Treba strechu zo sendvičových panelov odvetrávať?

Zdravim, dal som sa nahovorit na strechu bungalova zo sendvicovych PUR panelov. Stavebna firma mi tvrdi ze ju neteba odvetrat, mate s tym prosim niekto skusenosti? Skladba strechy: - hore je sendvicovy pur panel (plech - 10cm purpena - zase plech) - strecha je pultova sklon cca 5 stupnov - pod to si este planujem dat 10-15cm streikanej izolacie - na sadrokartone nad parozabranou planujem mat este 15cm sklenenu vatu - stity domu su z 10cm styroduru + tam tiez dam este 15cm striekanu izolaciu - omietku planujem dat silikonovu ktora neprepusti paru, takze by sa mi do strechy nemala dostat vlhkost zvonka, ani z domu Dakujem za rady 🙂
Odpovedať
@stevo40 neviem si predstaviť, kde by sa to dalo odvetrať? Keďže panel je sendvičový aj s plechovou krytinou, tak odvetraním pod týmto panelom by PUR izolácia stratila zmysel.
Odpovedať
Z interiérovej strany v tej skladbe chýba parozábrana. V žiadnom prípade by som nespoliehal, že striekaná pena ju nahradí. Silikónová omietka je paropriepustná.
Odpovedať
@frantisekca tretia odrážka 😉
Odpovedať
@palo18 Pardon. 4tá odrážka. 😄 Ale tá silikónová omietka tam nedáva zmysel, jedine, že by kôli jej štruktúre...
Odpovedať
@tomasr1 ano pri takejto skladbe strechy odvetranie nema velmi zmysel, kedze by som si v zime odvetral aj teplo Maximalne tam po case (ak by bolo treba) mozem spravit dve "okienka" s ktorymi by som to raz za cas vedel vyvetrat Ja mam najvacsie obavy z mozneho vzniku plesni a hniloby ktora by mi vedela znehodnotit drevenu stresnu konstrukciu. Ale asi to inak nezistim, len tak ze to budem kontrolovat a ak by bol problem tak tam spravim tie okienka, pripadne iny sposob inteligentneho odvetrania 🙂
Odpovedať
@frantisekca a aku omietku by ste odporucili?
Odpovedať
@frantisekca myslite asi parozabranu na stenach, teda stresnych stitoch... tu som sa spoliehal na to, ze styrodur v kombinacii s nepriepustnou vonkajsou omietkou by mohol stacit. vy by ste navrhovali este dat parozabranu? z vnutornej strany si to neviem velmi predstavit ako by sa to dalo namontovat za striekanu izoláciu a musela by to byt asi polopriepustna folia, aby smerom von pustila a smerom dnu nie. skor asi zvonku je to reálnejšie dat tam nejaky nater na styrodur, alebo dat taky typ omietky ktory neprepusti vlhkost (co bola povodna myslienka)
Odpovedať
Profilova fotka
@stevo40 (v žiadnej stavbe sa nikdy nedáva parozábrana z vonkajšej strany....ani omietka nikdy nie je paronepriepustná.) V konštrukcii o ktorej píšete by som predpokladal že ak dáte pod PUR panel striekanú izoláciu ....vodná para prestupujúca cez striekanú izoláciu narazí na plech (ktorý bude prakticky niekde v strede izolácie) a tam skondenzuje... Existuje aj striekaná izolácia tzv. tvrdá, ktorá je paronepriepustná...ale je veľmi drahá....silne pochybuje že Vám ju ponúkli...rovnako pochybujem o tom že "stavebná firma" vie ako to má správne byť.... S tým postupom vrstiev čo idete spraviť by som oslovil projektanta a konzultoval presné zloženie lebo to môže skončiť zle.
Odpovedať
Profilova fotka
@stevo40 dal si sa nahovorit na brutalnu hlupost…
Odpovedať
@stevo40 Pri týchto divokých skladbách si dajte prepočítať rosný bod.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?