Zmena majitela susedneho pozemku

Situacia: V novembri som podal ziadost o stavebne povolenie, v zozname dotknutych boli uvedeni vtedajsi majitelia susednych pozemkov. Teraz, dva dni pred datumom ustneho pojednavania na obecnom urade (k spojenemu uzemnemu a stavebnemu konaniu), doslo k zmene majitela jedneho zo susednych pozemkov. Novy majitel teda nebol prizvany k nahliadnutiu do projektu. Otazka: Meni sa pre mna nieco? Treba noveho suseda vyzyvat dodatocne, alebo je rozhodujuci stav, aky bol v case podania ziadosti o stavebne povolenie? Dakujem za radu.
Odpovedať
@milanpl v konaní vyšli najavo nové skutočnosti a práva účastníka konania prechádzajú aj na právneho nástupcu, preto SÚ daj túto informáciu o novom spoluvlastníkovi susednej nehnuteľnosti ako novému účastníkovi stavebného konania, ktorému SÚ písomne oznámi začatie konania a stanoví mu lehotu na podanie námietok. Pokiaľ je možná účasť nového účastníka na ústnom pojednávaní, tak je to urýchlenie konania. Je potrebné doložiť aktuálny LV, kde bude uvedený ako nový spoluvlastník - postačí aj z katasterportálu..
Odpovedať
@janetbla Jasnejsiu odpoved som ani nemohol dostat. Dakujem. Zariadim sa podla Vasej rady.
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som sa na to vykašlal, ak projekt zodpovedá umiestnením a tvarom požiadavkám noriem a predpisov, stavebný úrad bude chrániť práva okolitých účastníkov a nemusí brať názor suseda do úvahy.
Odpovedať
@jan45 to ma tiež napadlo. Pokiaľ sa nežiada o nejakú výnimku a všetko je zakreslené podľa platných predpisov, tak SÚ nemusí ani brať pripomienky susedov do úvah
Odpovedať
Závidím vám váš postoj, páni. Tento dom je moja stavebná prvotina a všetko, čo sa vyskytne mimo plán ma vie celkom slušne vykoľajiť. Pokiaľ je mi známe, stavba spĺňa všetky požiadavky SÚ (projekt som vopred konzultoval s vedúcou úradu), tak dúfam, že keď som si dal tú námahu a nového vlastníka susedného pozemku som na pojednávanie pozval (mal by prísť), že to bude všetko v poriadku a nebude sa to zdržiavať. Zajtra budem múdrejší :)
Odpovedať
@milanpl Gratulujem ku stavebnej prvotine. Prajem bezproblemovu stavbu ale zaroven odporucam sa nevykolajovat ak nieco ide mimo planu. Na stavbe bude takych veci dost. Treba ich riesit v klude a neunahlit sa.
Odpovedať
@epto Ďakujem a zároveň súhlasím. Viem, že sa tomu nevyhnem, asi mi ostane len zvyknúť si.
Odpovedať
@milanpl Kým to nie je na katastri zapísané tak je vlastníkom pôvodná osoba. A to nie je tvoj problém pretože to všetko má na starosti stavebný úrad.
Odpovedať
@blackomt Prave na katastri som zistil, ze doslo k zmene vlastnika. Beriem to aj z tej strany, ze predsa len budeme raz susedia, rad by som mal s nim korektne vztahy od zaciatku. Snad sa mi to raz vrati.
Odpovedať
@milanpl Nechaj to tak radšej. Chápem že chceš dobre ale stále sa môžeš tváriť že o ničom nevieš. Niekedy je lepšie chvíľu vydržať.
Odpovedať
@petino4 v prípade zmeny okruhu účastníkov konania, SÚ štandardným spôsobom musí mu oznámiť dodatočne začatie konania ...inak by porušil procesný postup, SZ a správny poriadok, čo by v prípade odvolania alebo preskúmania zákonnosti rozh. - SP viedlo k zrušeniu SP. Radšej počkáš teraz 10 dní ako neskôr riešiť niečo pol roka, keď sa sused začne domáhať práva účastníka konania, nakoniec sa odvolá alebo nastanú iné nepredvídané skutočnosti. Z mojej praxe...to čo si myslíš, že je veľmi jednoduché sa v nasledujúcom období ukáže ako opak a zamotané.. :)
Odpovedať
Profilova fotka
@milanpl podla mna premyslas dobre
Odpovedať
Článok sa načítava...
@drslavino Dúfam, že áno. Každopádne, suseda som na stretnutie pozval, prišiel, pozrel na projekt a podpísal, že nemá pripomienky. Takto som si to predstavoval. @janetbla Vďaka za nasmerovanie.
Odpovedať
Profilova fotka
Susedov v takýchto prípadoch nie je moc dobré obchádzať. Pokiaľ nijak nešpekuluješ, tak sa nemáš čoho báť
Odpovedať
@jano66 ano, no pokial nespekulujes nad niecim :D
Odpovedať
@janetbla keď čítam, čo si napísala, tak asi niečo pravdy na tom teda bude. Som si nemyslel, že by sa to takto mohlo nejako skomplikovať
Odpovedať
Profilova fotka
@petino4 zvacsa na to clovek pride az casom, alebo ked na to niekto iny poukaze :D
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?