Ako vyriešiť sádrokartón pri priznaných hradoch

Dobrý deň. Tiež chcem mat vyriešený strop tak ako je na foto, lenže hranoly ktoré už mám uložené tak sú dosť vysoké 25X15. Chcel by som to znížiť sadrokartónom medzi hradami o cca 5cm. Ma to niekto takto vyriešené a vedel by mi skrz toho poradiť? Drevo pracuje, obývačkovo-kuchynský priestor mám široký 8 metrov a myslím si že tie hrady budú pracovať a sádrokartón medzi tým praskať. Ma to niekto takto doma? A keď áno ako ste to robili? Ďakujem za každú radu 😉
Odpovedať
@lukas_jasensky hrady to nie sú, ale hrEdy :-)
Odpovedať
@oli18 nato ako sa to volá som sa nepýtal 🙂
Odpovedať
@lukas_jasensky Toto je jedno z rieseni: https://marcus.sk/blog/podkrovie-s-pr...
Odpovedať
@oli18 tie hrEdy si si vycucala z prsta alebo z nejakeho narecia? moze to byt akurat dobry HLOD tie tvoje hredy...
Odpovedať
Profilova fotka
Daj sdk na hranolceky a s medzerou a tu zalistuj drevenymi lostami a nebude praskat.
Odpovedať
@marek_norway Nemáš mi čo vyčítať, aj tvoje hrAdy sú z nárečia. Správne slovensky je drevený trám. Takže 1:1, hráme ďalej? :-))
Odpovedať
@lukas_jasensky díky za upozornenie :-)
Odpovedať
@oli18 ale ja som nikde nepisal o hradach, len som reagoval na tvoje hredy...no urcite sa viac pouzivaju hrady ako hredy (to som nepocul este nikdy)...inak celkom sa mi paci "cokeľ", podzemok, colštok" :)
Odpovedať
@lukas_jasensky takto, napr. Ked to chces mat priznane trebalo uvazovat uz pri realizacii. Napr mokre drevo vymenit za KVH.
Odpovedať
No ja to uz mám zrealizované. A myslím už teraz, ako urobiť sádrokartón medzi hradami. Sú to hranoly 25x15 a medzi tým je cca 80 cm priestor ktorý by som chcel vyplniť kartonom len spôsob uchytenia mi celkom nedá spat keďže to neni suché drevo a keďže to je 8metrova dĺžka hranolu tak mám stoho obavy že to celé popraska.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?