Nárožná krokva

18. okt 201590

Ahojte, robia nám strechu a na nárožnej krokve vysokej 20 cm som našiel zarezanie hlboké cca 8 cm, ktoré tam bolo spravené chybne. Výrez majstri pribili naspäť klincami. Neviete, či to je problém, resp. či to treba nejako spevniť, aby mi to neskôr v tom mieste neprasklo?
Ďakujem za radu

 • Zase tí "majstri" 🙂, tí sú všade... Za toto platíte? A zháňate referencie? A "rozhodujete" sa o firme? Veď to je čistá katastrofa na pohľad... a tá "oprava" hodná majstrov 🙂 Kúsok nad tým, je rovnaké zarezanie (osedlanie), tam už nie je problém s prasknutím? Tiež som mal nárožnú vysokú 20cm, odporúčanie v projekte bol maximálny zárez 3cm... To je samozrejme predimenzované ako všetko v projekte, ale 8cm je viac ako 1/3 prierezu, čo obvykle býva maximálna doporučovaná hĺbka zárezu... Ak ti to nedá spávať, možností spevnenia je tam dosť 🙂.

 • @mar11tin  predpokladam ze je to uz na konci, myslim ze to nebude vadit, vsak tam to drzi len par skridli zkus sa na koniec zavesit a pobopkat a uvidis ze sa to ani nehne. Osobne preto ze som maniak by som ale spevnil zboku doskou ked tam das daku sirsiu mohlo by to pomoct alebo to co dal quako.

 • Sponzor fóra
 • @mar11tin henta chyba ti tam určite nič neoslabi. ta krokva je namahana na nosnost hlavne v strede dlžky. nie je to sice pekne ale určite ti to neovplyvni pevnost. keby to bolo viac do hlbky zarezane už by to chcelo preplatovat doskou.

 • @beginner7  tak je pravda, že aj nad tým je takmer rovnako hlboké zarezanie. Či je to problém, neviem, potreboval by som poradiť, týmto veciam nerozumiem a stavebný dozor som si tiež nevybral dobre 😐 Zase keby to zarezali menej, tak vrch strechy by vyšiel o dosť vyššie ako je to v projekte, možno preto spravili také hlboké sedlo.

  @sysell  No žiaľ nie je to na konci, odtiaľ dolu je po pomúrnicu ešte cca 5 metrov plus potom presah cca 1 meter. Zatiaľ je tá nárožná krokva uložená iba samostatne, neviem, či kúpiť radšej novú a vymeniť, alebo to iba spevniť.

 • @sysell  Inak zaujímavá predstava visieť na konci nárožnej krokvy v 3 metrovej výške a skúšať či to nepraskne 🙂

 • @mar11tin  myslel som ze je to na rohu na bungalove

 • @sysell áno je to bungalow, vlastne máš pravdu, neuvedomil som si, že nohy by viseli vo vzduchu iba 1,2 metra nad zemou, tak že by sa to dalo 😃

 • Je to na spodku naroznej krokvy a vôbec tam je minimálna záťaž a váha sa rozkladá a rez 3 cm ako povedal ten pán na zarez tak o takom som ešte nepočul na čom by držala ta krokva pomaly na hrané...

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém
  Odporúčaní dodávatelia
  Naša spoločnosť sa zaoberá zatepľovaním rodinných domov a budov fúkanou izoláciou. Používame len certifikované materiály značiek KNAUF a STEICO.
  Služby ktorým sa venujeme je dodávka a montáž tradičných a väzníkových krovov, opravy krovov, pokrývanie striech, montáž odkvapových systémov

  Články od našich partnerov
  HELUZ ocení víťaznú fotografiu tabletom Apple iPad
  Podľa čoho si vybrať schody na povalu?
  Spoznajte účinné riešenia pre teplo a teplú vodu
  Archív článkov od partnerov