Čo robiť pred vydaním stavebného povolenia?

Dobrý deň, idem si po radu. Chystáme sa rekonštruovať rodinný dom. Ide o výmenu strechy s dobudovaním vikirov, vybúranie niektorých nenosných priečok, preloženie kúpeľne, premiestnenie dverí. Projektant nám robí projekt k stavebnému povoleniu. Moja otázka znie, čo môžeme začať robiť ešte pred vydaním stavebného povolenia. Počula som o kontrole pred vydaním stavebného povolenia, bude kontrolovať aj práce ktoré nespadajú pod stavebné povolenie?
Odpovedať
Všetko môžete robiť. Kontrola nepríde a ak áno tak da pokutu, max 50eur. Môžte mať na salame a kľudne sá pustiť do toho aj bez povolenia 😉 ma tu asi zožerú ale je to tak.
Odpovedať
@ju1ieta @stefanl Co trepes za kraviny ked o tom nevies nic...my sme sa pustili do prerabky kedy sme čakali iba nato ze pride papier z úradu ze povoluju !!! Prislo krásne pocasie zhodili sme strechu zdvihli sme jeden mur o 180 cm nahodili novy krov a plech. Zrazu volaju z uradu ze pridu na obhliadku.....pokuta 500 euro plus pozastavenie stavby na skoto 3 mesiace plus vybavovanie noveho povolenia....nerob nic bez povolenia....vnútri si rob co chces hlavne bez povolenia nerob veci ktore vidia ostatní ludia. Ludia su svine a stavebný urad este väčší
Odpovedať
Čo všetko kontrolovali pri obhliadke? Alebo keď uvideli strechu ďalej neskúmali?
Odpovedať
@martinak15 vyšku pokuty schvaľuje starosta. U nás max 50eur...bez povolenia sa tu robi takmer všetko.
Odpovedať
@ju1ieta nam pozerali komplet obvodove mury vnútri neboli
Odpovedať
Profilova fotka
Vnutro daj na rekonstrukcne prace to sa lahsie vybavuje a strechu na stavebko. Strecha sa da tiez na rekonstrukcne ak nemenis vzhlad. Nemenil som vzhlad letnej kuchyne a do rekonstrukcnych som schoval vsetko ... ostali mi hole mury a zaklady pod nimi inak vsetko podotykam uplne vsetko nove. Ps: ked dostanes stavebko aj tak musis nahlasit zacatie prac.
Odpovedať
Bez stavebného povolenia by som nerealizoval nič, pretože je to priamo spojené s prvým zápisom do stavebného denníka , kde sa musí uviesť meno stavebníka a dozora stavby. problémy by rovnako mohli nastať ak sa na stavbe niekomu niečo stane , myslím tým pracovný úraz Tvoj alebo nejakého subdodávateľa , ktorý si potom bude uplatňovať PN alebo poistku, v tom prípade by to bol riadny problém a neostalo by to pri 500 alebo inej smiešnej čiastke.
Odpovedať
@ju1ieta Môžeš nakúpiť materiál.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?