Strecha 12 stupnov

Ahojte je tu niekto kto ma strechu 12 stupnov (alebo menej) a ma skridlu? Je to bezproblemove? Viem, ze sa tam musi urobit vodotesne podstresie ale neviem kolko rokov to ma zivotnost..
Odpovedať
ja na zahradnom domceku spolu s pristreskom, mam brnenku (viac odvodnovacich drazok), tusim okolo 11 ... iba s foliou, bez problemu ...netreba zabudnut ze ta prva rada skridiel je menej, lebo lata sa dava o 2cm vyssia, takze s presahom pre istotu ... a pocas velkeho dazdu a vetra som pozeral a nepretekalo na foliu samozrejme, treba ju potom udrziavat od listov a bordelu ak mate blizsko strom alebo pod. ale ak chcete robit vodotesne podstresie kvoli tomu, kaslite nato, cenovo sa to asi neoplati ... ja som to pouzil, lebo som mal zvysok z klasickej A strechy ...
Odpovedať
*sused na taku sopku 4x8 a ma na nej uz 40r nachadzanu len skridlu na tiez cca 10 a nikde mu netecie 😄
Odpovedať
Treba pozriet pokyny vyrobcu krytiny.
Odpovedať
Postup montaze by bol dodrzany, ale chcela som vediet ci to aj v reale vydrzi. 🤷🏼‍♀️Preto sa pytam na skusenosti ci sa oplati do toho ist
Odpovedať
@zuzka_88 a aky by bol dovod aby nevydrzala v inom uhle ? bude nestastna, ze sa jej zle opaluje na slniecku ? 🙂
Odpovedať
@kejsix pri niektorych postupoch mi pride uz samotnu krytinu davat, co pozaduje vyrobca pod nu 😄
Odpovedať
@shadowmilan ale coby. Ide mi o zatekanie.
Odpovedať
@zuzka_88 ako pisem, nemam problem, nema sused ... neviem kam to chcete davat ... ale ak chcete ist oficialnou cestou a rvat vodotesne pod to, nema to financny zmysel, jedine, ze nemate inu moznost a tak moc chcete skridlu, ze ste ochotna to zaplatit ... aj pri vacsich sklonoch je ta folia zbytocna, len poistna keby vam nejaka praskla, rozbila ... a strechary ju maju radi, lebo proste, ked sa natiahne, neriesi sa predpoved a pohode sa pracuje ked doprsi 🙂
Odpovedať
@zuzka_88 ak vám ide o to, či sa to finančne vyplatí tak nie. tam by sa mala dávať dosť drahá podstrešná fólia nape. delta alpina, cennikova cena cez 10€ a tiež prácu s ňou by som nenechal na bežných strechárom, ale zveril by som to spolahlivej firme, nakolko tá fólia sa zvára. Keď sa to spraví dobre tak to vydrží ako iné krytiny. Pokiaľ vyslovene netrváte na tomto riešení, išiel by som do falc. plechu.
Odpovedať
Ahoj, Ja mam menej ako 12stupnov. Neviem presne kolko, ale museli sme to tak riesit lebo nechcel som spojit povodnu strechu s pristavbou. Mame Bramac 7°, potrebujes plne debnenie a bramac ti da zaruku iba ak pouzivas specialnu foliu od nich a odkvapove plechy. Skridla aj folia je bezna cena x3. Ale my sme sa chceli dostat s pristavbou pod povodny odkvap a toto bolo jedine riesenie. Sachovali sme s rozmermi dost ale vyslo to celkom dobre. Plus keby sme to chceli vsetko spajat tak by to cenovo asi bolo vsetko spolu ovela drahsie.
Odpovedať
Chalani o cenu mi nejde.. pytam sa na funkcnost- ci voda zateka, ci mate s tou strechou nejaky iny problem.. to je vsetko. Dik za odpovede
Odpovedať
@shadowmilan ked nezateka na sopke tak hadam ani na dome nebude 🙃
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzka_88 nuz, aj to bol dovod, preco som vyuzil to co som mal 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?