Ako uzavrieť stavbu a zatepliť strop

Ahojte , v úvode som napísala dosť zjednodušenú otázku. Potrebovala by som pomôcť , ako vyriešiť uzavretie priestoru medzi vencom a presahom strechy pri vaznikovom krove kým bude spravené podbitie. To chceme robiť ,až po zateplení čiže medzi poslednými prácami. Teraz ale nastáva dilema , ako to dočasne uzavrieť , aby sme mohli zatepliť strop. Najjednoduchšie mi vychádza asi napchať tam hocijaký polystyrén len vzhľadom na to, že tam miestami vychádzajú väčšie medzery , neviem si to úplne predstaviť , máte nejaké skúsenosti alebo tipy ako ste to riešili ? 🙂 Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@awy ja som to riešil uzatvorením pomocou OSB dosky, tá veľmi dobre potom poslúžila pri zateplení (polystyrén sa má k čomu prilepiť) https://www.modrastrecha.sk/blog/iamr...
Odpovedať
@awy mam sice klasicky krov ale pozri moj album tam mam fotky ako som riesil polystyrenom medzi krokvami aj ako to vyzera zvnutra aj zvonku.
Odpovedať
@sousedekovci89 aj mne to pride ako najlepsie a zaroven najjednoduchsie riesenie, viacero ludi aj v mojom okoli to riesi prave takto, takze asi na tom fakt nieco bude🙂
Odpovedať
@jerad112 takto som na teno polystyren napojil izolaciu v krve a zaroven z vonkajsej strany pride este jedna vrstva pred neho co vyjde hore po fasade. Docielim tym prakticky suvislost zateplovacej vrstvy.
Odpovedať
@awy ja som to poriešil tak, že som nalepil hornú radu izolácie a o ňu som následne oprel OSB podbytie.
Odpovedať
@megdesign tak by to malo byť. Izolácia by mala neprerušenie pokračovať celou obálkou budovy.
Odpovedať
ja mam tiez klasicku strechu,krov a polystren som nalepil az tesne po vrchnu foliu,,,zaizoloval som tak veniec aj ten priestor nad nim medzi hredami, medzi ktorymi je izolaciu stropu (videl som orosene vence v novostavbach z vnutra pocas stavby domu v zime) a zaizoloval som aj bok stavby.....aj som polystren ukotvyl,potom pojde klasicke podbitie koniky a osb dosky xps atd
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez som si lamal hlavu az napokon padlo rozhodnutie ze to zatvorim polystyrenom. Cez neho pojde az po stresnu foliu vonkajsie zateplenie 20 cm a z vnutra vata. Ps: z vnutra je tam este vystuz zo zvysnych stresnych lat
Odpovedať
@roberto18 tiež mi to vychádza tak, že najlepšie bude uzavrieť to s polystyrénom. A s tým zateplením tiež tak, aj v projekte to tak mame že nám ide zateplenie vyše venca.
Odpovedať
@megdesign práve to som písala v príspevku , že budeme robiť až pri zatepľovaní . To sa tam z vonku nemáme ako dostať a lešenie ťahať kvôli zalepeniu polystyrénu dookola nemá zmysel , keď sa môže potom naraz spraviť zateplenie aj podbitie , preto hľadáme riešenie ako to uzavrieť dočasne, kým sa toto spraví.
Odpovedať
@awy ja som zvoje uzavretie osadzal z rebrika 🙂 cele zateplenie uz ale pojde z lesenia
Odpovedať
@sousedekovci89 uzavretie nie je problém , respektíve vložiť polystyren medzi veniec a strechu ale obkladať polystyrénom to ťažko , asi záleží kto má akú výšku . U nás z jednej strany je to aj 6 metrov .
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ďakujem ľudkovia , najjednoduchšie to bude zrejme ako písal @roberto18 - vložiť tam polystyrén a neskôr sa na to ešte vytiahne zateplenie 🙂
Odpovedať
@awy rebrík? 😒 Komplikuješ si to sama sebe... Žiadne vkladanie medzi strechu a veniec. Tam príde horizontálna izolácia...
Odpovedať
@megdesign nekomplikujem . Rozumiem čo mi píšeš ale ja stále hovorím o tom , že by sme to zateplenie - teda izolaciu museli urobiť a na to teraz nie je čas ani financie . Nevieme sa tam dostať bez toho aby sme nestavali lešenie , takze vo finále ak to nebudeme zatepľovať cele , to ani nemá zmysel robiť teraz , takze to musíme uzavrieť zvnútra.
Odpovedať
@awy normálne som tam z rebríka nabil krovovú latu ako spodný doraz ,aby EPS nepadal a nalepil jeden rad EPS ... Ty to máš poschodové? Keď sa tam nevieš dostať.... Zvnútra to nemôžeš uzavrieť, horizontálna izolácia, teda zateplenie stropu musí prekrývať vonkajšiu, teda tú na stenách...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?