Menu Forum

Ohlásenie stavby plota a právomoci stavebného úradu

26. aug 2012  • 
fotoportrét
fotoportrét
vajlo
Registroval sa 5. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 6 príspevkov. Láb, okres Malacky.
fotoportrét
fotoportrét
vajlo
Registroval sa 5. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 6 príspevkov. Láb, okres Malacky.
 Dobrý deň,

mám otázku na odborníkov z oblasti stavebného zákona a ohlasovania stavby. Prednedávnom sme ohlásili na obecnom stavebnom úrade zámer oplotiť náš pozemok. Plot by celým svojim objemom stál na našom pozemku tj. nezasahoval by do susedných parciel. Stavebný úrad k tomuto zámeru vydal súhlasné stanovisko avšak za podmienok že:

- pred oplotením vytvorím stojisko pre parkovanie jedného osobného vozu (čiže z nášho pozemku vyčlením plochu cca 3x5 metrov). Argumentom bolo že krátkodobé parkovanie na ceste (ktorá je mimochodom v súkromnom vlastníctve všetkých susedov a zatiaľ z časti aj obce, ale len do chvíle pokým nepredajú poslednú parcelu súkremnej osobe)
- medzi oplotením a chodníkom necham pás široký 75 cm pre zeleň (opäť teda musíme vyčleniť časť nášho pozemku pre 'verejnosť)

Sme povinný rešpektovať uvedené požiadavky? Nepatríme k ľuďom, ktorí by sa hádali za každý cent len z princípu avšak príde nám nefér kvázi 'odovzdať verejnosti' čo je naše a začo sme zaplatili takmer 2000 EUR. Keďže v mieste, kde obec po nás chce aby sme vytvoril parkovacie miesto zároveň plánujeme aj vjazd na pozemok, vieme si už teraz predstaviť pohodlných návštevníkov našich susedov ako nám blokujú vjazd do nášho dvora. Zvoniť po susedoch a pátrať po vinníkovi či nebodaj volať políciu aby auto odtiahli by bolo veľmi nepríjemné riešenie. Ďaľšia vec je možno trochu extrém ale v praxi sa to môže stať - čo ak na páse zelene, ktorý musíme vytvoriť niekto zanechá smeti alebo rozleje chemikálie či nebodaj niekoho pes dohryzie niekoho dieťa? Veď je to náš pozemok a budeme zodpovední za nápravu škôd.

Vopred ďakujeme za vaše stanoviská, s pozdarom Vilo.
25. aug 2012 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
oscipovsky
Registroval sa 28. apríla 2009 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridal 704 príspevkov.
fotoportrét
fotoportrét
oscipovsky
Registroval sa 28. apríla 2009 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridal 704 príspevkov.
 Tie smeti na pase 75 cm, to je minimum, aj keby ste nenechali ani cm a dali rovno plot tak vzdy sa najdu ludia, ktori este aj dnes zahodia flase ci obaly. S tym psom sa nemusite bat, u kazdeho trestneho cinu ci priestupku sa vzdy hlada vinnik nie majitel parcely na ktorej sa to stalo. A s tym stojiskom chodte sa poradit za pravnikom, neviem do akej miery mozu urady obmedzit uzivanie majetku v sukromnom vlastnictve. Urcite stihnite odvolanie do 15 dni.
26. aug 2012 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to