10mm závitová tyč + chemická kotva

Len tak pre info aku dieru treba vyvrtat aby mi drzal dobre mech v betonovom strope :-D navrtal som 14mm supol chemicku kotvu a po 3hod zavesil mech ako drzi ale je vidiet ze sa to tam ako keby hybe sem tam aj zvuk pocut takze cakam kazdym uderom ze ten mech padne.Chcel som 18mm otvor aspon ale trafil som roxor takze vacsi otvor ako 14 sa mi nepodarilo navrtat a zase emental mat nechcem.Je to maly otvor ci kde je chyba
Odpovedať
Odfoť, ako to je zavesené...
Odpovedať
14 je maly a hlavne ta diera musi byt dobre vysata od prachu,inac to nechyti.
Odpovedať
@rado220 oprava, 14 staci, prehliadol som priemer. Moze byt kludne aj 16. Inac plati to vyssie spomenute,hlavne dobre vysat.
Odpovedať
@jozefsv no vysavat som to nepovysaval vsetok bordel padal na zem.no pockam ked to spadne prevrtam a vycistim to
Odpovedať
@rado220 Ja som diery nevysával, lebo vysávač nevytiahne dokonale ten prach. Ja som to vyfukoval tlakom vzduchu z kompresora a takou pištoľou s dlhším nástavcom.
Odpovedať
okrem vyfukania (ak je to strop, vacsina prachu aj tak vypadla pri vrtani) pomoze tu dieru poriadne vymastit (aj) rotacnymi pohybmi tyce, nie len strcit dnu.
Odpovedať
@chrobak7 nie kazdy ma kompresor, vysavacovu trubicu zredukovat na tenku trubku a bezecne to bude ok, bezna prax.
Odpovedať
Profilova fotka
Samotna zavitova tyc ... myslim tym tu metrovicu co predavaju je blato. Do betonoveho stropu by som mech vesal na dve kotvy a ocelovu platformu s okom.
Odpovedať
@rado220 preco nepouzijes klasicke kotvy do betonu?
Odpovedať
@rado Bol by si lepšie urobil ak by si to bol urobil tak ako píše @wolodymyr, pretože tá závitovka sa Ti postupne "vymyká" alebo aj odtrhne a vrece Ti padne.. Daj kľudne 2 oceľové kotvy do betónu /nemusia byť chemické / a oceľovú platformu s okom..Tým pádom dosiahneš väčšiu nostnosť v ťahu a nemusíš sa obávať spadnutia veca.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 pri kazdej chemickej kotve je v TL presne napisane aku dieru do akeho materialu...
Odpovedať
@rado220 nenapísal si ako závit si dával do tej diery 14mm to je podstatné písal majkoj. A dáke vrece musí udržať aj svorniková kotva napríklad FBN II. Kotvil som takto hojdačku a dve udržia bez problémov 140kg chlapa nie to ešte chemická kotva ak je dobre spravená a vrece je zavesené na oku ktoré zoskrutkované po strop
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rado220 už som si všimol že v názve je M10tka a Den braven má tam otvor fí12mm
Odpovedať
Zatial takto to mam ked su obchody zatvorene..tu jednu dieru musim vyspravit klebrom a toto asi nech to padne aj s mechom a prevrtat vyfuknut a nanovo..cakal som ze ta kotva musi udrzat 100-200kilo ne 50kilovy mech ze bude problem
Odpovedať
@rado220 veľká diera plus musíš vypodložiť tú medzeru medzi stropom a závitovým okom. A to buď viac dotiahnúť aby dosadlo oko na strop alebo skrátiť závit alebo dať tam podložky prípadne maticu aby to bolo tyč bola namáhaná na ťah
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 nuz treba citat technicky list, M10 kotva v betone vydrzi daleko vyse tony, len predpisana diera je M12 a musis sa to dokladne vycistit a spravne nainstalovat... https://www.denbraven.sk/download/che...
Odpovedať
@jumt prave nechapem to oko u nejde viac tocit chcel som to dat az po vrch.problem moze byt asi aj to ze je tam 7cm polystyren az potom beton v strope
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 Ja som zavesil mech na prievlakovú kotvu s kotvou M12 pred 30 rokmi.Drží dodnes a to do mecha búchal aj dospelý syn. Podľa obrázku čo si postol : Daj dole oko,nasaď velkoplošnú podložku a okom dotiahni tu podložku o strop.Tým spevníš uchytenie a budeš max .spokojný.
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 Teraz som si všimol,že tam máš ešte polystyrén.Nasuň na závitovku kus vodovodnej bezšvovej rurky 3/8 a tú podložku dotiahni voči tej rurke k betónu.Dĺžka rúrky je podľa hrúbky zateplovacieho polystyrénu.
Odpovedať
@rado220 tak ako píše nado mnou kus rúrky alebo profilu od betónu až po oko aby sa oprelo o rúrku/profil prípadne podložka ak nesedí presne rozmer rúry a oka. Takto som kotvil cez polystyrén vešiak na prádlo v paneláku a tam je páka a drží to doteraz.
Odpovedať
@zmrzlina_sk aku ruru?diky za informacie
Odpovedať
ačo tak kovovu hmoždinku a udrži aj kona nie 50kg a navhčiť dieru nič?
Odpovedať
Profilova fotka
Ja len k tomu kompresory čo tu bol spomínaný..... Na to stačí aj väčší nafukovací balón a hadička. Páskou zlepiť spoj balóna a hadičky, nafúkať balón a potom voľný koniec hadičky dať do otvoru v betóne......lacné a jednoduché :-p
Odpovedať
Tak ako ostatní píšu - veľkoplošnú podložku až na betón, kúsok dorovna odrezanej 3/4” až 1” rúrky (podľa veľkoplošnej podložky), dĺžka podľa hrúbky polystyrénu, ďalšia veľkoplošná podložka a dotiahnuť tým okom koľko pôjde. Ak si dobre kotvil, nevytiahneš tyč z chem. kotvy. Ak vytiahneš, tak vieš čo... :-) Ja už roky na kotvenie rúr všeho druhu do stropu používam valcové VA kotvy (+ 8 mm závit. tyč + objímka) a na každú sa zavesím a pohojdám sa (cca 100 kg živej váhy :-D ) - dodnes nič nespadlo, aj keď sa to potom už nehojdá... https://www.dmpsteel.sk/kotva-va @rado220
Odpovedať
@dedo758 a ako by som to dostal po beton ked v tej diere je natlacena kotva :-) max ta velkopolosna podlozka a nové oko kupit a to dotiahnut skusim,lebo toto dotiahnut neviem preco nejde.
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 V tej diere je natlačená chemická kotva......myslím tú dieru v polystyréne. V 3/8"...3/4"...1".. rúre je predsa tiež...dierka...diera...otvor. Tak to iba nasunieš až po betón.Len si urob na druhú rúru zuby a tým pekne opatrne vyfrézuješ polystyrén okolo tej závitovky s chemickou kotvou v tom polystyréne.
Odpovedať
@rado220 Chemická kotva je aj cez polystyrén? Zle... Iba v betóne má význam.
Odpovedať
@dedo758 co uz teraz....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?