Cena impregnacie reziva.

Chcem sa spýtať nakoľko mám ponuku na jedlove rezivo za 195 €/m3, čo sa mi zdá ok, ale za impregnaciu chcú 25 evri za kubík. Čo sa mi zdá dosť. Impregnujem cca 21 kubíkov, rezať cca 30, vrátane tramov v rozmeroch 220x300. Pohľadove, viem, že ťažké, ale také chceme. Preto sa mi zdá cena za rezivo ok. Dokonca porezu zo zimnej ťažby a uskladnia do začiatku jesene. Ak sa niečo pokruti, že sa nebude dať použiť tak bezplatne vymenia. Vŕta mi v hlave jedine cena impregnacie.
Odpovedať
naimpregnuj si to sam a mas o problem menej
Odpovedať
21 kubiky rozobrať, natrieť a zbaliť sa mi nebars pozdáva. Alebo natierať na streche? To by som asi nestihal za strecharmi. A predsa namorenie ponorenim sa mi viac pozdáva ako stetcom.
Odpovedať
Profilova fotka
@pistikus cena je ok, tak sa to pohybuje - oni to macaju. Kazdopadne ak je to vela, treba si vyskusat hlavne koli srande a casu to naimpregnovat rucne na dvore. ;-)
Odpovedať
cena by som povedal ze je adekvatna, ak to nechces robit sam, zaplat niekomu inému, sam by si to urcite stetcom nenaimpregnoval tak, ako ked to oni budu ponarat...
Odpovedať
@pistikus Ak tomu dobre rozumiem, tak sám to natierať nechceš, ale ponúknutá cena sa ti zdá privysoká... Pritom cena za drevo je ok... Nerozumiem zmyslu tejto otázky (témy)... Je impregnácia podmienkou toho uskladnenia? Ak nie, tak si to nedaj impregnovať, nech to uskladnia a tak ako by ti vymenili pokrútené hranoly, tak nech vymenia aj tie čo nebudú ok... Ak ti to uskladnia do začiatku jesene, tak dovtedy bude jedľa vzduchosuchá a len sa z toho urobí krov, potom si to môžeš pomaly natierať na miestach, kde budeš chcieť... K tej cene - ak by si to chcel robiť sám, pozri koľko stojí pixla Bochemitu (Krovsanu, Drevochráňu a podobne), na také množstvo dreva pri ručnej impregnácii by to bolo nie málo tých pixiel... Skôr by som sa zaujímal o to skladovanie, lebo na 3/4 roka skladovať 21 kubíkov s tým, že to bude možno občas aj poprehadzovať treba, plus kde sa to bude skladovať, aby na tom dreve nevznikli nejaké ložiská hniloby...
Odpovedať
Tak pravda je, že keď som si to preratal tak k celkovej sume za drevo tie peniaze za impregnaciu ponorenim nie sú až tak hrozne. Prvé zdanie klame. A hlavne keď mi dnes poslali ponuku na BSH hranoly, tak z tej ceny mi išli oči vyočiť :-) . Takže beriem to ako dobrú a serióznu ponuku z tej píly aj s impregnaciou. :-D
Odpovedať
@pistikus dáš kontakt..?
Odpovedať
Pozdravujem vás, chystame sa na jar meniť strechu,chcem moriť krov ale nemam skúsenosť,akým pripravkom.Máte niekto skúsenosť s bochemitom,lingofix alebo krosan ktorí je dobrý. dik za radu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?