Je starší krov vhodný na rekonštrukciu a opláštenie?

Dobrý deň, rád by som sa tu s vami podelil o Váš názor, či tento starší krov s tenšími hranolmi, laťkami ako je vidieť s plechovým oláštením (falcovaný plech), je ešte vhodný na rekonštrukciu, zateplenie z vnútra striekanou penou, a ďalšie opláštenie novým plechom, bez toho aby som musel strechu demontovať? Dom má cca 50 rokov. Obývame ho z vnútra už 3 roky, nepreteká, je natretá ochranným náterom, ale keďže plánujeme prerábku a využiť doposiaľ neobývané podkrovie, zatepliť ho z vonka adať mu nový vzhľad, chcel by som vedieť či je vhodné ako som písal na rekonštrukciu. Tie hranoly sa mi zdajú síce že nie sú v nejakom zlom stave, prehnité, ale sa mi zdajú byť miestami slabé, tenké a pod, ako je vidieť sú z guľatín viac menej o priemere cca 10-12cm. Z vonka by som chcel len olaťkovať a prekryť, z vnútra prípaden kde by trebalo zosilniť, alebo vymeniť nejaký hranol, dosku a zatepliť striekanou penou, tým by sa celá strecha stmelila a spevnila aj tým. Chem vedieť hlavne to či to zvládne na ďalšie dlhé obdobie aj tú váhu a zaťaženie navyše. Za váš názor vopred ďakujem 🙂
Odpovedať
@markusstav odporúčam zavolať statika, aby navrhol prípadne jeho zosilnenie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?