Menu Forum

Začatie výstavby predtým ako nadobudne platnosť stavebné povolenie

21. aug 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
somzvedavy
2
Registroval sa 7. marca 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 299 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Košice.
fotoportrét
fotoportrét
somzvedavy
2
Registroval sa 7. marca 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 299 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Košice.
 Za veľmi krátky čas mi bude vydané stavebné povolenie, pracovníci stavebného úradu mi prisľúbili že zákonný termín dodržia, problém s dokumentami nemajú ale podľa vlastných slov nie sú to schopní urýchliť vzhľadom k dovolenkám viac ako o 2 dni. Žiaľ mám problém so začatím výstavby montovaného domu. Firma ktorá je zhotoviteľ mi povedala že buď začnú v termíne, zhodou okolností presne v deň kedy by som mal obdržať stavebné povolenie (práca začne len na základovej doske) alebo až na budúci rok, že proste nemajú voľný termín a kapacitu inokedy, nijako sa to s nimi mi nepodarilo dohodnúť. Nemôžu čakať, povedali že partiu pošlú na inú stavbu.
Problém je že jeden zo susedov bude pracovne v zámorí takže nebude môcť podpísať že sa vzdáva odvolania proti stavebnému povoleniu. Problém s tým nemá (všetci susedia mi to prisľúbili), ale technicky ak to nechcem odložiť na rok sú len nasledovné možnosti:
a/ Mohol by podpísať nejaký dokument teraz, ale čo vlastne by mal podpisovať ak stavebné povolenie ešte nie je? Je to možné prípadne existuje nejaký "formulár"?
b/ Mohol by túto právomoc delegovať na nejakého príbuzného (jediným majiteľom je on) podpísaním splnomocnenia u notára?
c/ Mohol by zaslať podpísaný dokument elektronicky? Ako? To asi nie je možné.
d/ Mohol by som začať stavať bez toho aby som povolenie nadobudlo právoplatnosť, čo vlastne v takomto prípade riskujem? Akú reálnu pokutu?
Podotýkam, že fyzické zaslanie dokumentu do zámoria a späť určite potrvá viac ako týždeň takže toto môj problém nerieši.
21. aug 2016 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zatiaľ žiadna odpoveď.