Ako riešiť strop?

Dobrý deň. Píšem sem s individuálnym problémom na našej stavbe. Mame projekt od euroline a je tam celkom nešťastne riešený strop. Podľa projektu je tam vata a zavesený strop. My by sme chceli striekanu izoláciu no keďže by sa tam museli riešiť závesy až z krokiev neviem ako to vyriešiť. Jedno riešenie je vytvorit konštrukciu nad reálnym stropom z drevných hranolov. Máte iný nápad? Keďže by zavesený strop nebolo možné nijako zaizolovať striekanou izoláciou pretože prístup z pochodzneho priestoru by bol medzi závesmi nemožný. Pridávam fotografie. Ďakujem za každý rozumný napad
Odpovedať
Na krokvy vesat strop nemozes. Strop musi byt ulozeny samovolne na stropnicach ktore nenesu vahu strechy. Kde mas stropne tramy.?
Odpovedať
@vlado1992 v projekte žiadne neboli. Všetko drží ten hrubý trám čo je na fotke...
Odpovedať
No lebo malo by to vyzerat niako takto
Odpovedať
No veď... tiež mi to tak príde ale proste projekt bol riešený takto... budú sa tam musieť zrejme dodať pretože je to celé nejaké divne 🤦🏻‍♂️
Odpovedať
Takto je to na projekte
Odpovedať
...
Odpovedať
Nikto?
Odpovedať
Profilova fotka
všetko máte v projekte, ešte je tam jeden rez a z toho by ste videli, že sú tam stropné trámy. Nesú aj podlahu v pochôznej časti podkrovia
Odpovedať
@jan45 na pochoznej časti áno ale mimo nej niesu zakreslene
Odpovedať
@spikerhc tu sú ďalšie rezy
Odpovedať
Profilova fotka
tak ich doložte až po veniec, stačia fošne
Odpovedať
@jan45 myslite? keďže v strede je to skoro 6 metrov od nosnej po nosnú priečku? Neviem no riešim to s firmou čo robila strechu tak to nejako vybudujeme aby bolo dobre
Odpovedať
Článok sa načítava...
Vsak tam doloz tramy ja mam na 6m tramy 100x230
Odpovedať
@vlado1992 no veď to sa ide aj riešiť. Nechápem prečo projekt rieši závesy skoro jeden a pól metrové. Toto je tam nedomyslené a ja som si to všimol neskoro. Teda ešte nie úplne neskoro ale mohlo to byt už hotové pri streche.
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc no stropne tramy tam daj urcite...
Odpovedať
Ty myslis zaves na krokvach? Lenze tak by to byt urobene nemalo to by mal projektant vedet
Odpovedať
@vlado1992 no vidíte fotky projektu... je to celé nejaké divne nevadí. Už sa bude objednávať drevo a bude sa to dorábať. Keby som vedel už by tam bol vaznikovy krov a bol by pokoj.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?