Krokvy - nepresné zárezy?

Ahojte, prerabame strechu na starom dome komplet nanovo. Dnes nam zacali davat krokvy. Chapem, ze uplne presne sa niekedy neda, ale vsimol som si, ze pod niektorymi sedlami krokiev, kde dosadaju na pomurnice a vaznice, museli vypodkladat cca 1-1,5cm kajlikmi. Akoze funkcne je to asi OK, ale je taketo nieco v norme? Nie som tesar, mozno mi tu nejaky potvrdi, ze pri nedokonalosti dreva sa tomu prakticky nie je mozne vyhnut… Ukazkove foto je z naroznej krokvy. Vdaka
Odpovedať
@hoxo funkčné ok ale tesár to Boh vie aky nebol
Odpovedať
Profilova fotka
Toto nieje dobre ... v tomto mieste je to namahane na tlak v smere krokvy a takyto podkladok zmensuje treciu plochu a vsetom tlak bude znasat klinec. Netvrdim ze sa to smykne ale koser to nieje
Odpovedať
@wolodymyr heh, treba si davat pozor uz aj co napises, aby ta nezozrali niektory "pro" ved asi isiel po cene a potom za danu cenu je to ok, no nie 😄 kidding ... kolko takych miest tam mas ? len toto jedno ? min nejakym vacsim odrezkom to mohlo podlozit ten kusok tak mozu este dolozit a dat vrut kazdopadne niesom odbornik, ale zdravy rozum povie, ze idealne to nebude ale inak zalezi aj od toho kde to je a ake sily tam posobia, z takejto detail foto vela nevieme a iba domyslame
Odpovedať
Len by som sa chcel spytat tych, co s vyznaju. To drevo je cervene, lebo je niecim namorene alebo preto, ze je cerstve? (zoxidovane?) Pytam sa kvoli sebe.
Odpovedať
@igor256 morene
Odpovedať
@shadowmilan na troch miestach som si to vsimol, ale je to na dvoch naroznych na takom akoby vikieri, dlhe cca 3m, najdlhsie dve narozne (10m) este neposadili. neviem ako si s tym poradia… btw. cena nebola rozhodujuca, nemal som velmi z coho vyberat, tesarskych partii tu nie je az tak vela a na tychto som staznosti nepocul co som sa informoval, tak neviem…
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?