ZMLUVA O DIELO A ZÁRUKA NA STRECHU

Chcela by som sa opýtať, či je záruka na strechárske práce stanovená zákonom /ak áno, tak ktorým konkrétne?/, alebo je na dohode medzi objednávateľom a realizátorom. Uvádza sa záručná doba a podmienky záruky štandardne v zmluve o dielo? Strechár mi totiž poslal na podpis zmluvu o dielo, v ktorej o záruke nie je absolútne žiadna zmienka.
Odpovedať
@zara71 poslal ti ju aby si zmluvu pripomienkovala a dala tam zaruku 25rokov. urcite sa ozve...
Odpovedať
@zara71 2 roky je zo zákona. Všetko navyše je na dobrej vôli realizátora
Odpovedať
@zara71 presne tak, ako to napísal @peter977 S "majstrom" musíš jemne. Ak už teraz na začiatku sa začneš domáhať svojich práv, alebo začneš reči o nejakej "predlženej záruke", hneď budeš označená za špekulantku a každý sa Ti vys*rie na Tvoju zákazku. Bohužiaľ, taká je realita.
Odpovedať
@petersd Ja nechcem žiadnu predĺženú záruku. Chcem bežnú, štandardnú záruku. Ak je toto pre neho problém, tak dovidenia, nech si nájde iného blbca, ktorý mu zaplatí za robotu bez záruky. Myslím, že ak si je strechár vedomý, že jeho práca je kvalitná, nemôže s tým mať problém. Jedine, že je to fušér a takého fakt nepotrebujem. V akom zákone je napísané, že záruka na strechárske práce je 2 roky?
Odpovedať
@zara71 U bežných stavebníkoch, teda fyzických osôb – nepodnikateľov, sa na riešenie záruky vzťahuje Občiansky zákonník, teda Zákon č. 40 a platí v znení rôznych novelizácií od r. 1964. Tak si teda vieš predstaviť jeho "kvalitu" 😉 https://www.slov-lex.sk/pravne-predpi...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?