Kto dal akú strešnú krytinu?

Zobraz úvodný príspevok
Kto dá/dal aku krytinu (značka/engoba, palena/keramicka)?
Odpovedať
Presne to je dolezite, ze ako pri ktorych modeloch a treba aj rozlisovat, ze ci je rec o zaruke na farebnu stalost, resp teda nejake to nevyblednutie a podobne alebo potom o zaruku na prehrdzavenie. Lebo su tam trosku rozdiely v tej dlzke, v akej sa ju poskytuju a co je na vyber.
Odpovedať
@tomino_33 tak hej, zase nie je to uplne to iste, ale je najmenej si to pozriet, ze pri ktorej su ake tie zaruky. Vsak to vsetko je uvedene aj na stranke pri tych modeloch alebo druhoch, typoch alebo ako sa to nazyva vlastne. Cize netreba ani nikam chodit, aby si clovek pozistoval take tie zakladne informacie.
Odpovedať
@macko444 akoze hej, boli ponuky aj za menej, ale ked sme si zvazili zase tie ine veci aka je kde zaruka a podobne, tak sme sa takto rozhodli. mne je sympaticke aj to, ze su na trhu uz tolke roky a funguju v tolkych krajinach. akoze keby neboli dobri, tak toto sa im asi nepodari dosiahnut. to take moje uvahy, ked sme nad tym sedeli po veceroch heh.
Odpovedať
@macko444 v kazdom pripade hovorime pomaly o desiatkach rokov, ktore sa davaju ako zaruka na tie krytiny, takze ked na to pozries z dlhodobeho hladiska, tak je to fajne. Samozrejme, treba si to sledovat podla jednotlivych modelov, ale pri kazdom je z coho vyberat, ze sa mozes sam rozhodnut, ktoru si zvolis.
Odpovedať
@slavvo ved jasne, to uz kazdy pozera na tie aspekty, ktore mu pasuju. Niekto hladi cisto len na cenu, co podla mna zase nie je to najlepsie riesenie, lebo kto ma najlepsiu cenu, nemusi vynikat v inych ohladoch. Preto je lepsie sa na to pozriet z takeho celkoveho hladiska. V tomto mas asi pravdu, dobri budu, ked funguju po tolkych krajinach. @tomino_33 toto je fajn, ze to vlastne nemas nejak zadane, ze ktora krytina ma aku zaruku, ale ty si vies sam vybrat. A teda ked uz, tak zvolit tu najvyssiu, lebo si povedzme, strechu nebudes menit zase tak skoro.
Odpovedať
Profilova fotka
@macko444 my mame montovany dom, takze nam prislo vhodnejsie dat tam plechovu krytinu hlavne z toho dovodu, ze je aj lahka, zbytocne tu stavbu nezatazuje vahou. Plasili nas tym, ze ci to nebude pocut, ked bude prsat, alebo ci to nebude podfukovat. Ale doteraz sa nam ani raz nestalo, ze by sme sa na rachot zobudili alebo ze by sme nepoculi vecer film v telke, ked prsalo. Toto su tiez take predsudky z dob minulych by som povedal.
Odpovedať
Ahojte, Nechcem zakladať novú tému. Mám na vás otázku ohľadom skúsenosti s hliníkovou falcovanou krytinou. Mám na pultovej streche sklon 7° a na plnom záklope z dosiek tento plech a pri tom ako sa plech nahrieva strašne pracuje a búcha. Dĺžka pásov je cca 11m. Sú použité úpinky zabezpečujúce dilatačný pohyb. Je tento jav pri hliníku normálny? Prestane to časom? Alebo je niečo zle spravené. Vopred ďakujem za vaše skúsenosti
Odpovedať
@luigi1244 na plnom debnení máte nejakú podkladnú vrstvu? Tam sa zvyknú dávať asfaltové pásy, hlavne pri nízkom sklone.
