Tondach vs Creaton

Zobraz úvodný príspevok
Prosím o radu, odporúčanie, foto. Ktorá je lepšia značka? Tondach vs Creaton ??? Rozhodujeme sa medzi Tondach - Samba engoba čierna alebo Figaro engoba čierna Alebo Creaton Balance - bridlicova Máte fotky vašich domčekov. Pls. Vôbec sa neviem rozhodnúť. Keďže mame A-čkovu strechu a dlhy 18m domček tajných to na oko nejak vyzerá. Ďakujem
Odpovedať
Ahojte, vidím že sa z pohľadu spotrebiteľa je ťažké sa vyznať a naozaj chápem že je rovnako ťažké sa rozhodnúť ja nebudem menovať ktorý predajca som ale pomôžem Vám (nič z toho nemám) sa zorientovať. Čo sa týka výberu - keramická krytina - super. Výrobca Tondach a Creaton taktiež super. Avšak, ak by som si ja mal vybrať tak si zvolím Creaton, v prípade ak by bola cena podobná alebo mierne vyššia. Jedná sa vysoko kvalitné pálené krytiny. Závody majú modernejšie ako v prípade Tondachu (česť výnimkám) z Tondachu by som bral českú a rakúsku produkciu, maďarská v Tondachu je najlacnejšia ale poviem to tak - reklamuje sa často a je málo estetická. Je to kvôli hlinisku ževraj. Creaton naopak najmodrenejší závod je v maďarsku a poľsku paradoxne, nebál by som sa brať ale žiadnu produkciu, pretože tie škridly sú vyrábané a PREDAVANE aj pre Nemcov. Glazúra noblese sa nedá porovnať s takmer ničím čo ponúka Tondach (okrem rakúskej produkcie ktorá sa tesne doťahuje) avšak aj tu by som vypichol že tie závody sú v tondachu staré, finese od creatonu je už podobná tondachu. Prevedenie škridiel v Creatone je málinko lepšie - kvalitnejšie novšie formy, pocitovo robusnejší materiál, hladšie povrchy, bez výrazného pokrútenia v Creatone. Aktuálne - platí tento rok 2022 majú ale väčší problém s dodávkami, majú pomalší servis a produkujú pomalšie nakoľko z nejakého dôvodu zdielajú kvôty na predaj CZ+SK+PL+HU čiže rýchlejšie sa vypredajú kedže Poľsko všetko zhltne pre seba. Tondach má predaj stanovený pre každú krajinu samostatne a hlavne vplyvom jedného veľkoodberateľa v SR ktorý naskladnuje veľké počty dokážu rýchlejšie dodať. Ja mám na streche Creaton, kolega má Tondach. Je to tesné, treba si asi vybrať aj cenu ak by bol rozdiel viac ako 10% volil by som tondach v opačnom prípade je lepšia voľa Creaton. Určite ale ľudia neberte betónové krytiny pokiaľ máte peniaze. Ak ich nemáte tak berte najlacnejší betón - Terran alebo Creaton (majú tiež v ponuke betóny) prípadne aj plechy (rekonštrukcie,svojpomoc..)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
zaujimal by ma vas nazor, mozno vlastna skusenost, ak niekto ma s jednou alebo druhou spolocnostou, pripadne na co si dat pozor. momentalne zvazujeme rekonstrukciu strechy na starsom dome a vobec netusime, ktorym smerom sa ubrat, tieto dve sa nam vsak zatial pozdavaju najviac.
Odpovedať
@ivetik78 Tak ono to je zakazdym tak, ze niekto ma dobru skusenost s danou firmou, iny moze mat zase skusenost zlu. Ako stary je ten dom? Niektori sa zase nechcu pustat do rekonstrukcii, vsade je to inak, tak vela ludi si to riesi proste svojpomocne.
