Strecha bez “previsov”

Zdravim stavitelia. Ideme stavat dom. Projekt uz mame. Len ma odhovaraju Tí, co ho uvideli skrz strechu. Vraj ked nema tie previsy, teda ze nie je strecha pretiahnuta o 60cm, budeme to mat mokre a este dom bude stat v roli a ze vraj ten prach zo zeme sa vo fasade nausadza a ked bude prsat,budu tam stekance. Som je typu “stodola” a ked sa tam dodatocne previsi dokreslia bude to uplne ako pajta. Mate niekto skusenost. Prikladam obrazok podobneho domu. Dakujem
Odpovedať
@kvietokmedovy tak ich nepocuvaj lebo trepu. Co budes mat mokre? Fasadu? Ked prsi ma kazdy jeden dom mokru fasadu. Ked bude strecha previsat tak nebude prach? Co argument to perla. Ser na nich a racej nech na ten dom ani pomahat nechodia.
Odpovedať
Daj si to co sa ti paci..tiež som tak chcela a nedala,ľutujem...je to veľmi pekne len teda podľa orientacie slnka urcite exterierove zaluzie..lebo tuto strecha okna nezatieni vobec..
Odpovedať
@kvietokmedovy dolezite je aby sa to dobre urobilo, aby to tam nikde nezatekalo (co ale beriem ako samozrejmost). Skor by som sa spytal na ten dreveny obklad - ze co a z coho to bude. Lebo vela domov som videl po 1-4 rokoch a taketo drevene obklady boli hnuse sedive...
Odpovedať
@igor256 dakujem za radu. Tiez som videla na zivo ten obklad... skarede to je uz po 3 rokoch. Ale mne by sa pacili ako obklad aj tehlicky. Len aby to bolo urobene na 100%,aby nezatekalo po za ne. Prikladam obrazok
Odpovedať
@kvietokmedovy
Odpovedať
@igor256 ci sedive drevo hnusne je vec nazoru a vkusu. Mne sa prirodzene zosednute drevo paci
Odpovedať
@zita19 to i mne ale na starej drevenici na novom dome si to neviem predstaviť,dokonca ani na altánku tak som ho len preto natrel bezfarebným olejom je tak stále svetlí, strecha bez previsu má jedinú výhodu nemá sa do nej ako zaprieť vietor, lebo s veľkým previsom bola niekedy len bufet na Čertovici a po najbližšej búrke bola strecha v údolí
Odpovedať
@duzu a mne sa to paci aj na novych domoch. Novych nielen v zmysle datumu vystavby ale aj v zmysle celkovej architektury. Taky stotolovy typ, alebo cisty funkcny minimalizmus znesie aj sede drevo bez toho aby urazil. No a podnikatelske baroko vo vsetkych jeho neskorsich modifikaciach, uz z biedy nevytiahne ani osetrene drevo...
Odpovedať
My mame dom bez stablonu plus dreveny obklad a ziaden problem. Akurat ked prsi tak prsi priamo na parapet a okna su stale mokre aj ked mame vonkajsie zaluzie. Ale nemenil by som. Stodola proste stablon nema mat a bodka. 🙂
Odpovedať
@martin_thulo presne tak moderna stodola nema mat co presah. @kvietokmedovy mate krasny projekt tak to nepokazte hlupymi radami. Ja mam stodolovu obv, co som sa pri realizacii nahresil. Tolko mudrich rad ako som sa mal na to vy... a teraz ked je to uz hotove tak by som to nemenil lebo je to presne take ake som si to vysnival.
Odpovedať
@martin_thulo dakujem za nazor
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?