa iba spýtať, či mám mať obavy z hrúbky dobetonávky stropu Porotherm z Miako vložiek, lebo namiesto 6cm betónu tam mám 12 cm betónu...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?