Ahojte
dali sme si zamerat geodetom hrubu stavbu kvoli uveru a geodet zle odmeral 2 strany domu. Zrejme mal bulharsky meter :)
My sme to premerali a zistili rozdiel. Je to cca 10cm, samozrejme dom podla geodeta narastol.
Pri kolaudacii z toho moze byt problem, ked nesedia rozmery?
Mame dat prerobit GP geodetovi? Teda zmenit iba 2 koty?
Vdaka
10 cm nieje nejaka tragedia ak to nieje od suseda ktory by si tie predpisane 2m isiel zmerat a zistil ze ste o 10cm blizsie a podal staznost :)
kazdopadne dajte reklamaciu a bezplatne by vam to mal premerat / opravit
@peter11balog 4m je aj dost. Ono zrejme nebude platit ten isty meter na rozne lokality. Kazdy uradnik ma inu mieru tolerancie.
Tie 4m by ste si mali odkomunikovat radsej sam.
@evatothova Aj keď sa mierne zväčšila zastavaná plocha stavby (zmena rozmerov stavby oproti PD schválenej v stavebnom konaní), dá SÚ ju prerokuje ako nepodstatnú zmenu v kolaudačnom konaní (podľa stavebného zákona sa to dá). Skutočná zastavaná plocha bude uvedená v kolaudačnom rozhodnutí a v KN bude zapísaná podľa GP na porealizačné zameranie stavby, ktoré budete prikladať k návrhu na vydanie kolaudačného rozhodnutia (samozrejme okrem iných dokladov).
@evatothova podľa mňa horšie by bolo, keby bol v GP menší rozmer..
V stav, povolení máte uvedené max. rozmery, presahujú tento údaj podľa GP? toto je zanedbateľná odchýlka a katastrálny odbor nebude robiť kontrolné meranie a bude považovať GP vypracovaný geodetom za správny aj keď bude zastavaná plocha možno o 1 m2 väčšia..
Ani SÚ pri kolaudácii nebude merať rozmery stavby...o nepresnosti viete iba vy, prípadne geodet :).
@evatothova ako na to prídu pri kolaudácii?
A drú
Uha otázka. Čo ti nestastnici, ktorí kolauduju nazatepleny dom? Robia si všetci ďalší geometrak po zateplení?
@andyno andyno od kedy sa dlzka a sirka domu meria od susedovho plotu? nepíšem o polohe domu voči susedovmu pozemku .:)
ak 2 dlžky sedeli tak zrejme to to nebolo nepresné meranie (myslím naše meranie)
@evatothova tiez si myslim, ze to zbytocne riesite, vase meranie pasmom mohlo byt nepresne, nikdy nenapnete pasmo dokonale na takej dlzke, ako maju domy, takze nejaka odchylka tam mnohla byt..pripadne aj tehla mohla byt niekde viac vysunuta.. Tu 5cm, tam 5cm a hned mate odchylku.. Neviem, ako je to teraz, ked sa meria s GPS, ale kedysi bola povolena odchylka merania 14 cm tusim..
@akvi šak ide o to že ak nenapnem pásmo a mám previs tak by to teoreticky malo byť o pár cm viac, ale v skutočnosti je to menej, volali sme geodetovi, že majú povolené odchýlku, že je to v poriadku :)
@stefanl všade každý ináč...dostal som len minimálnu vzdialenosť 6m od ulice čo som podľa osadenia domu aj chcel dodržať, no potom sme zistili že na katastralnej mape boli hranice pozemku a starý dom zle zakreslené. Takže keď sme to začali premeriavať, museli sme to kôli jestvujúcej studni posunúť 10m od ulice. To už ale bolo začaté stavebné konanie, ktoré trvalo 3 mesiace a keďže sme to nechceli znova naťahovať začali sme kopať bez ohlásenia zmeny.
Bol som pri tom ked mi merali rozostavanu stavbu a ono sa im to dost zle meria ak si dobre pamatam. Prikladaju tu tycku s kruhom k muru a viem si predstavit ze im nejake cm mozu uskocit. Vid obrazok pozicany z internetu.