Cena strechy bungalov 100m2

Čisto teoreticky neviete niekto kto ste staval rozlohou a tvarom strechy niečo podobné http://www.projektydomov.com/projekty... v akej cenovej relácii sa pohybuje takáto strecha ? Dal som to naceniť informatívne známemu pretože sa to bude robiť až sept.okt. ale teraz neviem či ma chcel uraziť a či nasr. ale 12 500 e na klúč sa mi zdá na to že sme rodina enormne enormná suma.
Odpovedať
uff tak 12 500 € je pomerne vela aj na premiove krytiny.. co tam chcete polozit??
Odpovedať
Takáto jednoduchá strecha sa dá v POHODE urobiť za polovicu tejto ceny.
Odpovedať
@mario0085 Zdravym pozrite moj fotoblog mam tam nafotenu strechu rozloha 200m2 a cena 8500e ale v cene su aj hrady na priznany strop.
Odpovedať
Profilova fotka
@mario0085 Prííííííliš všeobecne zadaná otázka, priateľu. Čo nazývaš "strechou"...? Je v tom kompletne aj krov, aj s drevom a aj s robotou? Je v tom aj záklop prízemia...? Ja som si dal naceniť len krytinu a rozdiel medzi najlacnejšou poľskou a Ruukki bol takmer 100 %, vyjadrené v eurách cca 2200 vs. cca 4100 €. Cenový rozdiel vyjadruje aj rozdiel v kvalite. Jednoduchý sneholap (ten efektný tyčový systém na lapanie snehovej pokrývky, aby sa neskydala zo strechy) stojí od 400 € vyššie.... BTW nie je v tom nacenení od kamaráta aj odkvapový systém - samozrejme - v dekóre krytiny....? Prípadne schodíky ku komínu...? Lebo toto sú šialene predražené veci. Takisto je rozdiel, či chceš lesk, alebo mat, lebo matný povrch je takisto drahší. Kto platí dovoz materiálu na stavbu...? Nebol aj ten zakalkulovaný v cene? Nebolo poctivejšie spýtať sa známeho, či by Ti nevysvetlil, čo všetko tvorí cenu.....(?) Lebo poľahky sa môže stať, že si tu zajtra nájdeme tému, v ktorej nám niekto - urazený - bude líčiť, ako nacenil strechu človeku, ktorý si zadefinoval tie najdrahšie materiály aj nakomplet s robotou, on mu dal kamarátsku zľavu 15 % a dotyčný nevďačník ho rozvláčil po MS..... ;-) Tým, samozrejme, netvrdím, že cena je kóšer - pretože príliš málo informácií si nám sem dal, okrem tej, že Ťa ktosi naštval.
Odpovedať
Profilova fotka
Ponuka by sa mala pohybovať medzi 8-9 tis eur s väzníkovým krovom - komplet materiál + práca.
Odpovedať
Ak ti niekto niečo "nacení", tak by to malo byť položkovito rozpísané a všetko by si si mal vedieť na základe toho v pohode skontrolovať... Či len ti zabil takúto sumu? :) Na druhej strane - koho okradneš, ak nie rodinu :). Asi si známy tým, že máš dosť peňazí a rád ich púšťaš :), tak si známy povedal, že aj on si omočí zobáčik :). Veď zostane to v rodine, aký problém.
Odpovedať
@mario0085 no 12500 je dost ale ako pisal @leonardom zalezi od materialu. my sme mali na nasu strechu rozpocet 7500€mediteran +kjg okap vo farbe strechy nakluc a bramak 8500€ s bramak okapom. Ale obe cp som mal od kamaratov :) zo. Zaklopom
Odpovedať
tá strecha nebude stát viac ako 8.000tis, drevo, krytina, odkapový system, postavenie, pokladka, montaž všetkého, už aj hromozvod v cene
Odpovedať
Ahoj. My robíme podobnú strechu len o trošku väčšiu (celkovo 133m2). sedlová strecha zo sklonom 8%. Máme takýto rozpočet: Drevo na celý krov a plné debnenie vrátane latovania: 1800 Euro, cca 10m3 dreva Krytina(falcovaný plech, ktorý bude falcovať firma zo zvitku), izolácie, tesnenia do falcov, všetok spojovací materiál, okapy a zvody, okapové lišty a tiež atiky spolu za materiál: 3800 Euro Práca na komplet: 4600 Euro Neuvádzam položku na zateplenie strechy lebo ani ty ju neudávaš. Spolu: 10 200 Euro vrátane DPH. V cene je aj demontáž starej strechy.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@martin25 dobrý den poprosím vas nick na fb , mam záujem na nacenenie a foto z vašej prace , kedže sem nechodím . Dakujem Lilka Pechackova na fb
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?