Stavebné povolenie na budúcom pozemku C

Zdravím, mám taký problém. Mám pozemok registra E. Ideme tam stavať a mám to odobrené avšak potrebujem či niekto nemá skúsenosť s podobnou situáciou. Keďže sa jedná o extravilán a potrebujem rozhodnutie pozemkového úradu o odňatí poľnoh. pôdy ku ktorému je potrebné stanovisko stavebného úradu o zlúčení stavebného a územného rozhodnutia. Čiže ja podám žiadosť o stavebné povolenie, kde mám napísať číslo parcely, lenže je to zatiaľ E parcela. Až vyňatím na základe geom. plánu vznikne C. Čiže číslo pre parcelu C mám už aj na projekte aj na geometrickom pláne, avšak na katastri ešte je E a neviem či sa do žiadosti o stavebné môže napísať parcela C ak oficiálne ešte nie je zapísaná na katastri či to bude problém pre stavebný úrad.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, mám taký problém. Mám pozemok registra E…
@fero1821 To, či je pozemok v operáte C alebo E je úplne jedno. V niektorom kroku, keď ti geodet bude robiť geometrický plán, tak mu dáš zapísať parcelu z operátu E do operátu C. Na stav. konanie ani na vyňatie to nemá vplyv, pokia veľkosť pozemku v E je rovnaká ako bude v C - teda nebudeš ho odčleňovať, deliť alebo zlučovať.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@fero1821 To, či je pozemok v operáte C alebo E j…
@chrobak7 práveže ho budem deliť. Parcela E má v celku 4,500m2. A parcela podľa geometráku po novom, kde bude stáť dom má len 490m2. Preto sa pýtam, či to je problém pri podaní žiadosti o stavebné povolenie.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od fero1821:

Zdravím, mám taký problém. Mám pozemok registra E…
@fero1821 kľudne sa opýtať na stavebnom úrade, lebo tu boli tiež všetci zmätení a úradník to vyplnil všetko ako potreboval. A teda tu to funguje tak, že dá sa najprv žiadosť na stavebné, oni dajú papier a spolu s tým, projektom a s geometrickým plánom sa ide na pozemkový. Oni dajú rozhodnutie a s tým sa ide späť na stavebný. Ale možno iný úrad, iné postupy. Inak rozdeliť pozemok sa dá aj pred vyňatím, len teda nezmení druh/kategóriu, bude to len rozdelené a s novými označeniami.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chrobak7:

@fero1821 To, či je pozemok v operáte C alebo E j…
@chrobak7 No, nemyslím si, že by to bolo jedno či pozemok E, alebo C. V súvislosti so stavbou domu, sa nikto s ním nikto nikde nebude baviť, ak bude operovať pozemkom registra E. E nevyjadruje tzv. právny stav !
Odpovedať
Dajte si pozor na to akú parcelu budete mať na stavebnom povolení. Veľkú parcelu v C som mal na katastri zapísanú, malú ešte nie, iba rozhodnutie z pozemkového. Preto mi na stav. povolení zapísali tú veľkú parcelu a nie tú vyňatú. Ďalším rokom mi prišla daň 500 eur a je to problém zmeniť - zmena stavba pred dokončením.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@chrobak7 No, nemyslím si, že by to bolo jedno či…
@petersd Potvrdzujem, ak som operoval s parcelou E pre potrebu budovania vjazdu, tak ma pani uradnicka poslala slusne povedane do teplych krajin. Potreboval som suhlasy od vsetkych spoluvlastnikov, vcetne SPF, aby sa vyjadrili k "prehodeniu" na parcelu C, za ucelom vybudovania vjazdu. Vsetko zavisi od toho, co na sa na danej parcele planuje robit, resp. k akemu ucelu ma sluzit. Nastastie od 01.04.2022 presiel stavebny urad pod samospravu (obec), a tam som sa uz dohodol inak. Existujuci "hospodarsky" vjazd na pozemok mi uznali, a kedze mam spoluvlastnicky podiel na parcele E, tak nebolo potrebne ani vecne bremeno prava prechodu a prejazdu ku pozemku. Na okresnom stavebnom urade mi neuznali aktualny stav vjazdu, dostal som pokyn ho vybudovat, kde ak by stavebny urad nepresiel nakoniec pod obec a nedohodnem sa, tak som so stavbou zrejme skoncil, zial, tak to na SR je.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@fero1821 kľudne sa opýtať na stavebnom úrade, le…
@marsdm Viem, že sa to dá aj pred tým ale zbytočne to budem robiť na dvakrát, ale teda ak platí, čo ste uviedla, že pôjdem podať žiadosť o stavebko, ktoré sa oficiálne začne. Stavebko mi dá stanovisko k zlučeniu stavebného a územného konania plus vyjadrenie obce, s ktorým pôjdem do pozemkový a tam mi to rozhodnutím zmenia, zapíše sa to ďalej na katastri a následne sa ďalej pokračuje v stavebnom už s parcelou aktuálnou, ktorá je vyňatá tak to bude asi v pohode. Nemyslím si, že by ma na stavebnom otočili, že som si najprv mal zapísať parcely, keď tak či tak to pôjde zas na kataster. Je to asi na prístupe stavebného úradu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?