Odpovedať
Co to mas za krytinu? My sme davali krytinu od Ruukki, mame spravenu fukanu izolaciu, teraz je to cca pat rokov, co sme toto davali robit nejake buchanie z nahrievania alebo nieco podobne sa u nas nedeje.
Odpovedať
Profilova fotka
@megs8 my mame plechovu krytinu na montovanom dome a so ziadnym hlukom problem nemame. Skor si myslim, ze to bude problem niecoho ineho nez samotnej krytiny. Vsak aj tie izolacie ti posobia ako taka protihlukova bariera alebo ako to nazvat.
Odpovedať
@tomasr1 Práveže nemám tam ziadnu podkladnú vrstvu. Plech je položený priamo na plnom debnení z dosák. Viem že to môže byť hlavný problém.
Odpovedať
@k3zz kto vas s tym plasil preboha, ze by bolo nieco pocut? Zaklad je poriadne spravit aj tu predpripravu a izolaciu. Od toho sa hlavne odvija to, ci bude nieco pocut alebo nie a nie od samotnej krytiny. Ale tak zase je moznost dat si aj upravu na tu krytinu, ktora uberie par decibelov, ak by ozaj si na tom niekto zakladal.
Odpovedať
Článok sa načítava...
My mame figaro de luxe, engoba, cierna.
Odpovedať
mali sme viacero ponuk na kadejake krytiny, ale nakoniec to u nas vyhrala krytina od Ruukki. sme brali do uvahy aj to, aby aj robota isla dobre, predsa len su to vacsie kusy takejto plechovej krytiny ako je to pri skridlach, takze to ide o nieco rychlejsie. a co som cital, tak aj po rokoch dobre ohlasy boli pisane na nich.
Odpovedať
@tomino_33 upravu na krytinu? To uz aj take nieco sa robi, to som nevedela. Myslela som, ze to ako je to pocut zavisi od inych veci. Myslis, ze sa to da nieco take dat na akykolvek typ krytiny??
Odpovedať
Ludkovia, vase skusenosti sem prosim. Obnova stareho domu, strecha musi byt lahka. Rozmyslame teda nad plechom. Chceli by sme falcovanu strechu, kedze po googleni nam to vychadza, ze je trvacnjesia. Ale po citani tohto fora..uz sme si nie taki isti. Problem je v tom, ze dom je na rovine a tam tak fuka, ze pri domacej veternej elektrarni budu elektrarne platit nam 🙂 A hluk, o ktorom pisete urcite nechceme, kedze pod strechou bude spalna. Takze, co s tym? Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@slavvo preco prave tato znacka? porovnaval si si nejako kvalitu aj s inymi? v com ti to vychadzalo lepsie?
Odpovedať
@bigger225 ono islo na zaciatku o to, ze ci vobec sa tam bude davat plechova alebo sa da zase skridla, ako bola aj predtym. to je vlastne jeho strecha, co som tu ja riesil, len som si ju tak trochu prisvojil tuto, aby sa jednoduchsie o tom pisalo. on trval na tom, ze chce skridlu, ale aj vzhladom na stav domu tam lepsie pasovala plechova. akoze co sa tyka tej vahy hlavne, aby sa nemuseli robit nejake stavebne upravy, lebo neviem, ci by to novu skridlu znieslo bez problemov. a ano, Ruukki nam tak najlepsie vychadzalo, ked sme si to z viacerych hladisk pozerali, teda potom, ked uz sa dal ukecat na takuto.
Odpovedať
@arkadia co si sa tu docitala, ze ste podla toho usudili, ze nebude falcovana krytina na strechu dobra. akoze myslis tym, ten hluk? vela zalezi od toho, aku zvolite izolaciu, ono skor suvisi s tym hlukom nez samotny druh krytiny si myslim. v nasom pripade s tymto problem nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavvo nemali ste problem s dodanim tej strechy? aka bola dodacia doba? lebo dnes co pocuvam, tak na mnoho veci sa caka velmi dlho, tak by som chcel vediet ako je to pri tomto vlastne.