Odpovedať
@topgan tak my si zase nevieme absolutne predstavit, ze by sme sa do takehoto niecoho pustali svojpomocne, nakolko nase znalosti su skutocne na bode mrazu 😄 tak si rozhodne nechame poradit a pomoct. ja takto obdivujem ludi, ktori sa vyznaju a vedia si mnohe veci aj na dome porobit sami. moj chlap je zrucny a sikovny, to zase nemozem povedat, ze nie, ale strechy idu totalne mimo neho. to hned povedal, ze nechce nieco pokazit, tak sa radsej sam nejde o nic pokusat 😄
Odpovedať
@ivetik78 Ono clovek nemusi byt az taky mega zrucny, aby si tu krytinu nejak polozil aj sam. Da sa to aj svojpomocne jednoznacne. Staci, ked mas zopar ludi, co ti s tym pomozu, vynosia, potom to uz ide rychlo. My sme kupovali skridlu od Tondachu, tam maju vlastne aj moznost, ze ti to spravia na kompletku pracovnici od nich, ale nakoniec sme si poradili aj sami. Ale jasne, ze je to vyhoda, ak o tom nemas ani sajnu.
Odpovedať
Profilova fotka
@dimin a v porovnani s Creatonom je to ako? mame v plane dat si spravit rozne cenove ponuky.
Odpovedať
@cumlicek2 najprv sme uvazovali nad nou, ale v porovnani s takou Sambou (teraz Sensaton) napriklad bola o dost tazsia. jasne, ze sa ti robi lepsie s lahsimi materialmi, to bol pre nas zaklad. nerobila som to ja samozrejme, ale chlapi tak zhodnotili, takze tak aj bolo 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@obonka tak jasne, tiez si myslim, ze je to asi takto jednoduchsie, aj ked zrejme nejaka pomoc bude, ale aj tak. tym padom si myslim, ze to bude aj rychlejsie hotove, no nie? aspon taku predstavu ja mam, neviem ako daleko je od reality, ale tak budem dufat, ze to tak bude 😄
Odpovedať
@cumlicek2 cena cca rovnaká za m2. Na kus je lacnejší tondach ale creaton je väčší takže do m2 ich ide menej. Za mňa je tondach lepší aspoň čo som mal ja creaton magnum kopec krivých a podľa obchodného zástupcu 2cm je ok. S tondachom som pomáhal pri dvoch strechách a škridla bola o dosť rovnejšia. Glazúra na creatone ok šmýka sa ako svi..
Odpovedať
no my sme sa takisto riadili v prvom rade cenou, to je asi take bezne u kazdeho, si myslim. kazdy by chcel co-to usetrit, aj ked teda strecha zase na druhej strane nie je nieco, na com by sa nejak setrit malo. nie je to investicia na 5 rokov.
Odpovedať
@obonka ak na toto niekto ma financie, tak prosim, preco by si niekto nemenil aj castejsie, ked sa da 😄 my sme napriklad mali strasnu dilemu, co sa farby krytiny tyka. mozno sa s tym bude vediet stotoznit aj niekto iny 😄 nevedeli sme sa s muzom zhodnut, on do tmavej ist rozhodne nechcel, ja ano, kompromis neprichadzal do uvahy, nakolko tie farby "nieco medzitym" boli fakt ze nepouzitelne 😄
Odpovedať
ono vseobecne palena skridla nie je uplne lacna zalezitost, logicky, ale aj tak by som si iny material na strechu nevybral. Tondach nam spravil fajn ponuku, ked sme riesili strechu, tak sme dalej ani nerozmyslali. kazda ta krytina je potom vo vysledku ina, aj ked su tie skridly uz v dnesnej dobe fakt ze dost podobne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@stefan_d kazdy je presvedceny o niecom inom, ako tak citam a pocuvam vsade naokolo 😄 ale vsak to je uplne normalne. mna by ale zaujimalo, ze ako ste to nakombinovali aj co sa fasady tyka aby to spolu ladilo? lebo s tymto mame my problem momentalne.
Odpovedať
@stefan_d co sa tyka zivotnosti, tak napriklad palena skridla oproti inym podla mna dost vynika. betonova je napriklad zase nachylnejsia na mach, ale je lacnejsia ako palena. ja by som vsak beton nechcel, aj ked mi ho ponukali viaceri predajcovia. dovody tu pisat nejdem, nakolko sa istotne stretnem aj tu so zastancami tohto materialu🙂
Odpovedať
@jerad112 nam sice beton nikto neponukal 😬 ale muz ho tak nejak automaticky zavrhol. citujem ho: "beton patri do zakladov a nie na strechu". som si ista, ze vela ludi bude oponovat, nakolko viem, ze su aj betonove strechy a zastanca sa proste zakazdym najde, ale z hladiska tej vahy, to nam potvrdili viaceri. lepsie sa bude robit s lahsimi materialmi.
