Natrieť, či nenatrieť drevo, z ktorého sa robí strecha?

Zobraz úvodný príspevok
je nutné natrieť drevo proti lykožrútom, ak nie je drevo napadnuté? Dvaja strechári sa nezávisle od seba vyjadrili, že ide len o marketing, a cca po roku stráca ochrana účinnosť, navyše, ak je už lykožrút, červotoč vnútri, náter ho nezahubí. Vaše názory.........dakujem.
Odpovedať
1
2
Dali ste niekto na krov tú zelenú skalicu? Nereaguje nepriaznivo na strešnú fóliu? Niekde som tu čítal ,že sa s niektorými nátermi vie poškodiť. Keď zelená skalica nepôsobí proti škodcom (červotoč a pod) nie je to problém? Ako krov proti červotočovi ale aj proti iným škodcom alebo machom, plesniam... ochrániť? @jan45 Čo spôsobí Jar primiešaná do tohto roztoku?
Odpovedať
Profilova fotka
@peto125 skalica chráni práve proti plesniam ale ani chrobač ju nemiluje. Mycí prostriedok je zvláčňovadlo, umožňuje hlbšiu penetráciu roztoku do podkladu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
@jamk1 zistia recept😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@jan45 DObrý deň, čo je myslené tou dotykovou fóliou ? ide o to, že natrel som krov modrou skalicou a reaguje to nejako so zinkom.. zhrdzaveli profily cez ktoré boli upevnené krokvy / všetko pozinkované čo sa dotklo toho roztoku .... mám už natreté aj dosky / plný záklop na ktorý pôjde priamo plech. Trochu sa obávam, že plech čaká rovnaký osud :/ .
Odpovedať
Profilova fotka
@peter552 natiera sa zelenou skalicou, ale to nie je zhrdzavenie , meď nahradila zinok. Na plný záklop musí ísť podložka (tkanina alebo lepenka) aj keby dosky neboli natreté.
Odpovedať
@jan45 ďakujem za odp. skladbu strechy mám nasl. krokvy, paropriepustná fólia, laty - po dĺžke krokiev, plný záklop, plech. Môžete mi prosím špecifikovať tú tkaninu / lepenku? nie je mi to moc jasné sorry 😄 napr. tou lepenkou myslíte asfaltový pás čo sa natavuje? tkaninou - textíliou čo sa dáva na drenáž? aký to má význam? strechár čo ide robiť plech doporučuje hore popísanú skladbu resp. plech priamo na dosky.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter552 skladbe moc nerozumiem, pod plechom nevidím dôvod na ďaľšie fólie, tie sa dávajú ak je medzi krokvami izolácia aby f´olia udržala medzeru pre odvetranie. Pod plech sa vždy dávala podložka, tú fóliu ak ju už máte dajte pod plech na debnenie. Drevo je organická hmota, zrážaniu vody pod plechom sa nedá zabrániť, pri zvlhnutí dreva vznikajú organické kyseliny, od toho koroduje plech. Lepenka je asfaltový pás a na debnenie sa len príbíja, nelepí.
Odpovedať
@jan45 medzi krokvami je izolácia - vata 20 tka, na tom už mám paropriepusnú fóliu pribitú latami. už zostáva len zadebniť. každopádne ďakujem za odpovede.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter552 skladba je správna, máte tam štruktúrovanú rohož, to je len drahšia (ale aj lepšia) náhrada lepenky.
Odpovedať
to je "metladren" niečo ako umelá tráva? díky.
Odpovedať
@majstertesar mám už viac ako 60r. bez akéhokoľvek náteru a stále ako nové, pod krytinu neprší nesvieti a stojí ešte dom po mojich prastarých rodičoch má asi 150 tam je ale drevo zaudené, udilo sa tam roky, alebo chod pozrieť staré drevenice na Bocu, tam je ale i smrekové veľmi tvrdé
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?