Odpovedať
@juliana434 povedal by som, ze rozne krytiny maju rozne vlastnosti a upravy. Toto co sa pisalo, tak to bolo konkretne mierene na plechovu krytinu. Ono ale nie je to tak, ze nejak dodatocne by si riesila tie upravy na krytinu, to si vsetko vyberas pri objednavke a co si vyberies, navolis, taku krytinu budes mat dodanu. Potom uz s nou nerobis nic, nic sa nenatiera, nic sa neaplikuje.
Odpovedať
Profilova fotka
@bigger225 praveze teraz som nejak nezachytil, ze by to malo byt horsie s dodacimi lehotami. V niektorych pripadoch viem dokonca, ze sa aj skracovalo dodanie. Takze s tymto si netreba robit starosti. Ked sme objednavali krytinu, tak vsetko prislo nacas, ako bolo dohodnute pri objednavke.
Odpovedať
Profilova fotka
aha tak to je potom fajn. ono nevravim, ze so vsetkym materialom bol alebo aj je problem, to ma len tak zaujimalo, ci ste si nejak moc dopredu tu krytinu objednavali
Odpovedať
Profilova fotka
@bigger225 hej jasne, viem ako si to myslel. Ono sa niekedy tie dodacie doby proste menia. Ale ono to bolo hlavne vlani mam taky pocit, ze v podstate pri vsetkych stavebnych materialov sa robili nejake zmeny. Ale teraz by to malo byt uz viac menej ako kedysi, pred tymi predlzovaniami a tymito zalezitostami. My sme nejak v predstihu neobjednavali, akoze mozno nejaky tyzden dva, aby sme mali istotu, ale ze by som ja neviem pol roka dopredu objednaval, tak to nie.
Odpovedať
Profilova fotka
ved prave to, pri niektorych veciach je to aj teraz tazko s dodavkami, kedze vyroba meska, lebo nie su komponenty a podobne. uskladnoval si ju ako? normalne na pozemku si ju nechaval? ci si si ju dal doviezt az ked si ju teda potreboval
Odpovedať
My sme napriklad hned brali krytinu domov, dali sme si ju doviezt rovno na pozemok, ale predajca nam hovoril, ze je aj takto moznost, ze by sa nechala u neho, ak by nam to nejak casovo nevychadzalo, ze by sme nesli hned robit strechu, ked dorazi krytina. Len my sme prave na to cakala, aby sme mohli dokoncit strechu.
Odpovedať
Problemy s dodanim neboli ziadne, nevidim dovod, preco by mali byt. Nasli sme si solidneho predajcu, ktory s nami komunikoval na urovni, bol korektny a na com sme sa dohodli, ake sme si dohodli podmienky dodania a vsetko okolo toho, tak tak aj bolo. Je pravda, ze najskor som bol u asi troch styroch predajcov, ze ci v tom budu nejake rozdiely, ktory mi vie co ponuknut. Ale to uz aj podla toho prveho dojmu a jednania si vies utvorit taky nazor nejaky.
Odpovedať
Profilova fotka
@slavvo inak aj toto spraví dosť, že pre akého predajcu sa rozhodneš. Lebo čo som si napríklad ja robil taký prieskum, kým sa niečo reálne objednalo, tak som si toho viacej obehal a nie každý predajca mi dal úplne rovnakú cenu. Niekde sa dala dohodnúť totiž aj menšia zľavička, pár percent.
Odpovedať
@bacili ako vlastne funguju zlavy na taketo veci? potrebujem splnat aj nejake tie podmienky alebo moze dostat zlavu uplne kazdy?
Odpovedať
@suomi101 napr. Lindab teraz ma zlavu 28% ak beries cely system na strechu od nich oproti oficialnym cennikovym cenam. Dokonca to inzeruju priamo na konci cennika.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?