Cena Monolitickeho stropu

Zdravicko.. Neviete koľko v dnešnej dobe môže stať monolitický strop?Ja mám 72m2. Mám vyčlenených 10 000€ na strop ,vence a schodisko ale dnes to bude asi malo či? Lokalita je ZA..Ďakujem za radu 🙂
Odpovedať
@zaness Bez projektu a výkazu výmer ti to nikto nenacení.
Odpovedať
Rátal by som 15-20 skôr.
Odpovedať
schodisko 5
Odpovedať
@kejsix fíha riadna palka.. rátam asi že 2/3 je za prácu.. je to dosť náročné zasalovat. Neoplatilo by sa racej schodisko z ytongu??
Odpovedať
@foobar tak to som sa prerátal teda 😄 asi tým pádom schodisko dorobím neskoršie 😄
Odpovedať
Inak schodisko mam ja nacenene asi na 1000 za poschodie, takze to je individualne
Odpovedať
@foobar ja to mam nejako takto.. 1000e za poschodie? nechápem presne ako si to myslel poschodie cele?
Odpovedať
Profilova fotka
@zaness kompletný materiál na strop s debnením by sa mohol pohybovať niekde na úrovni 5,5 tisica. Materiál na schody cca okolo tisíc. Materiál na veniec záleži od bežných metrov. Samozrejme bez statiky vychádzam pri všetkom z priemerného odhadu vystuženia ŽB dosiek a schodiska. Práca v tomto prípade nebude ani 1 k 1 voči materiálu.
Odpovedať
@foobar a dáka skúsenosť s betonovým stropom keď taká cena? Ja som robil pred cca 4r a stál ma 6000€ ale 170m2. Ja by som povedal do 10 000. @zaness podľa mňa to bude stačiť a keď nie vymeniť partiu
Odpovedať
@zaness celkovu cenu v ponukach mam nejakych 3000 ale mam tam suteren, prizemie a 2np, tzn. vlastne tri schodiska
Odpovedať
@jumt skusenost - ano, aktualne rozpocty na hrubu stavbu cez firmu - mam niekolko ponuk, najnizsiu som preratal na m2 co pisal OP samozrejme ze svojpomocne to vies riesit lacnejsie, urcite vsak nie za ceny spred 4 rokov
Odpovedať
@jumt mne sa to zdá tiež reálne.. keď si predstavím že by som mal dať napríklad len 5000€ za schody tak čo potom by stala deka vence a to mám vence nejaké dvojité zo stĺpikmi.. ja som si nacenil raz hrubú stavbu cez firmu a dal tam takú cenu že som normálne nevedel či som na Slovensku či v Nemecku 😄 tak si to racej takto sám skúsim niekoho pozháňať. Zaplatím za prácu aj materiál ale okradnúť sa zase nenechám..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zaness Bohužial realita je taká, že 10k to nepokryje. Treba vychádzať z aktuálnych cien nie z cien pred 4 rokmi ked boli najlacnejšie materiály aké kedy boli.
Odpovedať
@matusakrobert áno je to fakt že šli materiáli aj cena prace výrazne hore. Preto sa pýtam ako to vlasne je či mi tých 10 000 na to bude stačiť. Nebudem sa hádať keď to tak nebude ale vidno už len tu riadne rozdiely. Ja som robil základy a platnu 96m2 a sused nadomnou 100m2 v tom istom čase.Keď som sa ho pýtal že koľko dal za ňu tak vravel okolo 10000 € ja som dal skoro 15 000.. ako je to možné ? Tak som sa spýtal môjho majstra koľko tam dal dt tvárnic a vyrátal som z faktúri že dal len za jedno dt 2,5€na internete som len tak našiel za 1,8€ len na tom koľko ma obtiahol. Čiže fakt musím s toho vychádzať že ľudia už nevedia čo od dobroty tak si chcem dať pozor a počuť názor koľko asi tak reálne to stojí.Aby som si to vedel porovnať.
Odpovedať
@foobar to sa mi uz zdá malo 😄
Odpovedať
@zaness aj ja som sa cudoval, hlavne v porovnani s ostatnymi cenami za betonarske prace ¯\_(ツ)_/¯
Odpovedať
@foobar áno ale o koľko išli tie ceny hore o 20-30%? Oceľ je teraz drahšia o 20% ako pred 4r najlacnejšia bola pred 26mesiacmi. Betón 25/30 60€ teraz 80€ to je dáky +35% a na taký domček 72m2 to má na strop vence tak max 18m3 tak keď dá za betón 1500€.
Odpovedať
Profilova fotka
@zaness cena základovej dosky na rovnakú plochu môže mať velký rozsah. Kludne aj viac ako 2 násobok medzi jednou a druhou. Bohužial išli ste na to nesprávnym smerom pretože podiel ceny DT na doske je z celkovej sumy asi tak 6-7%. Záleži ako vysoko pojde doska. Navyše v tej cene mali možno aj dopravu + palety atď. Najvyššia položka na základoch je betón. Ten tvorí aj viac ako 50% celkocej ceny. Rozdiel v množstve betónu môže byt v roznych pripadoch značný. Tak isto v použitom zásype pod dosku atď. Tým samozrejme netvrdím, že vo Vašom prípade to nebolo nadhodnotené. Oslovte rbr beton v ZA majú najlepšie služby aj cenu. A lahko budete mat prehlad kolko to bude stať. Cena materiálu na to sa moze pohyhovať na urovni 8 tisic a cena prace niekde na urovni 5 - 6 tisic. Samozrejme praca je uplne hruby odhad kedže nemame k dispozicii ziadnu statiku ani rozsha vencov a prievlakov.
Odpovedať
@zaness a ides si to robiť sam? Lebo mne len obsalovanie a stropne debnenie nacenili robota + material "na kluc" za 6500 bez dph
Odpovedať
strngali ste klucikmi,chceli ste sa mat jak nemci tak tu mate nemecke ceny treba sa vratit od mobilu k lopate
Odpovedať
@stefanby nie nejdem na to si netrúfam.. môžem sa spytat koľko máš m2 ?
Odpovedať
@matusakrobert tie DTcka som len ako príklad napísal.. Zase na druhej strane majú fakt dobrú robotu tak som rad že to dopadlo dobre aspoň. Keď to bude stať 13 14 tisíc tak s tým nic neurobím. Na druhej strane zase pod cenu to nieje tiež dobre lebo to tak aj vyzerá potom a to samozrejme nechcem. Cenu materialu sa dá prepočítať no cena prace a prenájom debnenia ťažko keď jeden vraví tak druhy tak 🙂
Odpovedať
@zaness môžeš zober partiu/stavebnú firmu ktorá má vlastné debnenie je to menej peňazí ako keď zoberieš partiu a ešte požičať debnenie. Ja som si prenajal stojky a trégre v ZA a robil sám.
Odpovedať
@zaness 88,16m2 strop. Zatočila sa mi hlava a našiel som stropne debnenie na prenajom za cca 25E na deň. takže cca 800E za debnenie, + nejaké drevo na obšalovanie - cca 200E a som na 1000ke. + železo (už mám ale kúpil som draho) + betón. asi sa do 10000 svojpomocne dostanem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?