Strata dokumentov na kolaudáciu - čo robiť?

Viete mi poradiť, čo treba robiť pri strate dokumentov - architektúra stavebné povolenie
Odpovedať
Profilova fotka
@tinusa23 vyžiadať z archívu úradu kópie
Odpovedať
Profilova fotka
@tinusa23 mne sa stavebné povolenie tiež tak dobre schovalo, že som ho dodnes nenašiel. Pred 2 mesiacmi som kolaudoval a ani ho nepýtali.
Odpovedať
Vyžiadajte si tie kópie z archívu ako písal poliacik, to by tam mali všetko mať. Len treba rátať s tým, že oni nič nerobia zadarmo, takže podľa mňa si vypýtajú nejaký poplatok. Ale teraz tie kolaudácie prebiehajú tak rýchlo, že sa ani nestihneš spamätať a už budú odchádzať. Oni to už teraz len tak za dve minúty prebehnú a utekajú preč
Odpovedať
@prirodokochac @lucciinkka Neviem kde ste prisli na to, ze stavebne povolenie nie je treba na kolaudaciu. Ked prisli kolaudovat dom mojmu svagrovi tak prve co si pytali bolo stavebne povolenie a az potom sa preberali dalsie veci. Je pravda, ze to vsetk prebehli asi do 10 - 15 minut ale to povolenie vidiet chceli. Neviem teda ako to u vas funguje ale podla mna je to zaklad.
Odpovedať
Ďakujem za príspevky, nakoniec sa to zázrakom našlo na stavebnom úrade založené v mojej zložke s ostatnými dokumentami. Ale žiadne ospravedlnenie nebolo.
Odpovedať
To sa môže človeku stať iba v tejto našej republike aby sa niekde založil papier a potom ho môže človek hľadať. Aspoň sa ozvali, že tam je alebo ste tam prišli s niečím iným a zázračne sa našiel? Lebo podľa mňa akonáhle to tam zbadali vám mohli dať vedieť, že je tam, lebo keby sa stane toto mne tak by som asi dostala taký mini infarkt
Odpovedať
To by bola aka parada, keby clovek pri kolaudacii nepotreboval stavebne povolenie :-D To by som si hned aj tri domy postavila keby na to boli peniaze. Ale nie, je super, ze sa nasli aj ked teda sa "nestratili" vasou vinou, mozete byt radi, ze si to nenechali pre seba, by ste ich mohli hladat do aleluja. Alebo si ist vypytat kopie, za dalsi poplatok
Odpovedať
Profilova fotka
Kópie niekde budú v archíve uložené. Ono no osobne si neviem predstaviť, čo by som robil a čo by sa mi hlavou mihotalo, ak by sa mi niečo takého stalo, no ako vravím, z archívu by vám mali dať kópiu a tá by mala na potrebné úkony stačiť.
Odpovedať
@cippka Manžel sa bol pýtať na stavebnom úrade, aký je postup pri strate dokumentov, nie stavebného povolenia, ale to kde je presný nákres stavby , kde sa dokreslujú prípadné zmeny. informovali nás, že také informácie oni nepodávajú, asi si to má vicucať z prsta. potom sa jedna zľutovala - postavila sa zo stoličky , otvorila archýv vybrala našu zložku a tam našla aj dokumentáciu , ktorú nám mali poslať opečiatkované , čiže tam bolo všetko dvojmo. Sme veľmi radi, že sa to našlo.
Odpovedať
Ešteže tak @tinusa23. Je to zvláštne aké veci sa dejú a smutné je, že len veľmi málo ľudí sa snaží reálne aj pomôcť, je super, že tá jedna sa zľutovala a takto vám pomohla. Nebyť jej tak by ste sa tým trápili možno ešte pomaly aj teraz
Odpovedať
@dinec načo by ho pýtali, keď ho majú :) avšak by som si vyžiadala kópiu SP na stav. úrade, pokiaľ ho nestratia.
Odpovedať
@tinusa23 ako účastníčka stavebného konania máš právo nahliadať do spisu a robiť si výpisy a vyhotovovať kópie obsahu spisu, ktorého súčasťou je aj PD. https://www.modrastrecha.sk/forum/vol...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@janetbla ved pokial ho maju, tak je vsetko okey. Hej, hej to mas pravdu z tou kopiou
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte pýtal od Vás prosím Vás niekto vytyčovací protokol pri kolaudácii? Alebo už len geometricky plán zamerania stavby? Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
My sme stratili original,mame len kopiu a boli sme sa pytat na stavebnom urade a povedali,ze potrebujeme original.Pinpongovali si nas od dveri do dveri a povedali,ze to bude len ich dobra vola ak ho budu chciet pohladat v archive kde je mozno zalozeny.Ani sa neunuvali pihladat.A tak sme odisli bez papiera.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?