Chata nezapada do kopaniciarskej arch.

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den dnes mi prislo taketo stanovisko. Da sa prosim s tym nieco robit alebo je teda nerealne tma postavit drevenu chatu ? Záver: Umiestnením a realizáciou stavby „Rekreačná chata - novostavba“ sú dotknuté záujmy ochrany prírody a krajiny chránené zákonom č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov. Okresný úrad Myjava, odborstarostlivosti o životné prostredie ako orgán štátnejsprávy vo veciach ochrany prírody a krajiny vyjadruje týmto nesúhlas s návrhom projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie a stavebné povolenie 3 / 3 na stavbu „Rekreačná chata - novostavba“ z dôvodu, že návrh stavebnotechnického vyhotovenia stavby nespĺňa kritériá tradičnej zástavby a architektúry v kopaničiarskej krajine, čo je v rozpore s § 2 ods. 1 – s charakteristickým vzhľadom a využívaním kopaničiarskej krajiny zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov v nadväznosti na nedostatky predloženého návrhu uvedených v bode 4 tohto záväzného stanoviska.
Odpovedať
1
2
@niki83 tu je úplne zbytočné čokoľvek písať. Chýba základ. Poznanie rozdielu stavby medzi osadou v kopcoch a dedinou, mestom.... Zvyšok je veľmi subjektívny ovplyvnený vlastnou negatívnou "skúsenosťou" Veľmi správne rozhodnutie úradníka a mal na ňom trvať, keď je naľavo 2 poschodový dom, napravo 2 poschodový dom tak aj v strede bude 2. poschodový dom. @kaktusik007 k tomu NMnV len toľko. 😉 https://www.youtube.com/watch?v=crJOA...
Odpovedať
Profilova fotka
@niki83 Hurbanova ulica, uplny zaciatok - od kruhoveho objazdu pri TB smerom k poste - je to po lavej strane. Tuto ohyzdnost vidis aj ked si pri kulturaku - a pozries sa doprava. Stromy ti to trosku zakryvaju, ale ked pojdes od kulturaku najkratsou cestou na namestie, nemozes to minut.. Majitel na to dostal normalne stavebne povolenie. Nepomohli ziadne protesty - v podstate susedia nie su. ono oficialne je to akoze muzeum farmacie - sam pan majitel teraz velkodusne predal mestu Bratislava mobiliar Salvatorovej lekarne za iba 900 milionov eur - ze zo solidarnosti v podstate za cenu za aku to kedysi kupil..... to ze do toho "muzea" sa normalny clovek nedostane a je to iba budova pre sukromnu zbierku majitela - to je hadam jasne... a myslim ze uz som zverejnila co sa majitela tyka informacii viac nez dost 😛 v kazdom pripade, je to svinstvo, a zohyzdnene centrum mesta uz navzdy.
Odpovedať
Profilova fotka
@palo18 a to je zaujimave... a celkom vkusne - tym, ze zachovali velkost, sklon strechy - ten skleneny dom tam neposobi ako past na oko... Ano, je to ine, moderne, ale nejak to tam spolu ladi - co sa o NMnV teda povedat neda.
Odpovedať
Vecna dilema, ktora nema riesenie. Mame stavat stale rovnake zemlanky, aby to bolo uniformne? Kde potom moze byt zaujimava nova moderna architektura? Jeden architekt alebo aj obcan sa vytesuje, ako sa snubi moderna s historiou a druhy vyplakava, ze sa to tam vobec nehodi. Mna napr. ovela menej vyrusuje ta fotka z Noveho Mesta, je to velmi zaujimavo spravene a vobec sa mi nepaci ta sklenena roubenka. Zachovali nejaky tvar, ale inak materialovo totalny ulet. Co sa na tom akoze hodi? Pri SNG v BA si vsetci roky klepali na celo, co za hranatu opachu praskli komunisti pred krasnu historicku budovu a dnes to namiesto burania uz rekonstruuju ako modernu pamiatku. 🤣🤣🤣 Jurkovicova teplaren sa tiez naramne "hodi" ku okolitym budovam sky parku... a mozem pokracovat.
Odpovedať
@niki83 naozaj skvely priklad z centra mesta! Kopanice lazy sú niečo iné
Odpovedať
@niki83 téma nestojí tak, čo sa na Kopaniciach stavalo či nestavalo....ale čo sa tam urbanisticky nehodí. Držme sa danej témy. 😉
Odpovedať
@zefe tak zemľanky...inde si svoje tradično chránia, slovák bude pohŕdať...smutné. Co my vlastne chceme, keď samých seba si nepovažujeme. O niečom takom ako skĺbenie tradičného s moderným si asi nepočula nikdy, však?
Odpovedať
Profilova fotka
Zaujímavá téma... mám rád historické budovy, je v nich akoby zvláštna aura a doslova tam cítiť akúsi zvláštnu auru času... Otázka ale zadávateľa témy znela, že mu nejaký zatvrdený byrokrat zabránil postaviť novú stavbu na svojom pozemku... Ja som za zachovanie tradičného, ale na SK je všetko totálne postavené na hlavu. 1. Ľudia nemajú kde bývať, ale byrokracia pri stavbe je "never ending story"... 2. Stavebné a územné konania trvajú na SK aj v Česku medzi najdlhšie na svete ! 3. Čo je dovolené pánovi, nie je dovolené volovi či jak sa to hovorí... áno developeri a pochybné živly si stavajú jedna radosť niekoľko posch. apartmánové domy kade tade... mohli by sme donekonečna polemizovať, či sa opacha v Jasnej s 10. poschodiami, niekoľko metrov od Vrbického plesa hodí do prírodnej scenérie a samozrejme že hodí , lebo tak rozhodli úrady , resp. rozhodol peňažný obnos, ktorý zrejme developer pouplácal kade koho ... Krása... Tatry ... všade presklenné apartmány, tá katastrofálna veža na Štrbaku dokonale zapadla do prostredia však? A zoznam týchto opách je nekonečný... Zadávateľ témy je asi bežný smrteľník a tak má smolu, mňa len desí ako sa tu do neho kriticky púšťate a kritizujete, lebo nejaké kopanice... tak jasné, jeho chalupa ohrozí ráz krajiny , ale keby tam prišiel developer s politickým krytím, pouplácal kadekoho tak zrazu by tam stál 5 posch. apartmánov. dom a nikomu by to neprekážalo... toto je problém, že je tu dvojaký meter a preto ľudia stavajú načierno a preto to tu vyzerá ako vyzerá...
