Biely sadrokarton do kúpelňe

Zdravim, zostane mi zrejme vela bieleho sadrokartonu a bude mi chybat zeleny do kupelne. Existuje nieco ako penetrak a pod cím by som natral ten biely sadrokarton a spravil z neho zeleny, kupelnovy sadrokarton... V stavebninach nic take nemali...len klasika penetrak na sadrokarton pred malovanim. Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Preco? Preco by si to robil? 🤦‍♂️ je to nieco vyse roka co som u kolegu rozoberal sadracovi strop kde predosly majitel nakombinoval biely a zeleny sadrac (presne z dovodu ze mu ustalo) Ak si nevazis vlastny som a o par rokov to chces cele prerabat tam smelo do toho... ale ak mas vsetkych 5 po hromade tak proste doobjednas zeleny ;)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sako22:

Zdravim, zostane mi zrejme vela bieleho sadrokart…
@sako22 ... presne tak, jedine, že by si to natrel alebo omietol niečim, čo nedýcha. Ale zbytočné špekulovanie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

Preco? Preco by si to robil? 🤦‍♂️ je to nieco vys…
@zipsuliak jasne jasne ze doobjednam ..je to par e ...len ze ak existuje nejaky pripravok co z bieleho urobi zeleny natrel by som to :) tak asi neexistuje...dakuejm :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sako22:

@zipsuliak jasne jasne ze doobjednam ..je to par …
@sako22 Neexistuje, to nie je len o farbe, ale aj o vnutornej štrukture toho sadraču :D Môžeš to natrieť duvilaxom, koncentrovanym, čo ti v podstate urobi nepriedušny film. Otazne je, čo potom s tym? Nebude stačiť len zamaľovať
Odpovedať
zeleny podla technickeho listu zvlada lepsie kratkodobe narazy vlhkosti ... inak nic ... ak zaistis, aby tam tiez narazy neboli, nieje problem :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zipsuliak:

Preco? Preco by si to robil? 🤦‍♂️ je to nieco vys…
@zipsuliak a čo sa stalo keď to nakombinovali?
Odpovedať
Mam biely v kupelni 7 rokov a ziadny problem. Uz ako je komu lepsie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

Mam biely v kupelni 7 rokov a ziadny problem. Uz …
@kejsix tak možno tu kúpeľňu ani nevyuzivas na sprchovanie. Do priestorov so zvýšenou vzdušnou vlhkosťou musí ísť zelený SDK.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blackp:

@kejsix tak možno tu kúpeľňu ani nevyuzivas na sp…
@blackp Denne sa tam sprchujeme, samozrejme.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blackp:

@kejsix tak možno tu kúpeľňu ani nevyuzivas na sp…
@blackp tak musi ako musi, su ludia ktory nevetraju absolutne, kupelnu nechaju tak ako je ani ventilator nic :D tak potom sa netreba cudovat, babka tak mala na strope furt problem ... odkedy som tam ja a vzdy pustim vetrak na chvilu, tak stropu nic nieje, a to som ho len zoskrabal a nafarbil obycajnym polarom ...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@blackp Denne sa tam sprchujeme, samozrejme.
@kejsix možno dobre vetras.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blackp:

@kejsix možno dobre vetras.
@blackp Je to mozne. Ja som to len tak riskol, robil som vtedy cez sviatky, nebolo kde kúpiť zelený. Nieje to veľká plocha, tak som skúsil a pohoda.
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@blackp Je to mozne. Ja som to len tak riskol, ro…
@kejsix inak rozdiel v cene je mizivy, takže kto by chcel šetriť na tom je hlúposť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blackp:

@kejsix inak rozdiel v cene je mizivy, takže kto …
@blackp To je jasné. Ale aj biely znesie dlhodobo 70%. Po sprche na 5min okno dokorán a to je celé.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od igor256:

@zipsuliak a čo sa stalo keď to nakombinovali?
@igor256 vďaka vyššej vlhkosti ten biely dostal na prdel a ten strop vyzeral fakt otrasne... v novom dome to asi nemusí byť problém (máme rekuperáciu, múry nevlhnú atď) ale pri tom kolegovom dome sa bavíme o starom dome s vlhkými múrami.... tam si to vyslovene pýtalo problém :D takže sme to celé zhodili a kolega dával pekne krásne zelený :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od kejsix:

@blackp To je jasné. Ale aj biely znesie dlhodobo…
@kejsix 😂nepredstaviteľný sen dostať dcéru zo sprchy do 5'... potom ďalšiu... potom manželku.. ešte syn... ja mať biely sadroš.. utiekol by už sám...
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od sako22:

Zdravim, zostane mi zrejme vela bieleho sadrokart…
@sako22 my sme davali pred 25 rokmi biely do kupelne a som ho penetroval. bola to specialna penetracia, smrdila ako slivovica... dodnes ziaden problem... aj na strope mame tatransky profil a to mi kazdy hovoril ze to ude sama plesen.... dolezite je, aby to bolo paropriepustne.., cize z druhej strany ziandy penetrak, alebo velmi malo....
Odpovedať
A môže ísť biely sadrokartón na zástenu okolo geberitu a sprchové kútu, na ktorom bude obklad ?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mimms:

@sako22 my sme davali pred 25 rokmi biely do kup…
@mimms Mám rovnakú skúsenosť. Pred 22 rokmi tuším ani iný, ako biely SDK nebol. Mám z neho spravenú kúpeľňu, sprchový kút a WC a do dnešného dňa sa nevyskytol absolútne žiadny problém.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od blackp:

@kejsix možno dobre vetras.
@blackp Ja mám v kúpelni strop "biely"SDK už 6-7rok a bez problému, tak ako píše @kejsix...Nad sprchou mám ventilátor a mám v kúpelni aj práčku nad ňou SUŠ-ku a nemám problém...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od purplesticks:

A môže ísť biely sadrokartón na zástenu okolo geb…
@purplesticks Prečo by nemohol ísť??? Kľudne...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?