Vstavaná umývačka Whirpool WIC 3C23 PEF - problém s inštaláciou.

Ahojte, blbo sa to priznáva, ale neviem si rady s inštaláciou vstavanej umývačky. V zásade jednoduché - na priloženom obrázku vidieť, že na vrchnú časť umývačky treba položiť akúsi lištu - je označená písmenom "k". Nič také v balení nebolo, nevieme čo to je. Na zákazníckej linke mi tvrdia, že umývačka je vstavaná a preto nič také netreba. Z obrázku jasne videť, že treba. Treba ju ešte z iného dôvodu - navrchu umývačky je motorček, ktorý vyčnieva nad okraj šasi. To znamená, že ak by som jednoducho položil pracovnú dosku na umývačku, pritlačil by som práve ten motorček (otvára dvierka po skončení programu) a to určite nie je dobre. Preto je tam asi tá lišta, ale čo to je presne a ako to mám pripevniť, netuším. Nemáte niekto túto umývačku?
Odpovedať
Profilova fotka
A vytrca ten motorcek aj ponad bocnice??? Uz som par umyvaciek montoval ale toto som este nevidel. Nieje to nahodou uz nacvaknute z vyroby??
Odpovedať
@wolodymyr Áno, teraz som to skontroloval vodováhou, keď ju položím na motorček, tak sa kýve - motorček teda vyčnieva. Nie moc, možno 1mm, ale skúšal som aj jemne zatlačiť, či to nepruží, ale nie. Pracovná doska by bola položená na motorčeku. Ale skúsim dookola nalepiť nejakú tesniacu pásku iba a uvidím.
Odpovedať
@petiar Pokial viem,tak umyvacka sa kotvi na bokoch a ma svoje nozicky.Tak ju jednoducho spust par mm nizsie a vybavene.Pracovna doska sa neohne,drzia hu skrinky vedla umyvacky.
Odpovedať
@marcel714 To všetko viem. Pýtal som sa na iné. Hu.
Odpovedať
@petiar @marcel714 ti odpovedal práve na to čo si sa pýtal. Doska by na umývačke podľa mňa ležať nemala. A tým pádom ťa ten motorček vôbec nemusí trápiť Tá lišta čo zháňaš môže byť taký ochranný plech na dosku, samsung to tak napr. robí.
Odpovedať
@tino2 Ja viem, že tá doska na umývačke ležať nemá. Ale horný okraj umývačky by mal byť opretý a pripevnený o spodok dosky. To má práve zabezpečiť tá lišta, na ktorú sa pýtam, pretože kvôli motorčeku by tam ináč ostala pár mm medzera.
Odpovedať
@petiar ja mám siemens a doska nieje upevnená o umývačku, je tam tesnenie k, ktoré sa opiera o dosku ale nieje tam žiadne upevnenie, Upevňuje sa len na bokoch. Neviem možno to má Whirpool inak, ale pochybujem. Opretý nejakým tesnením asi áno ale pripevnený k nej skôr nie
Odpovedať
@tino2 Tak nabudúce možno buď radšej ticho, ak nevieš.
Odpovedať
@petiar ten uchyt mozes kludne vypodlozit,aby ti vznikla par mm medzierka a hitovo.A na vrchu umyvacky by mal byt este filc.
Odpovedať
@marcel714 Super, dík! Ten filc tam, samozrejme, je. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?