Nesúhlas susedov s vetracim oknom

Dobrý deň, kúpili sme starší dom, ktorý ideme prerábať+pristavba. Do susedov máme v budúcej obytnej miestnosti slepé okno bez možnosti vetrania. Ústne súhlasili z prerobenie na vetracie v úrovni parapety nad 180cm. Nakoniec pred naším podaním žiadosti o s.p. kde to už je zakomponované nám odmietli dat súhlas a nepodpísali. Moja otázka je či to môže ovplyvniť stav.povolenie....nakoľko sa jedna o obytnú miestnosť kde ak som sa dobre informoval je povinné mat vetranie. Dom je 1m od hranice pozemku. Od ich domu 13,6m na papieri. Irónia celého je, že ony maju celý dom okrem starej časti postavený na čierno a v skutočnosti je cca 6,5m od nášho.
Odpovedať
Sused súhlas nedáva, iba sa vyjadruje. Dôležitá je vyhláška o odstupoch stavieb.
Odpovedať
@marianlvd1 Vobec by som to s nimi neriesil... projekt na SU, dostanu moznost nahliadnut a vyjadrit sa. Ak budu namietat, musia namietky relevantne podlozit a SU nasledne rozhodne. Chyba bola ist za nimi nejaky podpis vobec pytat. Keby im prislo len oznamenie zo SU o vasej zamyslanej stavbe, na 99% by sa ani len neunuvali ist do PD nahliadhnut...
Odpovedať
@marianlvd1 sused podal námietku, či ju SU uzná za oprávnenú závisí od úradníka. Keď sú dodrzane odstupy, mal by ju zamietnuť ako neopodstatnenu, ináč je to na jeho subjektivnom nazore
Odpovedať
@kejsix nám to odporučil projektant. Pravdepodobne preto aby už stavebný úrad nemusel žiadať o vyjadrenie susedov. Teda aspoň si myslím.
Odpovedať
@marianlvd1 Jasne, je to jedna z moznosti pre zrychlenie vydania SP. V praxi sa ale do toho oplati ist len ked mate bud velmi dobre vztahy alebo vas velmi tlaci cas. V opacnom pripade tym zlepsite poziciu spekulantom ako su vasi susedia.
Odpovedať
@marianlvd1 Osobne nevidím problém, ak ti ide iba o vetranie a nie o svetlo. Namontujte si tam lokálnu rekuperáciu a máš po probléme.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?