Prečo je mokro medzi fóliou a minerálnou vatou?

Zobraz úvodný príspevok
Prosím vás vedeli by ste nám vysvetliť toto - pravdepodobne problém. V polovici novembra sme začali zateplovať podkrovie takmer súbežne s temperovaním podlahového kúrenia (13°C). Počasie bolo primerané, nemrzlo. Zateplujeme mineralnou vatou (isover) medzi krokvy (18cm) + priečne(10cm). Ku dnešnému dňu nám chýba len 10-tkou nad schodiskom a v jednej izbe. A teraz sme zistili, že v týchto miestach (pretože je to stále ľahko prístupne), ale aj inde (kde už je 18+10 a dočiahli sme) je priestor medzi strešnou foliou (Jutadach) a miner. vatou mokrý. Súčasne ako mrzne, tvorí sa ľad aj tam. Strrešná fólia je prekrývaná podľa normy. Je nám jasné, že vata sa tým znehodnocuje :( Nevieme, čo s tým... Minulý rok už strecha prezimovala. Aj dažde aj sneh už zažila a bez problémov, nikde fólia nepromokala. Zámerne sme to sledovali. Poradíte nám niekto, ako sa to rieši? Stalo sa to niekomu? Ď
Odpovedať
@branoo Zas tá istá základná chyba - izolácia z minerálnej vaty by sa mala v čo najkratšom čase uzavrieť, práve kvôli tomu aby sa kondenz nedostával do konštrukcie. Čo Vám bránilo tú vatu uzavrieť aspoň fóliou a zalepiť ?
Odpovedať
Čas. Bránil mi čas. Keď strčím ruku skrz vatu až po fóliu je to suché. Zatiaľ sú len občasné slabé ranné prízemné mrazíky, ktoré zrejme nestačia na to, aby vznikol rosný bod vo vate. Krytina je tmavý plech, tak cez deň sa to zrejme pekne prehrieva.. Videl som blogy, kde montovali parozábranu v zime, a problém (zrejme) nebol, asi je problém až keď sa zakúri (čo zatiaľ samozrejme neplánujem). Chcel som osloviť práve týchto čo montovali SDK v zime... mali ste problém s kondenzom..? Ja to začínam riešiť teraz, tak myslím že do silnejších mrazov by som to mal vpohode stihnúť a mať kľud :) Akurát sa neviem rozhodnúť, či dať parozabránu hneď na krokvy, alebo až na podkonštrukciu...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
ahoj, prosim o radu, chcem zateplit strechu medzi krokvy 20cm pouzijem mineralnu vlnu 15cm? alebo 18cm? dalej zospodu dam druhu paropriepustnu kvoli striekanej izolacii, bude to ok? este nemam okna... pozeram ze prispevok je starsi ale skusim oslovit @blacksr
Odpovedať
@lascok otazka je zmatocna. Mate kontaktnu poistnu hydroizolaciu? Ak ano treba dat 20 cm vatu a potom krizom na to aspon 10 cm, idealne dalsich 20. Potom parozabrana. Ak chcete striekanu, netreba kombinovat a dat vsetko zo striekanej.
Odpovedať
@sousedekovci89 mam len paropriepustnu pod kontra latami, chcem dat vatu 15cm a pod nu dalsiu paropriepustnu kvoli tomu aby bola striekana oddelena, nechcem dat vsetko zo striekanej lebo sa bojim ze to nepohlti tolko hluku ako vata...
Odpovedať
@lascok no ta paropriepustna je kontaktna alebo nekontaktna? A preco tam silou mocou pchas tu penu? Ved daj vsetko z vaty.
Odpovedať
@sousedekovci89 ci je kontaktna alebo bezkontaktna zistim z jej nazvu/typu? chcem tam penu z dovodu tesnosti, nieje ok to kombinovat?
Odpovedať
@lascok akej tesnosti? Tu dosiahnes aj vatou ak je poctivo realizovana. A ano zvycajne sa to podla nazvu zistit da.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?