Odpovedať
Profilova fotka
otvor si zakon a precitaj si paragraf 2 odsek 1. Ak sa chces s uradnikmi hadat a vies ako na to, tak to vyhadas. Ak sa nechces hadat, prerob projekt tak, aby vzhladovo zapadal do prostredia. Je dobre, ze sa konecne niekto zaujima, ci sa stavba hodi do daneho prostredia, ale to odovodnenie je take divne. Hovoria o kopaniciarskej krajine, ale v danom odseku zakona sa kopaniciarska krajina nespomina. Skor by taketo veci mlai byt spomenute v uzemnom plane. Vygoogli si obrazky architektury a porovnaj s navrhom v tvojom projekte . Ja by som si pre dom na kopaniciach vybrala iny vzhlad domu 😉
Odpovedať
Ak sa vratime na zaciatok... ja som presvedcena, ze problem je ten priznany zrubovy exterier. Sklon strechy ani nie, ten byval rozny aj na tradicnych domoch na kopaniciach, hoci vacsinou vyplyval z valboceho krovu. Ano, tradicne byval stit bud so zvislym drevenym obkladom, alebo ak bol omietnuty, tak mal v strede okienko a od muru prizemia bol oddeleny takou tou "suknickou" zo stresnej krytiny (nepamatam si, ako sa to odborne vola). A vrch stitu bol typicky myjavsky zrazeny dozadu. Ale neverim, ze toto na urade skutocne pozaduju. Som si skoro ista, ze ak by ste tam dali zvonku bielu omietku, nechali normalne strechu s presahom, trochu viac naznacili sokel/ podmurovku, a okna natreli do farby, bude to dobre. Je fajn, ze sa konecne riesi aj to, aby nove stavby zapadali do svojho okolia, ale malo by potom nasedovat aj to b, aby urady s ludmi normalne komunikovali a vedeli dat aj konkretne usmernenie, co treba splnit, nie iba zmietli vec zo stola vseobecnym "nezapada do charakteristickeho razu".
Odpovedať
Kamarati si toto postavili na bošáckych kopaniciach a na stavebnom urade im chvalili projekt, ze konecne nieco, co sa hodi do krajiny. Podla mna to naozaj nemusi byt volba iba medzi zemlankou, kanadskym zrubom a modernym bungalovom, ale da sa najst aj taka cesta, aby boli vsetky strany spokojne...
Odpovedať
@maru_maruska Podarilo sa mi od pani (v telefone velmi milej) zistit kde teda je problem: Stavby ktore maju drevnne oplastenie automaticky nepovoluju, riesenie teda je to drevo omietnut na bielo. Strecha moze byt sedlova alebo valbova. Skoda len je ze to clovek zisti az ako posledny, toboz ked cez kopec sa v osade povolil dreveny bungalov omietnuty na zlto, kusok dalej Jurty. Uvidim co povedia susedom na krtkodom 🙂)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jakub199 Tak to je nakoniec snad fajn. To by nemala byt velka komplikacia. PS: Snad ti susedia nebudu stavat krtkodom s tym vydriduchom, o ktorom tu bola na fore strasidelna diskusia... ako dvom neborakom doslova vyplavovalo dom, v ktorom este ani byvat nestihli, minuli nan vsetky peniaze a nakoniec nemali kam ist byvat s malym dietatom a majitel firmy bez kuska hanby, este ich dom promoval ako referenciu na dalsich klientov...
Odpovedať
Profilova fotka
@jakub199 no super ze ti vysvetlila. Ona je z toho uradu odkial ti prislo zamietnutie? Odkial to bolo? Ked si predtym pisal ze obec ani SU nenamietali. Daj precitat susedom: http://www.modrastrecha.sk/forum/proj...
Odpovedať
@lenkito10 To bolo vyjadrenie zo zivotneho prostredia.
Odpovedať
Profilova fotka
Ale tak idete stavat, nie? Ono niekedy je nepochopitelne, ked v jednom urade plati dvojaky meter, ale tak na to sme si podla mna uz zvykli. A tak nie je to zas nieco, co sa neda splnit
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkito10 su tam pomazane vsetky prispevky, fotky
Odpovedať
@sissik ano, bohuzial. Ja som tu konverzaciu citala, ked prispevky este zmazane neboli. Normalne hororovy pribeh, normalne priviedol ten chlap jednh rodinu do nestastia a boli prakticky bezmocni voci nemu pri nasom fungovani sudov. Ale aj z tych zostavajucich komentarov si moze kazdy urobit predstavu, co sa tam stalo a aky rozmer to malo. Ked mate po kazdom dazdi v novostavbe v obyvacke na dlazke realne niekolko cm vody , ze vam z toho odpadava nova omietka z murov, cize dom je neobyvatelny a mate v tom uvaznenych stovky tisic na uver, a ked to zverejnite, zhotovitel sa vam este vyhraza zalobou za poskodzovanie mena, tak to je na slucku pomaly...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?