Ako ďalej s panelmi?

Zdravím.Poprosim Vás, aké sú alternatívy,ak majú mi prísť položiť panely na veniec a ako ste to riešili Vy či pod tie panely ešte sa niečo dávalo či priamo na veniec.No a hlavne ma zaujíma čo okolo vencov či spraví sa opäť šalung nejaká armatúra a sa to zaleje,alebo stačí dookola podávať tvárnice a vyplniť tú medzeru betónom.Je mi jasné, že panely nejdu až na celú šírku vencov,lebo sa to musí nejako zašalovat,aby sa zabránilo tzv.posuvi.Prosím,nepíšte mi tu chytači slovíčok iba ľudí čo dávali panelové stropy, respektíve pomôžu aj nejaké foto... Ďakujem
Odpovedať
@19riddick91 A ty nemáš na také niečo projekt??? To robíš len tak od oka? To si robíš svojpomocne? Nemáš na to kvalifikovaných ľudí? Tu na porade ti ťažko niekto odborne poradí, keď nevieme, aké panely ti idú dávať na aký dom. Sú rôzne typy panelov, každý má svoj technologický postup.
Odpovedať
@chrobak7 klasické panely cez ktoré idú diery... Dom dvojpodlažný a preto sa pýtam,lebo fakt človek zoženie,,majstrov'' a každý má svoju pravdu a len sa slušne pýtam či sú nato nejaké normy atď.napríklad pri kolaudácii či to prejde či nie,lebo poznám prípad, že dal panely na úplný okraj vencov a neskolauduju mu to,lebo nemá okolo toho šalung v prípade zemetrasenia...
Odpovedať
@19riddick91 Každý výrobca má aj technický postup, ktorý má byť dodržaný. Treba tam hľadať odpoveď. Napr. Prespan od Precotu má na stránke detaily uloženia a pri dovoze dávajú aj v papierovej forme tieto veci. Takže treba vedieť výrobcu panelov ako prvé. A len okrajom - ako nemohli skolaudovať? Pri kolaudácii býva dom v určitom štádiu, tak by nemalo byť tento panel vôbec vidieť. Neviem ako teda zhodnotili či je 5cm od kraja alebo 25cm. Tieto panely sa robia presne podľa pôdorysu, tak by sa ani nemalo stať to, že sa zle uloží, lebo to nebude možné dať inak ani.
Odpovedať
@marsdm Ďakujem tak panely budú Spiroll od Prefy... Človek už nevie z ktorej strany má čo počúvať
Odpovedať
@19riddick91 panely musia byt polozene na gumenych pasoch...
Odpovedať
@19riddick91 Našlo mi narýchlo viac Prefa spoločností a ako prvé mi našlo českú Prefu a tam to majú spracované podrobne v 37 stranovej príručke. Montované stropy z nosnikov a tvárnic bývajú v tomto ešte rôznejsie - napr. jeden keramický výrobca požaduje osadenie na asfaltové pásy, ďalší s betónovými tvarnicami zas na maltu a ďalší zas na vyrovnávajúci veniec. Rôzne typy zálievky a aj ukončenia výstuže. Preto vždy čítam popis k tomu daný. Občas dávajú aj video návody pre predstavu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?