Stavebný dozor - prípojka

Ahojte, Aktuálne som v štádiu zriaďovania elektrickej prípojky a prípojky na vodu. Chcel by som mat prípojky skôr ako začnem stavať (plánujem až rok). Pripojky sú drobná stavba, a tak teda potrebujem spraviť ohlásenie o drobnej stavbe. V žiadosti sú uvedené aj prílohy, ktoré je potrebné dodať, a je tam aj prehlásenie o stavebnom dozore. Viete mi prosím vás vysvetlit kto je v tomto prípade stavebný dozor - napríklad v prípade elektrickej prípojky ? Môže to byt napríklad clovek ktorý mi urobí revíziu elektrickej prípojky ? Tento clovek mi bude vytvárat aj projekt na prípojku. Alebo sa to berie ako clovek projektant čo ma stavebnú školu a osvedčenie na vykonávanie stavebného dozoru - klasicky clovek ktorý vykonáva stavebný dozor na stavbe a ktorý je vedeny v stavebnej komore. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Stavebny dozor moze byt ktokolvek s adekvatnym vzdelanim a okruhlou peciatkou. Ten co ti robi na to projekt urcite niekoho takeho pozna.
Odpovedať
@m_martin na drobnej stavbe môže vykonávať SD osoba s príslušným odborným vzdelaním.. Už mate vydané stavebné povolenie?
Odpovedať
@janetbla Tiež to tak poznám. Drobná stavba nepotrebuje mať autorizovaný stavebný dozor s "okrúhlou pečiatkou". Stači človek s prislúšným vdelaním
Odpovedať
@janetbla zatiaľ ešte nie. Dávam dokopy podklady pre ohlásenie drobnej stavby. Ale ďakujem Viete mi ešte povedať že ako je to s vyjadrením dotknutých orgánov štátnej správy ? V prílohách pri ohlásení drobnej stavby je jedna príloha a to vyjadrenia dotknutých orgánov statnej správy. Chápem to správne tskto že ja musím poslať do zsdis žiadosť o vyjadrenie k projektovej dokumentácii a zašlem im schvaleny projekt od vodárov a naopak Vodárňam musím zaslať schválený projekt elektrickej prípojky či nedôjde k styku a pod. ?? Projektovú dokumentáciu už mám k obidvom prípojkam, od vodárov ho mám schválený a ešte čakám na schválenie projektu pre elektriku. Len týmto som si neni istý ktym vyjadreniam dotknutých orgánov statnej správy. Napríklad od telekomu už mám vyjadrenie že nedôjde k styku pri zriaďovaní. Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?