Stavebné povolenie a energetický certifikát v r. 2016

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Zaujimalo by ma ci je tu niekto komu bolo vydane staveb. povolenie v roku 2016, energ. certifikat mu NEvysiel na A1 a predsa skolaudoval. Je to mozne? Je tu niekto kto to vobec takto stihol v r. 2016? Ide o to, ze ak niekomu bolo vydane staveb. povolenie pred r. 2016 ale skolaudoval az v r. 2016 tak sa na neho nevztahuju podmienky tykajuce sa nutnosti dosiahnut A1. Preto sa pytam ci to niekto stihol vsetko v r. 2016 ale nedosiahol Ackovy certifikat a ci vobec skolaudoval. Vdaka. Ak mam mylne info, prosim o korekciu. Vdaka...
Odpovedať
1
2
@nicicka nevyzeras moc staro mozes zit desiatky rokov. Nenapisala si aky dom stavias, ake bude kurenie atd. ak by ti to nevychazalo dal by som asi lokalnu rekuperacii vraj to funguje, stoji kus okolo 250 co som tu videl link a budes mat aj dobry pocit ze moc nefejkujes ec.
Odpovedať
@majkoj Naozaj nemám ani najmenší záujem študovať veci na papieri ktorému nerozumiem a ostatne vytrhnutý z kontextu nič nedokazuje. Zatiaľ mi tvrdia tí ktorí môj projekt videli a majú od vzdelanie, vedomosti a pečiatky že splním s podielom s vykurovaním krbom. Ty to možno vieš bez toho aby si ho videl. Nehádam sa kto má absolútnu pravdu, absolútne ma nezaujíma, ja potrebujem len inú´pečiatku na kolaudačnom rozhodnutí, nič iné. Napísal som ak by bolo naozaj zle tak tam nejakú lokálnu rekuperáciu dám, koniec koncov ak sa mi nebude páčiť používať ju na rozdiel od centrálnej nemusím a dokonca vyhodím ju odtiaľ veľmi rýchlo... Najmenšia strata času a financií.
Odpovedať
Profilova fotka
@somzvedavy ano tvrdia ti to lebo cely cas pozeraju na jediny parameter a to globalny ukazovatel primarna energia. Ale to nie je jediny parameter, ktory dom musi splnat. A merna potreba tepla sa krbom ovplyvnit neda, kdezto s rekuperaciou ano.. Zaroven priznavam, ze silne pochybujem. ze mernu potrebu tepla niekto pri kolaudacii bude riesit. Nechajme to tak, ale ak by si tvoj EC ukazal bol by som rad.
Odpovedať
@nicicka chcem sa len opýtať, prečo sa váš manžel chcel vyhnut rekuperacie....
Odpovedať
@majkoj Pretože vyzeráš ako moje mladšie ja ;-) (keby mi niekto ukázal tvoju profilovú´fotku v tejto malej veľkosti a povedal že si ma vyfotil pred 15-20 rokmi tak sa začnem zaujímať kde to bolo, nie že ja to nie som ) a okrem toho pôvodom som z tvojho blízkeho okolia tak prečo nie. To ale ešte nejaký čas potrvá.
Odpovedať
Profilova fotka
@zizzinka Lebo na jednu stranu sa tym dosiahnu teplene zisky co pomoze dosiahnut EC A1 ale to sa daj aj inymi sposobmi, ale ako uz bolo milion krat spominane, je to vela o komforte a ta investicia je viac-menej nenavratna. Ale ja by som si ju dala, lenze uz sa mi uz nechce bojovat s manzelom, ktory nechce polavit :-D .A poviem to rovno, v tejto faze v ktorej sa nachadzame je pre nas 3000 e mega velka investicia...
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell Dom je dvojpodlazny, uzitkova 130 m2, kurenie plynom, vsade podlahovka, bez krbu a piecky, dom z porfixu obvodove 30 cm, okna incon 3 sklo, zateplenie netusim asi 20-tka...podla projektanta sa moozno dostaneme na A1, ale skor na B-cko tak sa nechame prekvapit (samozrejme bez tej rekup.)
Odpovedať
@nicicka ja nechapem co stale riesis ako dosiahnut primarnu energiu A1, uz asi 10x tu bolo pisane, ze s plynom sa NEDA NEDOSIAHNUT A1, pre istotu to napisam aj opacne - s plynom zarucene dosiahnes A1, lebo ma velmi nizky faktor primarnej energie (1,36) a teda ak tvoj projektant dodrzi zakon a platne normy (merna potreba tepla) tak neexistuje aby si A1 nedosiahla velmi hruby a laicky vypocet: aj pri faktore tvaru budovy 1 je podla normy od 1.1.2016 max. mozna potreba tepla na vykurovanie 50kWh, referencna hodnota potreby tepla na ohrev TUV cca 24kWh spolu 74kWh, povedzme ze nie su ziadne obnovitelne zdroje takze je to zaroven dodana energia, tu nasobis faktorom primarnej energie pre plyn 74*1.36=100,64 a mas sa zmestit do 108 pre presnejsie info kto ma zaujem http://www.nzeb.sk/dokumenty/prezenta... http://www.epi.sk/zz/2012-364#prilohy http://www.asb.sk/tzb/energie/energet...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?