Väzníkový krov 17 °, debnenie?

Ahojte strecháči, rád by som Vás požiadal o radu. Budeme mať väzníkový krov so sklonom 17 stupňov. Ako strešnú krytinu sme si vybrali pálenú škridľu (min. sklon od výrobcu je stanovený na 16,5 stupňa). Je podľa Vás nutné plné debnenie strechy, alebo stačí latovanie s kvalitnejšou fóliou. Názory viacerých sa líšia. Niekto debnenie odporúča, iný to považuje za zbytočnosť a ďalšie zaťaženie strechy. Sklon strechy oproti projektu sme zvýšili. Preto prosím o rady bez odvolávania sa na projekt. Ďakujem
Odpovedať
ja mam skridlu na mensej pristavbe ktora je od 30st a ma to 10 😄 je tam iba folia, dalej je pristresok a ten nema ani foliu ... nieje problem takze za mna nie ... jedine, ze idete po zaruke a vyrobca to prikazuje pre dane podmienky ... ale inak je to na vas ... ked uz robit plne debnenie pod. tak vodotesne ... ale to su take sumy, ze radaej pre istotu dat vyssi sklon a hotovo ...
Odpovedať
@shadowmilan Ďakujem za odpoveď. Máme obavy, aby fólia časom niekde nepustila (aj keď zvolíme kvalitnú). Predsa ide o dom, nie o prístrešok.. Pred projektom sme si žiaľ ako laici neuvedomili, či je - či nie je nutné plné debnenie a že s týmto sklonom sa strecha značne skomplikuje a predraží. Žiaľ, ani projektant sa o tomto fakte nezmienil. Sklon už zvyšovať nemôžeme, máme "dvojúrovňovú" strechu a spodná strecha by pri zvýšení zasahovala do dvoch okien na poschodí (už pri zmene na 17 ° musíme okná zmenšiť).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?