OZNÁMENIE O ZAČATÍ ÚZEMNÉHO KONANIA

dobry den vie my niekto prosim vysvetlit co to znamena poziadal som o stavebne povolenie a teraz Su dava OZNÁMENIE O ZAČATÍ ÚZEMNÉHO KONANIA znamena to ze mozme us stavat alebo je to predposledny krok pred vydanim SP ? je potrebne aby som sa dostavil na konanie ci ma moze niekto zastupovat ? alebo ide len o susedov ?
Odpovedať
píšem z mojej vlastnej skúsenosti, Vy pravdepodobne chcete stavať v extraviláne obce alebo mimo územného plánu obce, takže najskôr musí prebehnúť územné konanie, ak sa tam nik nedostaví z námietkou tak to potom spíšu pošlú papiere že prebehlo, to musí nadobudnúť právoplatnosť, potom následne môžete požiadať o stavebné povolenie kde časom vypíšu stavebné konanie, to keď prebehne podobne ako územné konanie, no a ak to nik nenapadne tak to potom ešte musí nadobudnúť právoplatnosť. Ako je to so zastúpením na dnaom konaní to neviem, vždy som tam bol osobne. Berte to z nadhľadom ale ja som od žiadosti o územné konanie v mesiaci oktober dostal potvrdenie o právoplatnosti stavebného povolenia nasledujúci rok v oktobri. Lehoty na Slovensku a preplnenosť stavebneho úradu v oravskom regione je značná preto to tak trvalo. Možnosť začať stavať bez papierov je vždy, ale v dnešnej dobe kadejakých foťákov a internetov a dronov a úplne cudzích ľudí čo sa zaujímajú o všetko, ale hlavne nie o svoje veci je veľa, tak bacha na udanie :-) ak som to nenapísal správne prosím opravte ma alebo upresnite info :D
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janik90:

dobry den vie my niekto prosim vysvetlit co to zn…
@janik90 asi nie je spojené územné so stavebným konaním. Ale teda toto oznámenie o začatí konania je ešte len úplne prvý krok a je to veľmi ďaleko k vydaniu stavebného povolenia. Toto je niečo ako štartovný výstrel a ešte len sa začali preteky 😉 závisí od veľa okolností d či to bude všetko vybavené za 4 mesiace alebo 2 roky. Na úrade určite dajú vedieť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janik90:

dobry den vie my niekto prosim vysvetlit co to zn…
@janik90 Treba si ten list poriadne prečítať - či to je len oznámenie o začatí územného konania alebo oznámenie ozačatí územného konania v spojení so stavebným konaním. Ak prvé, tak najprv musí prebehnúť územné konania, ktorého výsledkom bude územné rozhodnutie a až potom sa bude riešiť stavebné povolenie. V tomto prípade by malo prísť aj rozhodnutie o prerušení stavebného konania do doby vydania územného rozhodnutia. Ak ide o druhý prípad, tak začalo zlúčené územné a stavebné konanie, výsledkom ktorého bude stavebné povolenie. A až keď bude právoplatné, až potom môžete začať stavať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?