Podbitie pred zateplením alebo až po?

Pozdravujem, riešim práve vonkajšie podbitie staplodne, chcem tam dávať tatranský profil, viem že niekto dáva osb dosku a na ňu polystyrén ale s tatranskym profilom sa mi to páči viacej. Idem zatepľovať budúci rok 14cm polystyrénom, a chcem sa spýtať podbitie ste riešili pred zateplenim a polystyrén ste rezali až po vrch alebo ste dávali najprv zateplenie a potom ste podbijali? Vďaka za rady.
Odpovedať
@peter245 najprv polystyren, pekne omietku na to, a potom na zaver podbitie z tatr.profilu. bude to vyzerat o mnoho lepsie, aj praca bude vyzerat pekne cisto.
Odpovedať
A dohliadnite aby to nepriedusne uzavreli, lebo potom. Budú problémy.. A podbitie určite až potom... Lebo vám to dorazia k podbitiu neuzavru a teplo Vám bude unikát hore. 20cm nad podbitie polystyren uteplenie uzavrieť a bude to super... Neustupte!!!!!
Odpovedať
@daralbajda mne tak urobili pred 15.rokmi že dorazili k podbitiu, teraz sa mi tam topí sneh, a uteplenie je platné ako mŕtvemu kabát...
Odpovedať
Budem si to robiť sam a samozrejme že sa to uzavrie ako je veniec
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ahojte, tak nejak mam podobnu otazku..mame dom v stave mury+strecha+okna a dom je otvoreny cez stablon. Odporucali nam dat spravit stablon z dovodu aby tam nenafukalo vzime sneh. Sme sice na juhu, ale lokalita je znama silnym severakom. Len ako tak citam tak nie je rozumne to robit aby izlolacia stavby bola potom celistva. Takze sa na to vyprdnut a venovat sa radsej stropu, aby sa dala dat aspon na vrch steny izolacia a tak spravit stablon? Nemame este nic z odpadu/vody/elektriny/vzduchotechniky/kurenia.... Dakujem
Odpovedať
@karci123 Ahoj. Ako ste sa nakoniec rozhodli to spraviť? Mňa čaká to isté, nakoľko chcem robiť ešte potery. Keďže chcem dávať anhydrid tak z dôvodu prievanu by to malo byť uzavrené. Ja som chcel spraviť vrchnú radu zateplenia tak aby EPS bol nad vencom a priložiť k tomu OSB dosku z presahu a dať do lepidla a nechať počas zimy tak.
Odpovedať
Profilova fotka
@imo17 tiež som potreboval stavbu uzavrieť skrz anhydrid, dá sa to riešiť aj takýmto spôsobom: https://old.modrastrecha.sk/blog/iamr...
Odpovedať
@imo17 napokon zacnem buduci tyzden ukladanim izolacie medzi vazniky na droty. Stablon ako taky davat nebudem. Mozno aj aplikujem nieco podobne ako @iamriso (dik za inspiraciu), hoci ja som skor uvazoval o niecom sietovanom hlavne nech sa mi tam vrabce a podobne veci nezabyvaju vo vate.
Odpovedať
@karci123 Práveže tomuto sa chcem vyhnúť a aj z dôvodu aplikácie anhydridu to firma požaduje uzatvorené. Ukladanie izolácie medzi väzníky je v pláne na dlhé zimné večery. @iamriso Ďakujem za inšpíraciu. Možno to nakoniec takto spravím ako dočasné riešenie. A potom keď si zateploval, resp. robil izoláciu medzi väzníky si to dal preč, či len dorazil vatu úplne k OSB doske?
Odpovedať
Profilova fotka
@karci123 ,, hlavne nech sa mi tam vrabce a podobne veci nezabyvaju vo vate." veď práve aj toto bol jeden z dôvodov, prečo som takto stavbu uzatvoril (do doby, než sa išlo zateplovať), @imo17 osb dosky som tam nechal, pri zateplení stropu (medzi väzníky) je vata dotlačená až k osb doske, z vonkajšej strany je dom zateplený polystyrénom úplne až hore k strešnej fólii (dať tam tú osb dosku je dobré aj v tom, že nemusíš potom riešiť ako uchytiť polystyrén medzi väzníky, ja ho mám prilepený k osb)
Odpovedať
@iamriso je to tak v pohode? Uvazujem ci ta osb doska nemoze robit nejaky tepelny most medzi izolaciami....ja sice mam este aj pod krytinou plne podbitie, cize tam na osb dosky fukat po osadeni stablonu nebude vobec. Zima tam vsak moze byt.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@karci123 aký tepelný most? tá osb doska je izolovaná z oboch dvoch strán, veď rovnaký systém je aj u drevodomov (minerlávna vlna a EPS) :) podbitie strechy s týmto nemá nič spoločné..napr. ja mám tú osb dosku až ku strešnej fólii a tak rovnako realizované aj zateplenie polystyrénom (úplne hore k strešnej fólií, tak isto aj vata z vnútornej strany) a až potom som robil podbitie (štabón), takže tam sa nemá ako dostať nejaký vietor.... plné podbitie si asi realizoval z dôvodu nízkeho sklonu strechy, predpokladám
Odpovedať
@iamriso ano podbitie mam kvoli sklonu 17st. Uz som o tom este premyslal a je to v poriadku, ako pises. Vcera som aj skusal vecer nejaku lastovicku prvu, lebo vyzera ze izolacia nedorazi zajtra a potom je sviatok, tak mozem aspon toto robit ked uz beriem volno. Dal som tam aj to usko co zasahuje do vaznika, ale neviem ci s tym budem pokracovat lebo dost to komplikuje ked ja to mam rad poriadne tak som sa nabehal pokial to bolo podla mojej predstavy.
Odpovedať
@karci123 tiež som uvažoval spraviť to z osb ako si to ty skúsil ale nakoniec asi pôjdem cestou ESP 6cm a nalepim ho na penu..
Odpovedať
Profilova fotka
@karci123 vyzerá to dobre :) s tým ,,úškom" si to veľmi spomalíš, preto som tam ja dával strešnú fóliu (ako dočasné riešenie), po zateplení domu som tam nastrkaj polystyrén a potom urobil podbitie strechy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?