Odvetranie rovnej strechy vs ochladenie stropu

Zdravim vsetkych, prosim o nazory ako odvetrat strechu. Strecha zlozenie : ZB platna, asfastovy pas, EPS, EPDM. Folia este nie je ukotvena a teda pristup k EPS mame. Predpokladam, ze to budu odvetravacie kominky, ale obavam sa toho chladneho vzduchu na ZB platni ...
Odpovedať
Este napisem, ze pocas realizacie nam vnikla voda do strechy, takze isto to potrebujeme (aspon docasne)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
@roho_radomir Riešil si nakoniec to odvetranie plochej strechy ? Mám rovnakú skladbu ako ty. V projekte nemám žiadnu informáciu o odvetravaní.
Odpovedať
Ahoj, nie, neriesili sme. U mna bol primarny dovod zatecenie. A to sme poriesili. Kazdopadne, ked budeme tahat nieco cez strechu, mam predpripraveny priestup a potom zistim, ci to este treba. Strechar mi povedal, ze sa to moze riesit po realizacii. Popravde neviem, ci je to potrebne. Neviem posudit, ci v skarach medzi polystyrenmi je pri vysokej vlhkosti priestor na plesne .. mohol by niekto zareagovat ?
Odpovedať
@roho_radomir Podľa mňa je pri skladbe plochej strechy veľmi dôležitá parozábrana. Pokiaľ je spravená na 100%, tak medzi polystyrén sa nemá ako dostať vlhkosť. V momente, kedy je parozábrana poškodená, alebo odfláknutá, môže dochádzať hromadeniu vlhkosti z interiéru do strešnej izolácie. Nakoľko nad izoláciou je fólia (parozábrana), tak tá vlhkosť sa nemá ako dostať preč a tu môže začať problém ako strata tepelnoizolačných vlastností izolácie, plesne atď. Preto sa momentálne rozhodujem, že nad ŽB stropom aplikujem 3,5mm asfaltový pás, ktorý ešte poistím 0,4mm PE fóliou.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?