Vyvyšenie zakladneho múra pod strechov

Ahojte. Rád by som sa poradil ohladom stavebnej uprave na mojej hospodarskej budove. Chcel by som dostavať k tejto stavbe plechovy garáž ale nevyhovuje mi výška strechy a preto potrebujem vrchol už existujucej stavby navyšiť tak o pol metra dohora. Teraz je na mure osadeny hranol = pomurnica a na nom su upevnené krokvy. Ale ja potrebujem zdvihnut mur nad tym hranolom o tak 50 cm (zelena čiara) kde osadim další hranol a potom odtial upevním nove krokvy nad tou pristavbou (zelená čiara). Pritom ale chcem zachovať staru strechu (červená čiara), tak by som velmi nechcel rušiť staru pomurnicu kde je prichytená stará strecha. Ako navýšiť ten mur o pol metra? Možem murovať na pomurnicu = hranol alebo mam s nej odrezať len tam kde su prichytené krokvy zo starej strechy a obmurovať to? Je nutne to murovať alebo je možnosť aj nejakej drevenej/plechovej konštrukcie? Som murár amater na vlastné potreby a rad si nechám poradiť ako to urobit. dakujem
Odpovedať
Niesom profik, ale nechces to radsej spravit naopak - urob tu pomurnicu ako spodnu hranu a zvysok urob so spadom z druhej strany (tvoja garaz bude o pol metra vyssi bod). Na tu pomurnicu sprav uzlabie a rynnu - tu cervenu stranu zadekluj a oplechuj - ta ti bude stekat do rynne na druhej strane. Neviem - tak by to mohlo byt jednoduchsie ci?
Odpovedať
Potrebujem to to dvihnuť lebo v garaži bude stlpový zdvihak a tam potrebujem vyšku 4 metre. ak by som strechu viedol od starej pomurnice ktora je vo vyške 3,1 metra tak aby som uz v 1,2 metra od od starej stavby mal vysku 4 metre tak by na druhom konci mal výšku skoro 5,5 metra....to by bola strašna opacha na dvore
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?