Posunutie stavby pocas realizacie so suhlasom suseda

Ahojte, je mozne posunutie domu v ramci "zmena stavby pred dokoncenim"? Ide o to ze mame uzky pozemok a na kazdej strane mame 2 metre odstup. Je to take nijake ani auto zaparkovat na 2 metre ani nic, ale kedze sused nechcel podpisat 1 meter, netlacil som na to. Teraz mame vydane stavebne povolenie a ked bude pocasie zaciname vykop. Lenze sused potrebuje odomna podpis na bremeno, tak odrazu mi podpise aj ten 1 meter. On tam ma uzku zahradu kde stavat nebude a ja mam na tej strane domu iba jedno okno z jedalne. Bojim sa ze ked zavolam na SU, tak ma zahrnu papiermi a stavba bude mat odklad co nechcem. Co vy na to? Mate s tym niekto skusenosti? Dakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radovan255:

Ahojte, je mozne posunutie domu v ramci "zmena st…
@radovan255 Musí ti to odsúhlasiť stav. úrad, nemôžeš sa "len dohodnúť" so susedom. V projekte máš nejaké odstupy schválené, ak to chceš zmeniť, treba cez SU. Inak sa môže stať, že neskolauduješ, alebo len veľmi ťažko alebo s pokutou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radovan255:

Ahojte, je mozne posunutie domu v ramci "zmena st…
@radovan255 radšej ísť na úrad, než problém s kolaudáciou. 1.povedia že dá sa to a môže to ísť ako zmena stavby pred dokončením, tak sa v pohode pokračuje. 2. Dá sa, ale chcú vpred stanoviská (možno od požiarnika) tak zavolať projektantovi a zistiť kedy by to mohlo byť hotové. Zvyšok by asi nesúril a za chodu by sa robili zmeny v projekte osadenia stavby atď. 3. Povedia že sa nedá a človek sa vyhne problémom Ale keď je to úzky pozemok, mohli by pristúpiť na 1m a akurát to jedno okno budú asi preverovať (niekde žiadajú fixné, niekde žiadne, niekde normálne otváravé ale mliečne,..)
Odpovedať
Prave som sa vratil z uradu. Staci pisomny suhlas a pred dokoncenim upravit projekt. Takze ezpz.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radovan255:

Prave som sa vratil z uradu. Staci pisomny suhlas…
@radovan255 nakoľko sa jedná o zmenu umiestnenia stavby (odstup od spoločnej hranice so susedným pozemkom), odporúčam následne podať žiadosť o zmenu stavby pred jej dokončením na SÚ..účastníkom konania bude iba sused a vy, ktorého výsledkom bude právoplatné rozhodnutie, ktoré má vyššiu pravnú istotu ako súhlas...sused môže svoj súhlas odvolať..istota je istota 🙂
Odpovedať
Tak ked budem raz mat povolenie od suseda s overenym podpisom, tak ako sused odvola suhlas?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radovan255:

Tak ked budem raz mat povolenie od suseda s overe…
@radovan255 asi to bolo myslené, že teraz už vyriešiť tú zmenu stavby zakreslením a súhlasom suseda, než pred kolaudáciou to riešiť. Náhodou by to predal kým sa skolauduje a neviem ako by brali jeho overený súhlas, keď nový majiteľ by bol proti náhodou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od radovan255:

Ahojte, je mozne posunutie domu v ramci "zmena st…
@radovan255 su zmeny, ktore sa "konanim zmenou stavby pred dokoncenim daju zlucit s kolaudacnym konanim. A potom su zmeny, ktore si vyzaduju samostatne konanie pred kolaudacnym konanim. Podla mna ta tvoja zmena si vyzaduje samostatne kolaudacne konanie. A riesila by som to ci skor lebo mozno uradnik co to ma na starosti teraz mozem byt pri kolaudacii pn alebo vypoved dostane a novy to bude brat striktnejsie a predlzi sa ti zbytocne kolaudacia.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?