Zmena konštrukcie strechy

15. aug 201960

Zdravím Vás, nutne potrebujeme radu. V projekte máme uvedené, že strecha sa bude skladať z vrcholovej väznice a stĺpiky. Realizatorom strechy a po konzultácii s projektantom bola "vrcholovka" nahradená dvoma stĺpikmi /zamedzenie prehnutia strechy pod váhou krytiny/. Ideme žiadať o hypotéku a túto zmenu nemáme naprojektovanu. Je to veľký problém? Musíme to dať opraviť cestou zmeny stavby pred jej dokončením alebo ako to riešiť/neriešiť?

 • To je len konštrukčná zmena, nemusíte to nikde uvádzať a nie je to ani dôvod na zmenu projektu

 • mate strach z banky alebo stavebneho uradu?

 • @jan45  projektant nech to potvrdi , kvoli poisteniu

 • Sponzor fóra
 • Máme strach že banka nám nedá hypotéku a bude treba riešiť ďalšie papierovačky od projektanta cez statika po stavebný úrad... Aby všetko súhlasilo so znaleckym

 • @duppe  Do takýchto detailov sa banka nestará. Banka neporovnáva skutočnú stavbu s projektom. Pre banku je podstatná hodnota nehnuteľnosti, nie to, ako je postavená.

 • @chrobak7  kiežby ste mal pravdu! Nemali sme v projekte pivníc, ale po pôvodnom dome tam zostala pivnic teda skôr diera 3*3 m rozhodli sme sa ju zachovať- už polroka riešim kvôli tej diere papiere! Od projektu,cez statiku, protipožiarne,povolenie na stavbe on zverejňovanie lebo susedia pomreli, geometrický plán a teraz opäť znalec. Banka nám kvôli tomu nechcela dať úver, že projekt nesedí so znaleckym. Preto som na nervy co povie banka na zmenu konštrukcie strechy a zmenu krytiny z plechu na škridlu. 😴 Ľudia už vyše roka riešime papiere k hypotéke 😞 bude nás táto zmena zase stáť ďalšie papierovačky a peniaze? 😞

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Naša spoločnosť sa zaoberá zatepľovaním rodinných domov a budov fúkanou izoláciou. Používame len certifikované materiály značiek KNAUF a STEICO.
  Obchodné zastúpenie vyroby KON-Truss Galanta väzníkové strechy. Realizujeme kompletné dodávky striech na kľúč.
  Články od našich partnerov
  Podlahové, stenové a stropné vykurovanie a chladenie Gabotherm®
  Produkty pre fasády JUBIZOL – riešenia s odporúčaním.
  Kúpeľňu „zaveste na stenu“ a starosti s údržbou na klinec
  Archív článkov od partnerov