Vzdialenosť stavby od odvodňovacieho kanálku

Dobrý deň Potrebova by som poradiť v akej vzdialenosti môžem stavať dom ak je v blízkosti hranice odvodňovací kanál, konkrétne 1m od hranice pozemku je kanál s rozmerami 500x500x500 mm obložený betónovými kockami, v lete je suchý. Kanál ide pozdĺž pezemku, problém je v tom že na opačnej strane pozemku ide pozdĺž hranice obecna kanalizácia 300mm priemer, tu by som tiež potreboval vediet ochranné pásmo. Pozemok ma šírku 17m, snažím sa vybrat projekt ale neviem akú šírku domu si môžem v tejto situácii dovoliť.
Odpovedať
Profilova fotka
@roman991 OP kanalizacie do 500mm je 1,5m, takze na jednej strane mozes mat dom cca 2m od hranice pozemku. Ale skoc na SU, za otazku nic nedas, ak chcu z druhej strany 4m(4+1m) tak si na 17-2-4=11m. Ale mozno je to viac, treba sa spytat...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman991:

Dobrý deň Potrebova by som poradiť v akej vzdial…
@roman991 Od tej kanalizácie 1,5m od obrysu potrubia, takže bez problémov, lebo aj tak minimálne 2m od hranice pozemku. A ten kanál, to asi záleží ako je definovaný, čo to je za stavbu. Rieš to s tým, kto ho spravuje. Skôr by som mal obavy, aby to nebolo záplavové územie. To si vieš taktiež dohľadať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od mgx:

@roman991 OP kanalizacie do 500mm je 1,5m, takze …
@mgx Ďakujem za radu určite sa pôjdem opýtať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@roman991 Od tej kanalizácie 1,5m od obrysu potr…
@frantisekca Záplavova oblasť to nieje, pozemok je do mierneho kopca, sused na konci parcely ma starší dom postavený asi meter od toho kanálu, v územnom pláne je tato parcela plánovaná ako "plocha pozemkov rodinných domov" a kanál je vedený ako " odvodňovaci kanál" 5401081012.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od roman991:

@frantisekca Záplavova oblasť to nieje, pozemok j…
@roman991 povrchový kanál ni eje inžinierska sieť, a je na cudzom pozemku. Vy musíte rešpektovať prvé pravidlo, 2 m od hranice svojho pozemku.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@roman991 povrchový kanál ni eje inžinierska sieť…
@jan45 Ďakujem za odpoveď, potešili ste ma. Áno kanál je na osobytnej parcele patriacej obci, v liste vlastníctv je vedená ako "zastavaná plocha a nádvorie". Na internete som našiel len toto vyjadrenie: Ochranné pásmo otvorených odvodňovacích kanálov je 5 m od brehovej čiary kanálov a 5 m odosi krytých kanálov.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od roman991:

@jan45 Ďakujem za odpoveď, potešili ste ma. Áno k…
@roman991 tam nemáte odvodňovací kanál, ale rigol.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@roman991 tam nemáte odvodňovací kanál, ale rigol.
@jan45 Chápem tomu, len ide o to ako to posúdi stavebný úrad, keď je to v uzemnom pláne pomenované ako odvodňovaci kanál. Chcem hlavne predíst situáci, že bude dom napríklad o meter širši ako sú ochranné pásma a neprejde to na stavebnom.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od roman991:

@jan45 Chápem tomu, len ide o to ako to posúdi st…
@roman991 to záleží na rozmeroch a účelu. V kanáli je voda stále, v rigole pri dažďoch. to treba vytknúť architektovi.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@roman991 to záleží na rozmeroch a účelu. V kanál…
@jan45 myslíte, že by sa dalo s obcou dohodnuť na výstavbe v menšej vzdialenosti od hranice pozemku na 1m? (keďže ten rigo je obecná parcela)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman991:

@jan45 myslíte, že by sa dalo s obcou dohodnuť na…
@roman991 Už to začína 😂 Čo tak ten rigol využiť ako základovy pás 👍 Odstupy s výnimkami sú dané zákonom. Čo ti bráni zájsť na SU a OU? Keď je pozemok malý, tak sa zvyčajne zvykne prikúpiť m². A keď sa nedá, tak sa rieši veľkosť domu pre dané možnosti.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@roman991 Už to začína 😂 Čo tak ten rigol využiť…
@frantisekca Ďakujem za reakciu "už to začína" reakcia na poslednú komunikáciu... Treba si prečitať čo je napísane hore aby netrebalo každému osobitne odpisovať to isté ču už je raz napísane. Tak odstupy su dané zákonom, môže sa stavať stavať bližie ako sú 2 metre od susednej parcely? Môže, ak vám to odsúhlasí sused v mojom prípade je sused obec. Čo sa pýtam ja pána @jan45? Že podľa neho je možne stavať dom 2m od hranice lebo je ten rigo na osobynej parcele a ja sa ho pýtam či je možne sa dohodnuť s obcou na menšej vzdialenosti."Keď je pozemok malý, tak sa zvyčajne zvykne prikúpiť m². A keď sa nedá, tak sa rieši veľkosť domu pre dané možnosti." samozrejme sa to tak bude riešit ak sa nebude dať inak, pôjdem aj na SU ale mam to 30km a existuje niečo take ako fórum Modrá Strecha, kde sa ludí pýtaju, možem sa opytať tu? Chodite sa každú vec pýtať na SU?
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od roman991:

@frantisekca Ďakujem za reakciu "už to začína" re…
@roman991 "ja sa ho pýtam či je možne sa dohodnuť s obcou na menšej vzdialenosti." Myslíš, že on je tým starostom, že ti to schváli/zamietne? Žiaľ, aj ja chodím na SU a máme to 152 km. Existujú aj iné obmedzenia, vyplývajúce z UP, vyhlášok, ako napríklad uličná čiara atď.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@roman991 "ja sa ho pýtam či je možne sa dohodnu…
@frantisekca Ja neviem či je to v kompetencii starostu alebo niekoho iného, ja sa to pýtam, či mi to môže napríklad obec odsúhlasiť. Pozemok je v zástavbe rodinných domov (voľba parcela medzi domami 17x65m, v územnom pláne je na tejto parcele plánovaný rodinný dom), dopredu a dozadu sa viem hýbať ide mi o šírku ktoru môžem zastavať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?