Odpovedať
Profilova fotka
@jerad112 no ja takisto nechcem krivdit betonu ako takemu, ale podla mojich informacii sa ani pri tej prestavbe napriklad neodporuca pouzivat prave tento material. ten samotny krov predsalen nesie ovela vacsiu vahu ako pri palenej skridle napriklad. a teda je aj vacsia pravdepodobnost, ze casom vybledne, palena ma ovela dlhsiu trvacnost.
Odpovedať
@henotom No to bude zrejme tym, ze sa osetruju ochrannymi natermi a kadejakymi akrylatovymi lakmi, tak maju proste tendenciu vyblednut.
Odpovedať
@henotom krovu asi môže byť jedno že či palená alebo betónka lebo tam je rozdiel 2-3kg/m2 čo je nič
Odpovedať
Profilova fotka
no a to som sa praveze bavil aj s jednym stavbyveducim, ktory ma skusenost aj s tym aj s tym typom stresnej krytiny, a teda sam povedal, ze ta samotna pokladka bola dost rozdielna. predsalen ten beton vynasa clovek vlastnymi rukami hore.
Odpovedať
@henotom beton nemas ani vhodny pre vsetky typy krovov napriklad. takisto ako aj ked mas palenu skridlu, ta sa dava povacsine teda v pripade sikmej strechy. kazdy material ma nieco take specificke, s cim treba ratat. nemozes si na strechu nabachat co chces. aj s projektantom tieto veci treba riesit jednoznacne.
Odpovedať
@matej_r no vsak najprv sa to logicky riesi s nim, aby si bol teda clovek isty, do coho sa moze pustat a co radsej na strechu nezvolit🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@matej_r popravde ja uz som aj nad plochou strechou premyslal a uvazoval, ale nie je nad peknu ackovu podla mna🙂 nemam akoze ziadne informacie, v com je to zle a v com nie, ale podla mna je to skor vec vkusu.
Odpovedať
@henotom tak co sa plochej strechy tyka, tak ja osobne by som to nechcel. treba to vkuse cistit, pravidelne by sa mala udrziavat, ma totiz tendenciu zarastat roznymi burinami a kadecim moznym, kedze sa casto dava na jej povrch strk, kamen ci ine vecicky. ale tak proti gustu🙂 komu sa to chce neustale vymyvat, tak prosim, nech sa paci 😄 ja mam aj inu robotu doma
Odpovedať
fuu, a to si hovorim s muzom, ze aky dobry napad najprv ta plocha strecha, dajme si to 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@krahuliatko ono to ved nemusi byt az taky zly napad, ved aj nam sa to najskor pacilo, ale ked sme si dali dokopy vsetky pre a proti, tak nam z toho najlepsie vyslo si ju proste nedat. 😄
Odpovedať
@kazmova jasne, ved je kopu budov s takymto typom strechy, istotne ten pocet v dnesnej dobe stupol, ked porovnavas minulost a dnesok. len ja tam stale vidim to zatekanie ako taky jemny pruser 😄 sikma strecha je proste viac preferovana, to sa nezaprie, ma dostatocny spad, takze logicky umoznuje dobre odtekanie dazdovej vody. dalsia vec - podkrovie. to sa da pri sikmej streche takisto krasne vyuzit.
Odpovedať
@matej_r no mne sa tie podkrovne izby velmi pacia, na takej chate to je istotne super 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@krahuliatko ano, moze byt, ale to ja momentalne neriesim 🙂 nie je to moj pripad. rozhodovali sme sa aj nad pultovou strechou, ale pri tej je ozaj ten vyber krytiny obmedzenejsi ako pri ostatnych typoch. sedlova je taka klasicka, tou sa asi nic neda pokazit.
Odpovedať
@henotom ver mi, ze vsetko sa da pokazit, ked sa chce 😄 staci si najat partiu, o ktorych si myslis, ze su profesionali a pritom vedia velke nic 😄 vedla nas sa takto robi strecha uz polroka zhruba a praca tam stoji, nic sa tam nedeje 😄 tak neviem, normalne uvazujem, ze kde je problem vlastne 😄 ci nedostatok materialu alebo nevedia ako dalej alebo neviem co 😄
Odpovedať
@matej_r Co ja viem, ze by tak dlho strechu trvalo spravit, sa mi veru nevidi 😄
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?